Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagy (3,5 éves) oviban, kicsi...

Nagy (3,5 éves) oviban, kicsi (1,5 éves) itthon. Nálatok hogy viselkedik a kicsi, hogy a nagy nincs otthon?

Figyelt kérdés
Örül, élvezi vagy épp ellenkezőleg?
2012. szept. 25. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Örül, élvezi, hogy minden az övé, bármivel játszhat, nem vesznek el tőle semmit. Sokkal jobban elvan magában, mintha itthon van a testvére is. Egyébként is magának való gyerek.
2012. szept. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az első hetekben reggelente sírt a kicsi, hogy ő miért nem mehet, ha a tesója mehet, napközben láttam rajt,a hogy nem nagyon találja a helyét, kellett olyan 5-6 hét, mire feltalálta magát, elfogadta a helyzetet. Onnantól nem sírt reggelente és úgy viselkedett, mint egy egyke. A téli szünetben pedig az első pár nap ismét fura volt neki, meg volt zavarodva, hogy újra itthon van a testvére, megint hozzá kellett szokni, hogy nem egyke, meg kell osztani a játékokat. Mire megint összeszoktak, vége lett a téli szünetnek. Ez volt tavaly, akkor a nagy 3 év 3 hónapos volt, a kicsi 16 hónappal fiatalabb nála. Idén a reggeli sírás 3-4 napig tartott, azóta semmi gond. Már belerázódott a kicsi is.
2012. szept. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagy 4,5 éves a kicsi 2 lesz.

Tavaly is oviba járt a nagy, bár akkor sokat volt beteg, többet volt itthon, mint bennt, meg akkor a kicsi még pinduri volt, annyira fel sem fogta. Most viszont mióta elkezdődött az ovi, azóta a kicsi teljesen ki van kelve magából, egész délelőtt hisztizik, ha nem hisztis, akkor felrúgja a napirendjét, délelőtt bealszik unalmában, aztán délután jön a hiszti a fáradság miatt. nem tudom mit csináljak vele, de már begőzölök.

2012. szept. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nálunk a kicsi hiányolja a testvérét egész nap. Már reggel keresi, majd úgyahogy elvan velem, de amikor délben vagy délután hazajön a bátyus, hát annyira nagy az öröme, hogy a könnyem kicsordul, hogy mennyire szereti a kicsi a nagyot.

És a nagy is mostanában sokkal többet szeretgeti a kicsit, mióta ovis.

2012. szept. 25. 15:21
 5/8 A kérdező kommentje:

És nemigazán megy be a bátyus szobájába, nem játszik a játékaival jellemzően. Vagy velem játszik vagy a saját játékaival vagy kimegyünk sétálni.

De amikor a nagy itthon van, akkor is csak ritkán van vita a játékokon, együtt játszanak, a nagy odaadja rendszerint a játékát, ha a kicsi elkéri. Néha kergetőznek, de az is inkább vicces, mint agresszív.

2012. szept. 25. 15:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Örül, hogy senki nem piszkálja és mindennel játszhat nyugodtan.
2012. szept. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem 3 van, a legnagyobb 5.5 ő ovis, a középsőm 3 lesz dec, majd csak akkor kezdi az ovit.

Én megmondom őszintén alig vártam az ovit mert ha a nagyobb nincs itt annyira jó mert a középsőm teljesen nyugis,kiegyensúlyozott, nem sír nagyon szépen eljátszik velem is egyedül is, végre lehet vele foglalkozni mesélni bábozni ilyenek.

Ha a nagyobb itthon van akkor állandóan csak bántják egymást idegesítik sokszor előfordul hogy direkt bosszantják a másikat (oda vissza így van) ha próbálom őket szétválasztani az se jó mert akkor is sírnak és keresik egymás társaságát.

Furcsa ez.

A legkisebb 1 éves lesz őt jellemzően még kihagyják minden buliból és elvesznek tőle sokszor ezt azt, de ő meg még kicsi és leszerelhető egy másik érdekes dologgal amit odaadnak helyette neki.

Később nem tudom mi lesz.

Jó nektek hogy ilyen nagy a szeretet:) Nekem minden napom a neveléssel megy hogy nem bántjuk egymást, a fizikai erőszak teljesen tilos! (tehát ha odacsapnak egymásnak akkor bünti sarok) és állandóan szétválasztom őket erről szól a nap.

2012. szept. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem a kicsi egy éves a nagy 6. reggel együtt visszük oviba a nagyot de mindig be akar menni a törpe is a csoportba, szerintem ki is bírná:)) délelőtt még elvan, akkor sokat teszünk veszünk, én megpróbálom elvégezni mellette amit tudok, hogy hozzászokjon, ahhoz hogy anya nem tud minden percben csak vele foglalkozni. amíg pl főzök a konyhában autókázik játszik a játékaival, vagy adok neki fakanalat ilyesmik. viszem magammal bevásárolni, meg ahova csak lehet, igaz van egy segítő nagyink aki néha vigyáz rá, ha olyan dolgom van. ebéd után alszik, és csak a délután kb 1-1,5 óra telik neki nyűglődéssel mert akkor már várja a tesót. Az 5 év ellenére minden délután nagy játszásban vannak együtt:)) A nagy szobájába nem mehet be mert tele van legóval, és sajna mindent megpróbál megenni úgyhogy ez tabu neki, de szerencsére nagyon jól elvan akár két üres pet palackkal is eljátszik jó sokáig:))
2012. szept. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!