Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2évesen még nem aludja át az...

2évesen még nem aludja át az éjszakát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
26hónapos a kislányom most h jön a foga az éjszaka egyszerűen katasztrófa, kb. 1ig szépen alszik egyedül, de onnantól szinte óránként kéri a cicit. Már megörülök. Hogyan tudnám leszoktatni az éjszakai cicikről? Meg egyálltalán arról h nem a cicin aludjon el nappközben is?
2012. szept. 13. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát majd ha vége a fogzásnak akkor kéne elkezdened a leszoktatást. Egyre ritkábban engedned, hogy szopizzon. Megpróbálod elterelni a figyelmét, hagyod egy kicsit sírni és csak ha már mindent megpróbáltál akkor engeded szopizni. Külön aludjatok a leszoktatás idejére, apával persze aludhat. Nálunk így sikerült.

Ha úgy akard leszoktatni a cicin elalvásról, hogy mellette még azért szoptatni fogod akkor közlöm ilyen már ebben a korban nem fog össze jönni. Sőt a fiam még mindig a cicivel alszik el, pedig nem is szopik.

2012. szept. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

áááá én nem várnék a fogzás végéig...már elég nagy, és az is fontos hogy pihenjen, hiszen ekkor is fejlődik,neki sem jó, hogy nem tud egyben 8-10 órát aludni.

Én 13 hónaposan vettem el fiamtól az éjszakai cicit, azt mondtam neki, hogy " a cici most alszik, majd reggel lesz benne tejcsi".Nagyon szépen megértette, onnantól 1-2 éjjel volt hogy megébredt,azóta alszik reggeltől estig.

Utána én elvenném a nap közbenit, az esti maradjon utoljára.Legalábbis nálunk ez volt a az,amihez a legjobban ragaszkodott, hiszen így aludt el.Kb 17 hónapos volt mikor ezt is elvettem, szerencsére sírás nélkül ment a dolog.Nem a megszokott dolgokat csináltam, hanem elkezdtem neki olvasni és szépen elaludt az ölemben, aztán letettem.Most 23 hónapos,igaz még kellek neki elalváshoz,de az éjszakák szuperek.

Szerintem tényleg ne várj, ahogy nagyobb egyre nehezebb lesz és tényleg neki sem jó, hogy nem alszik!!!!

2012. szept. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Alszik ő csak megébred, ha cicizik alszik is tovább. Nem olyan könnyű tőle elvenni, már próbáltam mindenfélét mondani neki, de csak üvölt és tombol....
2012. szept. 14. 12:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ha ennyire függő, akkor még várj vele. Nálunk csak akkor jött el az idő, amikor már tudott "szeretgetni" és élvezte az összebújásokat, beszélgetéseket (ő inkább hallgatott).

A 2,5 éves fiam nem szopik, de azért még odabújik éjszaka, meg napközben is. De sokkal, sokkal jobb hogy már csak bújik!

2012. szept. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!