Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hagyjam magára a kishúgomat?

Hagyjam magára a kishúgomat?

Figyelt kérdés

Apukámmal és négy éves húgommal élek. Apukám nagyon szeret minket, de nem tud a kisgyerekekkel bánni, és valahányszor Laura (a húgom) feltesz valami négy évesektől teljesen elfogadható gügye kérdést, apa ráripakodik. Soha nem bántja őt fizikailag, meg nem durvul el a dolog, de Laura nem fejlődik így eléggé. Apa nevelése az ölelgetésig terjed, egyébként elvárja Laurától, hogy mindent tudjon, és ha valami mégsem megy neki, nem tanítja meg rá (pl.: villa- és késhasználat). Ezért próbálok sokat segíteni; felolvasok Launak, megmagyarázok neki szavakat, amiket nem ért még, tanítgatom. Apa pár napja leült velem, és megkért, hogy ne neveljem a húgomat, mert az a szülő dolga, és ő képes rá, és hogy hogyha nem tudok leállni és nővérként részt venni Laura életében, inkább költözzek át anyámhoz. Nem akarom, hogy Laura ne tanulja meg ezeket a dolgokat, márpedig apámtól nem fogja megtanulni. Viszont apa álláspontját is megértem. De ha ott vagyok, képtelen vagyok visszafogni magam. Költözzek át anyához, hagyjam apámmal a kishúgomat?

Heni, 16



2012. szept. 21. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Most te vagy az értelmesebb apukádnál. Mond meg neki, hogy neveled, hanem tanítod a húgodat. A szabályokat tudod, hogy ő szablya, és nem fogsz rajta változtatni, de szeretnél olyan dolgokat megtanítani a kicsinek, amiről ő elfeledkezik, mert már régen volt gyerek (vagy mert ő férfi, és sosem volt kislány). Semmiképpen ne hagyd magára a kishúgodat!
2012. szept. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem értem.Nagyon nem.Hogy viselkedj,mint nővér?Egy 4 évessel foglalkozni kell,játszani,ez pedig nyugodtan lehet a Te dolgod is.Neked ez a feladatod,játszol vele,közben tanítgatod.
2012. szept. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd! Apukádnak nincs igaza, egy kislányt fejleszteni, tanítani kell, játszani vele, mesélni neki, nem csak megölelni. Ezt magyarázd el apukádnak. (Ha nem érti meg, akkor titokban csináld). Anyukád nem tud segíteni? Ő foglalkozik Laurával? Amúgy a nővérnek is van egy kis beleszólása, engem a nálam három évvel idősebb nővérem sok mindenre megtanított, amire a gyerekvilágban szükség volt (pl. Hogyan csináljak magamnak copfot ), a tizennégy évvel idősebb tesómról nem is beszélve. Ő sokat sportolt velem, megtanított biciklizni, mert ehez apukámnak nem volt türelme. ( bár az idősebb tesóm a saját gyerekeinél már nem tett ilyenket, ott is a nagyobb lány tanított egy csomó dolgot a kicsinek, nem véletlenül vannak nagyon szoros kapcsolatban ). Az én szüleimet ez nem zavarta. Nyilván más, ha az apukáddal elveivel elenkező dolgokat tanítasz neki vagy állandóan fegyelmezed, de szerintem te nem ezt teszed. Úgyhogy ne költözz el, helyette beszélj édesapáddal.
2012. szept. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy apukánk nem is veszi észre, hogy mit kéne tennie. Úgy érzi szerintem, hogy ő mindent megtesz, amit meg kell tennie egy szülőnek, én meg ilyen minden lében kanál vagyok, és folyton kis bagatel ügyeket fújok fel. De én tudom, hogy nem így van. Apában fel sem merül, hogy el kéne magyarázni mindenféle dolgokat Laurának.

Anya jól bánik Laurával. Ha találkoznak/anya feljön hozzánk délutánra, stb., anya normálisan bánik Lauval, mint ahogy egy négyévessel kell. Igenis türelem kell hozzájuk, meg el kell képzelni, milyen lehet neki, hogy semmit nem tud a világról. Lehet, hogy csak az a baj: apukám régen volt gyerek, és evidensnek veszi, hogy mindenki mindent tud. Megpróbálok beszélni vele... És köszönöm szépen a tanácsokat, meglátásokat, a válaszaitok nélkül nemhiszem, hogy leülnék még egyszer beszélni apámmal. Köszönöm!

2012. szept. 22. 16:50
 5/5 anonim ***** válasza:
31%
Miért nem anyátok nevel benneteket?
2012. szept. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!