Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek volt ilyen kérdés az...

Nektek volt ilyen kérdés az ovis adatlapon?

Figyelt kérdés
A papíron, amit a gyerekről kell kitölteni, adatok, szokásai, jellemzői stb., hogy "Születés körülményei"? Itt arra kiváncsiak, hogy császár vagy sima szülés, esetleg még részletesebben?
2012. szept. 24. 07:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
csak 1-2 szót kell írni p. császár vagy sima vagy vákuum stb. ha volt vmi probléma, azt le lehet írni pl. indított, sima vagy sima, enyhe hipertónia stb
2012. szept. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem komplikáció mentes szülésem volt, így csak annyit írtam, hogy természetes szülés, de ha volt valami probléma azt 1 mondatban bele írhatod szerintem.
2012. szept. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem indított szülésem volt köldökzsinór csavarodás miatt, ezért azt írtam a papírra. nem ragoztam túl, 1 mondatban leírtam.
2012. szept. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk nem volt ilyen kérdés. Mégis, mi közük hozzá?? És miért fontos ez egy óvodának??


A Waldorf oviknál olvastam, hogy ilyesmi is érdekli őket.

2012. szept. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sürgősségi császárral szültem, így ezt írtam a lapra.

Nehéz, komplikált szülés volt, mindkettőnket nagyon megviselt, nehezen is csiszolódtunk össze, gondolom ezért kérdezik.

Nálunk kérdeztték, sírós baba volt-e, jól evett-e, jól aludt-e. Ezek mind fontosak a későbbi fejlődésére nézve is.

2012. szept. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tényleg vannak érdekes kérdések, nem tudom miért akarják ezeket tudni (pl. meddig szopott). Nem hiszem, hogy egy 3 éves gyerek életében bármi szerepet játszik, hogy hogyan született, de mindegy, kitöltöm.
2012. szept. 24. 10:16
 7/9 TKI Ibolya ***** válasza:
85%
Azért kérdezik mert ha az óvónők észre vesznek valamiféle lemaradást a gyermeknél esetleg mozgásban,koordinációs problémáknál vagy értelmi fejlődésben ez mind fontos adat.Nagyon sok minden visszavezethető a szülés körülményeiből például,hogy oxigén hiányos állapot volt e stb.Az oxigén hiányos gyerekeknél gyakoribb a koordinációs nehézség és ez csak egy példa a sok közül.
2012. szept. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

Értem én, csak azt tapasztaltam, hogy ha egy gyereknek a születése körül nem volt minden rendben, és ezt megtudják az ilyen intézményekben, akkor elkönyvelhetik problémásnak, és olyan dolgokat is gondnak könyvelhetnek el, amit a másik gyereknél észre se vesznek.


Nekem 33 hétre született a lányom, de több tucat papírom van arról, hogy semmi baja. Nincs lemaradása semmi téren, soha nem is volt, szeme,hallása jó. Még baksülyedése sincs. Mégis volt, ahol "betegnek" titulálták, és visszamaradottként kezelték, pedig testileg és értelmileg fejlettebb volt, mint sok hasonló korú társa. Már másodikos, és az osztályban a legjobbak közt van.


Szóval sok az előítélet.

2012. szept. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TKI Ibolya ***** válasza:

Utolsó azért ez nem az átlag amit te írsz. Nektek szerencsétek van a kislányoddal,hogy egészséges,de sokan mások szenvednek a kora szülés,vagy oxigén hiányos állapot hatásaitól.Az én lányomnál egy tök egyszerű feladatból jöttek rá,hogy valami nincs rendjén vele.Nem tudott labdát pattogtatni még első osztályoson sem.Azt hittük csak ügyetlen a gyerek.Bizony ha az oviban időben észre veszik akkor a suli is jobban ment volna.Gyógytorna és rengeteg fejlesztés után most már minden oké a negyedikes lányomnál.Ha időben észre veszi az óvónéni sok mindentől megkíméltek volna minket.

Ezért kell ez a sok látszatra értelmetlen kérdés.

2012. szept. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!