Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire gyakori, hogy a...

Mennyire gyakori, hogy a kisfiam, aki januárban lesz 3 éves, még nem alussza végig az éjszakát?

Figyelt kérdés
Az eddigi évek alatt a kisfiam jó,ha 20 éjszakát aludt végig. Minden éjszaka felébred 1x,de sokszor többször is. Olyankor sír,alig lehet megvigasztalni,kéri a cumisüvegét,de miután megissza a teát,sem mindig tud visszaaludni. Egy szobában alszik velünk,épp emiatt. Lenne rá lehetőség,hogy a bátyjával legyen egy szobában,de ebben az esetben a testvére nem tudná kialudni magát,és ő már iskolás,neki szüksége van arra,hogy nyugodtan tudjon aludni. Így viszont a férjem,és én már teljesen kimerültünk. Nappal is igényli,hogy valaki mindig foglalkozzon vele,és mivel a férjem dolgozik,én még Gyes.-en vagyok,én vagyok az a valaki. 10 percet nincs el egyedül,önálló játékkal,olyan típusú gyerek,hogy szó szerint még a WC.-re is utánam jön:-) Van esetleg valaki,aki találkozott már ilyennel,hogy lehet ezt a problémát megoldani? A nagyfiam a kezdetektől végigaludta az éjszakát,úgyhogy ez a helyzet nekem még új.
2012. szept. 25. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
A lányom 3,5 éves.Ő sem aludt végig még egy éjszakát sem.Éjjel kiabál alig lehet megnyugtatni.Azt mondta a doki majd kinövi.Már alig élünk mi is olyan fárasztó.Velünk alszik pont emiatt ő is hogy ne kelljen a másik szobába rohangálni éjjel.Ő nappal azért elvan.Szerintem a kettő között nincs összefüggés.
2012. szept. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam most töltötte be a hármat és szintén minden éjjel ébred.alváshoz kell neki a cumi és ha kiesik a szájából egy idő után felébred,vagy éppen arra,hogy melege van vagy fázik.Így hajnalban általában már köztünk van.Vannak éjszakák amikor nem ébred,de ez nem állandó,hetente talán egy vagy két alkalom.Próbáltam,hogy nem mentem át ez be is vált de kb 2-3 órás kínódás után.Mivel már én is dolgozom és a párom is korán kell ezt nem lehet minden éjjel.testvéreméknél ugyan ilyen volt mind a két gyerkőc,és három négy éves koruk közt kinőtték.Lehet a te gyerkőcöd elöbb feladja és beválik a hagyom sírni módszer.Minden gyereknél más,hogy hogy reagál.ahány anya annyi tanács.én amióta megvan a fiam nem tudok nélküle wc re menni,mert utánam jön a mai napig velem fürdik.Felüdülés,ha van egy nap amikor apa követés van.Bízom benn hogy majd ha ovis lesz akkor jobban el tud lenni nélkülem.
2012. szept. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Én pár napja tettem fel hasonló probléma miatt kérdést. Az én lányom nyáron töltötte be a 3-at, kb eddig annyi éjjelt aludt végig mint a Te fiad is. nem tudom fogok-e még valaha kipihent lenni...

Szóval ugyan segíteni nem tudok, de tudd, hogy nem vagy egyedül...:-)

2012. szept. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Azt hittem,nem ennyire gyakori ez a probléma,már csak a nagy fiamból kiindulva. De nincs két egyforma gyerek.

Az első válaszolónak mondom,szerintem sincs összefüggés a két dolog között,csak azért írtam le a nappali viselkedését,hogy nem elég,hogy éjszaka nem tudunk rendesen pihenni tőle,de nappal sem hagy egy percig sem nemhogy pihenni,de főzni,takarítani,meg úgy általában semmit sem. Délben meg hol alszik,hol nem. Ha el is alszik,fél- 1 óra,ami a napközbeni alvást kiteszi. Ezért sem értem,ha nappal sem piheni ki magát,és éjszaka sem,miért nem merül le benne az elem? :-))))

2012. szept. 25. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!