Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg eszik ha éhes lesz?...

Tényleg eszik ha éhes lesz? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2,5 éves lányom kiborít!:( Amit az evéssel csinál nem állapot. Válogat,de nagyon!

Pár hete a legújabb szokása hogy semmi nem jó amit elé teszek,minden kell neki ami nincs itthon. Most is ezt csinálja. Reggel óta 1dl kakaót ivott,most adnék ebédet felsoroltam mi a választék,de persze az kell ami nincs:( Meg volt már az hogy akkor nem evett,a gond csak azzal van hogy estére annyira éhes volt hogy akkor ette tele magát!

Most éjjel is alig aludt egész éjjel csak forgott,mert este lakott jól. Már nem tudom mit csináljak,de nem akarom hogy megszokja hogy az van amit ő akar?!:(((



2012. szept. 21. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
tegyél elé 2 félét ,mond hogy vagy az egyik vagy a másik.Ne sorold fel az összes kaját ami otthon van.Kettőből válasszon.Ha nem kell mehet el az asztaltól.Este meg ne kapjon sokat akkor sem a délben nem evett.
2012. szept. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Állj a sarkadra, mondd meg, hogy már pedig eszik, ha nem tetszik, akkor mehet a dolgára, és ez az ebéd, ebben a házban nem fog válogatni!
2012. szept. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van. Hagyod válogatni, persze, hogy azt teszi. Hidd el, ha éhesen fekszik le, akkor sem lesz semmi baja!

Kitartás, te vagy az úr otthon. Enni kell, de nem mindig választhatja ki ő, hogy mit.

2012. szept. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hiába álok a sarkamra!:( Sokat volt hogy inkább nem evett egész nap,na de este!!! Hogy vegyem el akkor előle a kaját,ráadásul az apja sem hagyná,én lennék a rossz. Ő meg nem tudja feldolgozni miket csinál napközben hiába mondom mert reggeltől estig dolgozik!

Most is ki tettem neki 2féle ételt,csak beletúrt. Nagyon bosszant..áááááhhh!!!!!!!

2012. szept. 21. 12:56
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem hagyom válogatni,de éhesen el sem alszik!!! Ha mégis akkor éjjel meg felkelt mert éhes volt!:(((
2012. szept. 21. 12:59
 6/10 anonim ***** válasza:

És este megeszi az ebédet amit délben nem? Bocs az offért.

Mióta tart ez a helyzet? Lehet csak egy múló állapot, persze baj, hogy apa nem áll melléd, úgy könnyebb lenne.

2012. szept. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Van mikor megeszi,van mikor nem és mást eszik,de már az agyamra megy!!! Vagy 2-3hónapja biztos hogy tart,persze nem minden nap,de általában.

Az apjával nincs baj,de persze hogy nem nézi jó szemmel ha nem adok a gyereknek enni,vagy éppen elveszem előle!!!

2012. szept. 21. 13:12
 8/10 anonim ***** válasza:
adj neki vacsorát csak ne annyit hogy éjjel rosszul legyen.Szerintem ez most akarat fitogtatás nála.Ne csinálj ügyet belőle ha nem eszik,ne könyörögj, ne kínáld fel a fél hűtőt.Szerintem élvezi a hatást hogy mi lesz belőled ha ő nem eszik.
2012. szept. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, adj neki annyit amennyitől nem lesz rosszul, én sem gondolom, hogy ne adj neki enni.:)
2012. szept. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tudom hülye párhuzam de a 80éves nagyim ágyhoz kötötten fekszik nálunk és anyám épp így körbeugrálja a kajával, felkínál 5 valamit, egyet nagy finnyázva elfogad a nagyi, majd 3 harapás után kiköpi, hogy undorodik tőle vigye ki és ezt minden étkezésnél végigzongorázzák.Anyám már idegroncs (szó szerint nyugtatón él), mert még mindig meg akar felelni az egyébként tudatosan gonoszkodó anyjának. Meglepő módon nagyinak mégis mindig van széklete, mert duginasikkal azért még elvegetál. Pár hete kórházban volt egy hétig, ott kihozták az ebédet és az volt. Mégis megette mert tudta h nincs más, ott a nővérek nem adtak választási lehetőséget, ez volt és kész. Tehát ha akarta, megette. Ráadásul te vagy a lányod anyuja, még csak azt sem teszed meg h direkt azt főzöl amit nem szeret, nem?


amit én tennék (nálunk most 19hósan kezdődik a hiszti), minden étkezési időben leültetném és elé tenném hogy ez van és igyekeznék én is akkor és ott ugyanazt enni, lehetőleg jóízűen, ha apa si otthon van néha, főleg nyomatnám a mind együtt ugyanazt esszük. Két és fél évesen próbálgatja h meddig mehet el nálad és egyelőre ő áll nyerésre, de ez szerintem nem elvesztett játszma. Ha nem eszi meg, megmondanám hogy a köv étkezés ekkor lesz és ez lesz a kaja, akkor leülnék és ha neki nem kell, akkor is megenném jóízűen. Nem hiszem h egész nap éhezik és csak vacsit eszik, szerintem addig játszmáztok míg valamit csak belediktálsz, és kihúzza valamivel a köv étkezésig vagy eszik napközben rudit, joghurtot, kekszet, gyümölcslevet és azzal van el estig. Bőven érti már hogy mit miért teszünk és minek mi a következménye. A lényeg h tartsd a szavad. Ha köv étkezésig nincs semmi egyéb pótszer, akkor nincs. Egy próbát megérne.

2012. szept. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!