Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsis kérdés. Aki úgy érzi...

Bölcsis kérdés. Aki úgy érzi nagyon nehzene szokott be a gyereke, nálatok hogy volt? Mennyi idős volt a gyerek? Milye volt utána veletek a kapcsolata? Mennyire volt érékeny, anyás?

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 17:29
 1/1 anonim ***** válasza:
Az én két éves fiam a második szoktatási hét közepén tart. Első nap egy órás ismerkedés volt, aztán fokozatosan egyre többet voltunk bent, mindig 1-1,5 órával tovább. 3. napon mehettem ki először, rövid időre, aztán egyre többre. Én úgy érzem nehezen ment eddig. A gondozónő meg azt mondja egyáltalán nem vészes a dolog, mert nem ordít órákon át, csak néha hüppög. Tegnap levert egy óriási hisztit, mert előző éjjel nem aludt, hát borzasztóan szégyelltem magam, de a gondozónő ismét megnyugtatott, hogy ennek tuti a kialvatlanság volt az oka, mert ma több mint 3 órán át nélkülem volt ott, és csupa jókat mondott róla. Neki az elválás mellett még az osztozkodás ment nehezen, mert egyke gyerek, ma állítólag ez sem volt gond. Jó étvágya van, csak pillogtam, hogy mennyit eszik, pedig sose volt kisétkű. Választott magának a szobában egy kis ágyat, az a bázisa, oda viszi a játékokat, azt szereli, ott pihen, ha áradt. Ők 4-n vannak a csoportban, fiúk, de az egyik kisfiú beteg. Hát ma a három kis pasi kész szépségszalont rendezett a csoportszobában. Krémezték a gondozónénit, frizurát csináltak neki, teljesen el volt olvadva tőlük. Egy másik kisfiúval együtt szokik be, ő második gyerek. A másik anyuka is biztat, hogy egyáltalán nem vészes a dolog. Azt vettem észre rajta, hogy ha lehet még anyásabb lett. Ha együtt vagyunk, folyamatosan bújik. Ma a nap végén, mikor kijött, kértem várjon meg az öltözőben, míg hozom a váltóruháját, de jött utánam és fogta a kezem. Egy harmadik anyuka kedvesen meg is jegyezte, hogy nem bízik meg bennem a gyerekem. Na ez betette a kaput. Attól is féltem, hogy ha nem leszek bent nem fog szólni a gondozónőnek, hogy mennie kell wc-re. Úgy kalkuláltam, hogy sokáig be fog pisilni. Hát tévedtem. Viszont az igaz, hogy érzékeny lett, most felbolydult a kis világa, remélem hamar helyrerázódik. Mostanában több hisztit ad elő, mint eddig. Ti is hasonló cipőben jártok? Mennyi idős a gyereked? Hogy megy a szoktatás?
2012. szept. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!