Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek vashiányos a gyerkőce...

Szindi76 kérdése:

Akinek vashiányos a gyerkőce az egy vaskúra után mikor szorult újabb pótlásra vasból, vagy mindig szedte, ha nem szerette és ette a marhahúst hetente többször pld?

Figyelt kérdés

A gondom az, hogy a 27 hós lányom vashiányos vérszegény. Pedig úgy etettem, hogy kapjon minden "vasas" dolgot, mert én is az vagyok és van vele gondol elég.

A májat és a marha húst nem annyira szereti, de hetente 1x hajlandó megenni általában, de nem túl sokat a csirkét szereti inkább. Hiába kap/kapott céklát, amarántot, brokkolit és más vastartalmú dolgokat a hús mellé még is hiánybetegsége lett. Az a bajom, hogy ha ugyan így eszik akkor a vaspótlás után is eltelik szerintem néhány hónap és megint adnom kell neki!


2012. szept. 25. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha Te is az vagy, akkor tudnod kell, hogy soha nem lesz jobb a dolog. én is az vagyok, mindig áltattak vele, hogy jobb lesz, de soha. Egy adag vas nagyjából rendbe jön, majd vissza esik. Voltam nem egyszer komolyabb kivizsgáláson vele kapcsolatban értelme nem volt. A doki azt mondta, hogy ha lányom lesz 100 %, hogy örökli. Ők egyébként is hajlamosak rá.


Próbáld itatni a céklának a levét is. Legjobb, ha te főzöd. A szeder illetve a szeder szörp (igazi bio boltos és nem a filléres) csodákra képes. Sóska és egyéb zöldségek. A húsnak annyira nem szokták az orvosok reklámozni a vastartalmát.


Bocsánat, hogy inkább magamról írtam a picit még várjuk, szóval vele kapcsolatban még nem tudok segíteni. De a dokik nem sok jóval kecsegtetnek vele kapcsolatosan se. Szóval szerintem te is rendezkedj inkább be erre az életre.

2012. szept. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Jó, hogy leírtad a saját esetedet! Jó és szép babavárást meg szülést és picit kívánok!

Az az igazság, hogy nekem is titkon ue. a véleményem, mint amit Te leírtál! Engem is áltatnak, mert ha kimondom, hogy nem javul, kihányom a vasgyógyit is sokszor, mert valahogy megül a gyomromban inkább azt hiszik, hogy kamuzok.

Gyerek kapcsán nekem senki nem mondott semmit, de magamtól megfigyeltem nagymamámon, anyukámon és a magamon is az általad felvázoltakat az öröklésről.

Mikor terhes voltam sem adtak szurit, holott nem javult az állapotom mindig csak sápítozott rajta boldog és boldogtalan... dokit is ideértve!

Kivizsgálás nálam sem ért semmit.

Köszi az gyümilé tippet!

Céklát egészben sütni szoktam fóliában -még nincs gyüm.centrifugám.

Ott pedig pont most megfigyeltem, hogy bár az allergia teszt nem hozott ki semmit a gyereknél -ekcéma miatt voltunk- még is kaparja magát, ha céklát kap.

Nekem állandóan a bifszteket, meg a sztékeket ajánlgatták a hozzáértők... :)

2012. szept. 25. 14:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor soros társak vagyunk! Nekem se hiszik el,hogy egyszerűen nem tudom szedni a vasat. Minden bajom van tőle egy idő után. A lányodnak hogy megy a dolog? Neki nem nehezebb a széklete? Nem fáj a pocija?
2012. szept. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nekem a vas mindenféle fajtája kikészíti a gyomromat.:(

A lányomnak is fáj tőle a hasa. Zabpehely gyümölccsel vált be a legjobban -egyelőre a kísérletezgetések során- hogy a hasfájást elkerülje.

A másik a beadás és a gyomor irritáció... cseppek formájában kapja a vasat. Itt végül arra jutottunk, hogy gyerekeknek való instant teába kapja meg a cseppeket, ami c vitaminos (meg nem is igazi tea). Így nem irritálja annyira a gyomrát meg talán a vitamin segít felszívódni. Gondoltam, hogy télen majd plusz aszkorbinsavat - por formájában - is hozzáadok majd valahogy.

2012. szept. 26. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!