Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Büntet a gyerekem vagy tényleg...

Büntet a gyerekem vagy tényleg nem éhes? Hetek óta nem eszik velem, velünk együtt, a múltkor is mondtam hogy nincs mese, ha nem jön enni és inkáb ő kikapcsolta a mesét és elvonult, minthogy egyen.

Figyelt kérdés
Van egy 5 hós tesója,de igyekszem sokat törödni vele is,mármint a nagyobbikkal.Meg azt mondja nem szeret,stb.Más 3 éves gyerek is így viselkedett,mikor megszületet a tesó?vagyis el már jóval utánna kezdődött.
2010. aug. 24. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Az evés megtagadásáról nem tudok nyilatkozni, de a testvérféltékenység jeleit én csak a pici 8-10 hónapos korában kezdtem tapasztalni, addig semmi.

Szerintem szigorral nem tudsz rá hatni. Kedvesen hívd asztalhoz, és mondd, ha nem eszik ebédre, majd eszik uzsonnára, vagy vacsira stb.

Csak türelmes szeretettel fogod tudni enyhíteni. Ő valszeg most realizálta, hogy akkor a pici már "nem megy vissza".

Próbálj olyan programot csinálni, akár csak fél-egy órára, hogy csak vele mész el valahová kettesben, és csináljatok olyat, amit szeret, vagy csak egy séta és "beszélgettek". Javulni fog, és tarts ki!

Arra, hogy "nem szeretlek" meg ne reagálj, és főleg ne olyat, hogy "ezt nem mondhatod" stb., mert ő ez nem szó szerint gondolja, olyasmit akar, hogy "ez így nekem nem jó".

Átmeneti lesz, ha szeretettel kezeled. Türelem!

2010. aug. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Testvérféltékenység általában nem mindjárt jön, hanem 3 hónap a sztenderd...Formája bármi lehet....

Az evéssel nem büntet, fogalma sincs, hogy ezzel büntetni tud, de azt látja, hogy bosszant.

Ne foglalkozz vele. Éhenhalni nem fog, ha könyörögsz csak rosszabb lesz. Tedd ki neki a kaját, ha nem eszik, kap a következő evéskor. Ha akkor sem eszik, kap a következő evéskor. Előbb utóbb éhes lesz, csak nem könyörögj neki és ne kínálgasd!!

És tudatosítsd benne, hogy szereted.

2010. aug. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszike,hát nem könnyű.egyik picsi másik pici,de igyekszem.
2010. aug. 24. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!