Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan, aki az első...

Van itt olyan, aki az első pár hónapban elhozta a gyerekét ebéd után az oviból, és csak később aludt ott? Hogy szokott hozzá? Minden tapasztalat érdekelne.

Figyelt kérdés
2012. szept. 19. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy nyaraláson ismerkedtem meg egy anyukával, aki mesélte, hogy alváskor a nagyobbik gyereke mindig sírt az oviban, és amikor ezt megtudta, ebéd után hazahordta a gyereket, hogy ne sírjon, mert ő úgyis otthon volt a kisebb gyerekkel. Később, év vége felé már szólt a nagy, hogy most már ő is bent szeretne aludni a többiekkel az oviban, és onnantól bent is aludt.
2012. szept. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Tavasszal kezdte az ovit a lányom, másfél hónapot járt, ébéd után hoztam haza. Nem is akart maradni tovább, de én is így akartam, itthon voltam a kicsikkel. Most ősszel mondtam neki, hogy ott is alszik, milyen jó lesz, stb. (csak tesztként mondtam neki, hogy mit szól hozzá, ha nem akart volna, most is hazahordtam volna délben, még mindig itthon vagyok, ő most lesz 4 novemberben.) Szóval nagy örömmel mondta, hogy ok, de jó lesz, ott alszik, stb. Azóta is így van, tényleg ott alszik, sőt már busszal akar jönni a második naptól haza (szomszéd faluban van az ovi, én vittem hoztam kocsival eddig, most már csak viszem, és amint elkészül az igazolása, busszal fog hazajárni.

Nálunk így volt, most érett meg a közösségre.

2012. szept. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A fiam elég nehezen szokott be, hetekig produkciózott reggelente, ezért nem erőltettem a bent alvást. Már épp belenyugodtam, hogy első évben csak fél naposak leszünk, amikor másfél hónappal a kezdés után ő maga közölte, hogy akkor hétfőtől bent akar aludni. 1 hét után kicsit elkedvetlenedett, mikor kiderült, hogy mostantól mindig bent kell aludni, de kiheverte és bent alszik azóta.
2012. szept. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, nagyon örülök a válaszoknak. Nekem az ismerőseim mind az ellenkezőjét mondták, hogy így nem fog tudni rendesen beilleszkedni. Nagyon el voltam keseredve, mert nekünk az ovonők tanácsolták a fél napot, mert az én gyerekem is sírt. Én is bízom benne, hogy később ő is magától kérni fogja, hogy hadd aludhasson bent.
2012. szept. 19. 21:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
én is igy csináltam és nagyon örülök neki,hogy igy döntöttem,itthon voltam még szabin,és mivel nagyon szépen beszokott az oviba igy lépésről lépésre készítettem fel az ott alvásra,amibe a dadusok is sokat segítettek,mert mindig mondták neki mikor ágyaztak,hogy ez lesz majd az ő ágya,ide fogják majd tenni,milyen ágyneműje van stb.sosem aludt még máshol sőt mással sem,még apukát is kizavarta a szobából midig.aztán munkakezdés elött pár héttel mondtam neki,hogy holnap már ott fog aludni,mert csak késöbb tudok érte jönni,másnap összekészítettük a kedvenc ágyneműlyét,és a legtermészetesebb módon mondtam,hogy ma már alvás után jövök érte,jó legyen.Baromira izgultam,de az ovónő azt mondta kb 3 perc alatt aludt el,egy szó nélkül feküdt le és hallgatta a mesét.és azóta sincs gond,nekem bejött ez a lépcsőzetes szoktatás,sok gyereket már első nap ott altatnak van is sírás rendesen,én inkább megvártam még kis barátai lesznek akivel szívesen ott marad majd,hogy megszokja megszeresse a környezetet,hogy lássa minden gyerek igy csinálja és nincs probléma.
2012. szept. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Csatlakozom az előttem szólókhoz, nem lesz gondja belőle, ha hazaviszed, sőt! Miért kéne szadizni egy gyereket, ha más útja a dolgoknak?

Én az ovi első évében végig hazavittem ebéd után, de más indokom is volt rá, jelesül, hogy a gyerek még nem volt ágytiszta, és előfordult, hogy a délutáni alvás alatt bepisilt, s mivel meg tudtam oldani, itthon aludt.

2012. szept. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!