Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pánikbetegség kisgyerek...

Pánikbetegség kisgyerek mellett. Van valaki itt ilyen?

Figyelt kérdés

Egyszer vasalás közben (terhesség előtt) rám tört a pánikroham. Akkor nem foglalkoztam vele annyira, azt sem tudtam, hogy pánikrohamom van. Utána rá 1 hétre ittam egy bögre kávét, amitől szívdobogás érzésem lett, 3 napig nem múlt el, kaptam az ügyeleten nyugtatót (amire rendesen ráálltam, nehéz volt róla leszedni). Ennek a nyugtatónak a mellékhatása az volt, hogy kimarad a menstruáció. Nem is problémáztam rajta, csak amikor következő hónapban közölte velem az orvos, hogy terhes vagyok. Rendesen kétségbe estem, mert én rá voltam állva a nyugtatóra, amit kaptam az orvostól. Sok mellékhatás előjött a "leszokás" alatt (mihelyt megkaptam a hírt, azonnal abbahagytam). Megszületett a kicsi, nem is volt semmi probléma egészen másfél éves koráig, amikor a párom éjszakás volt, rám rám tört a pánikroham. Kétségbeesetten hívtam fel édesanyámékat az éjszaka közepén, akik rohantak autóval, és elvittek magukhoz. :( Annyira gáznak érzem magamat így..


A lényeg: ha egyedül vagyok a kisfiammal (2 éves) a lakásban, azonnal rámtör a pánikroham, és nem tudok mit csinálni. Azonnal el kell mennem hányni, elkezdek remegni, meg a hasam, nem kapok levegőt. Ezzel voltam orvosnál, aki megint nyugtatót írt fel, amitől a helyzet jobb egy kicsivel, de akkor sem akarom nyugtatón élni az életemet.


Családommal, párommal a kapcsolat kiegyensúlyozott, kisfiam jó kisfiú, szavam sem lehet rá. Aki "küzd" kisgyerek mellett ilyen betegséggel, hogy kontrollálja? Igazából az lehet, amitől kijön, hogy mi lesz, ha lesz valami a kicsivel, amíg nincs itthon senki :S Én mit tudok akkor tenni, vagy nem tudom :( Lehet kicsit zagyvaság lett az egész, de kétségbe vagyok esve, mert 26 évesen nem akarom nyugtatón élni az életemet, amikor egyedül vagyok a kisfiammal! :(


2012. szept. 23. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
érdemes felkeresned egy pszichológust nagyon rövid idön belül
2012. szept. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Nem nyugtatót kell szedni hanem pánikbetegségre gyógyszert...a pánikbetegség legtöbbször szervi baj,a szerotonin nevű hormont vivő receptorok zavara.Erre van gyógszer,ami mellett terhes lehetsz,szoptathatsz stb.Menj el egy normális dokihoz.
2012. szept. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

tegyél a fejedben rendet:) keress fel egy pszichomókust, a pánikbetegségre van külön gyógyszer.

Amúgy nekem is volt már párszor, de átgondoltam a dolgokat és megoldottam önerőből a "problémákat" :)

2012. szept. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is pánikbeteg voltam és gyerekem is van.Pszichiáter és pszichoterápia a megoldás.

Ha ennyire súlyosak a rohamaid akkor elkerülhetetlen a gyógyszer az első időben,de ha nem lettél jobban tőle(csak kicsit javultál) akkor nem a megfelelő gyógyszert kapod,vagy nem jó mennyiségben.

Nekem sem vált be az első két gyógyszer,de a dokim addig próbálgatta mig megtaláltuk a megfelelőt.

Már évek óta tünetmentes vagyok.

Ebbe ne nyugodj bele,nem kell gyógyszereken élned.

Javaslok egy magán dokit,drága de legalább nem zavar le 2 perc alatt mint az sztk-ás.

Mellette pszichoterápia.

2012. szept. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bizony a nyugtató az nem pánikbetegségre való.Kérj egy beutalót a háziorvosodtól pszichiátriára.Hidd el nem ciki oda menni.Nagyon sok fiatal, elvált elhagyott vagy csak depressziós jár oda.Gondolj a gyermekedre és inkább te menj el, minthogy túl késő legyen és vigyenek, mert az sokszor visszafordíthatatlan...Én is kisgyermekes anya vagyok és nagyon súlyos pánikrohamom volt pár éve, nekem is nyugtatót írt fel a háziorvos, ami ideig óráig tompította a tüneteket, de most kiújultak újra és eldöntöttem, hogy meggyógyulok.Gyógyszert szedek, kb. fél éves a gyógyszeres kezelés.
2012. okt. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!