Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis beszoktatás még mindig SOS!?

Ovis beszoktatás még mindig SOS!?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt már kiírtam egy kérdést, de azóta lettek fejlemények. Lányom mostmár ott marad reggel az oviban, nem kell lefejteni rólam, de helyette nem hajlandó enni. Nem tízoraizik, nem ebédel, csak uzsonnára hajlandó megenni amit elé raknak. az ovónéni azt mondta ha továbbra sem eszi meg az ebédet, akkor délben haza kell hoznom. De szerintem ha délbe hazahozom akkor elindul egy ördögi kör, mert nem fogom tudni újra visszaszoktatni arra hogy ott aludjon mert rájön h nem kell ott maradni. És igaz hogy itthon vagyok a fiammal de azért elég megterhelő lenne mondjuk november közepén a hidegben 8kor oviba menni babakocsival, délbe meg megint... Mit tegyek? Hagyjam hogy tényleg ne maradjon ott? Most beszéltem vele hogy igenis egyen az ebédből mert a szakácsnéni neki főzte és nagyon szomorú hogy nem eszik belőle. Most megígérte hogy megeszi. Nem tudom délután ha megyek akkor mi lesz. Mit tennétek? Más is járt így?
2012. szept. 21. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:

A mi ovinkban is volt hasonló gyerek, az egyik ovónéni kisfia, de nem a saját csoportjába jár. Ők ugy oldották meg, hogy az anyukája reggel bekészit a gyerek szekrényébe olyat amit eszik a gyerek, és azt adják neki oda délben, ha már reggel és délben sem eszi meg az ovis kosztot. De ez agyerek amugy is rosszevő, 3 dolgot eszik meg: rántotthus, banán és keksz :)

Egy próbát megér.

Mond hogy nem tudod elvinni délben és kész, és a keksz eláll délig, de bármi, ami nem romlik gyorsan.

2012. szept. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az én fiam se evett,igaz én az első időben délben hazahoztam,de nem adtam neki enni itthon sem,mert akkor sose szokik rá,hogy bent kell enni,felébredt az alvásból és akkor evett.az óvónő szerint lelki okai vannak,igaz ő egy hang nélkül szokott be.semmi baj nem volt vele csak ez,kb 1 hónapig nem evett,fogyott is,de ki kellett tartani,aztán szépen lassan beindult,és pár nap alatt megevett már szinte mindent.én az evés miatt nem hoznám haza,akkor tényleg kezdheted előröl.csináld azt,hogy nézd meg mi lesz a menű,és csináld meg az esetleges kedvencét otthon és mond neki,hogy holnap ez lesz az oviba is,egyen belőle jó sokat.én mutattam a fiamnak a pociját hogy milyen szomorú,mert éhes,adjon neki valamit,egyen egy pár falatot,hogy ne sírjon a pocak.
2012. szept. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most hívott az ovónő hogy ő megigérte alányomnak hogy én ma érte megyek ebéd után... a baj hogy ezt velem elfelejtette az ovónéni megbeszélni!!!! Most kapkodhatok, hogy be tudjak menni érte, közben meg ők már eldöntötték hogy visszalépünk egyet! Pedig a lányom olyan hogy ha megérzi a kiskaput akkor onnantól kezdve nincs szófogadás. Sokkal rosszabbat tettek ezzel így!!!!
2012. szept. 21. 11:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Beszélj velük sürgősen, ez így nagyon nem jó. Én fiam sem evett eleinte, aztán szép lassan neki kezdett. Szerintem is összerakja majd a lányod, hogyha nem eszik, érte mész délben, és csak azért sem fog enni.

Esetleg amit írtak, hogy csomagolsz olyat, amit szeret, azt meg lehet próbálni. De én ezt nem hagynám, hogy hazaküldik, mert az elején vannak nehézségek.

2012. szept. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!