Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csúfolják, mit tegyek?

Csúfolják, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2012. szept. 26. 21:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%
És mégis mit/kit csúfolnak?
2012. szept. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Gondolom a gyereket. De hol, hogyan és kik? Mert így elég elég nehéz válaszolni.
2012. szept. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

szólj rájuk...

de lehet cikin öltözteted vagy lakkozod a 2 éves lányod körmét és fested a haját, vagy a fiadat rózsaszínbe öltözteted, akkor magadon változtass.

hát igen, nem ártana leírni mire is vársz választ...

2012. szept. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem tudom a kommentem miért nem jelent meg?!? Ott írtam,hogy az oviban csúfolják a kisfiamat,aki már másfél éve odajár. Ma mondta,hogy lehülyézik, lebutázzák a lányok, a fiúk közül meg az egyik letuskózza, fafejezi. Engem a sírás elkapott,tudom milyen érzés,mert engem is csúfoltak oviban, suliban, gimiben. A fiam nem egy vezéregyéniség, inkább nyugisabb, csendesebb. Van pár barájta is szerencsére. Sajna nem én hordom az oviba,hanem a nagyi,mivel én dolgozok. Emiatt keveset,nagyon keveset vagyok a gyerekekkel, az ovis fiam nem sűrűn mesél az ovis kudarcairól, inkább az élményekről. De ahogy ma mesélte,hogy csúfolják, látszott rajta,hogy bántja,fáj neki. Mit tegyek,hogy valahogy átlendüljön ezen,és ne higgye el amit mondanak rá?! Én magam, a csúfolásomra a mai napig nem találtam gyógyírt, a mai napig magam alá esek,ha eszembejut.
2012. szept. 26. 21:44
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát üdv a klubban! :(

Én most fogom elvinni a gyereket az oviból.

Azt javaslom, először fordulj az ovónőkhöz. Ők talán segítenek.

2012. szept. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom szegény pici fiút :'(

Beszélj az óvónőkkel, de nézz körül az óvodák között, ha arra kerülne a sor, akkor tudd, hol lesz jobb helyen.

2012. szept. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
itt nincs más ovi...
2012. szept. 26. 22:17
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
nekünk is volt ilyen, nálunk igazából egy nagycsoportos fiú csúfolódott gonoszkodott (pl meglökte a fiúkat miközben pisiltek, mi ez ha nem gonoszság?) na engem is kerülgetett a sírás rendesen. Az én fiamnak is volt néhány barátja de volt, hogy azokkal is veszekedtek csúfolódtak akikkel jóban volt. Én a helyedben megkérdezném az óvónénit négyszemközt, hogy mit tud erről, mert lehet , hogy ez egy olyan általános gyerekvita amit esetleg a te fiad rosszabbul él meg, nem lép túl könnyen át rajta vagy jobban magára veszi a kelleténél. Ha amúgy is egy zárkózottabb típus bizony könnyen kiszúrhatják maguknak a többiek. Nekünk az óvónő erre a zárkózottságra javasolta, hogy keressünk fel egy pszichológust, mi a helyi gyereknevelési tanácsadóba mentünk, ott ingyenes tanácsadás van. Ne gondold azt , hogy ez valami rossz dolog, nem arról van szó, hogy a te gyerkőcöd lenne a hibás vagy a beteg, de én is alig hittem el milyen tuti tippeket kaptam személyre szabottan, hogy a fiam jobban megnyíljon. Külső szakértő szemmel, teljesen más megvilágításba tette a dolgokat. Olyasmiket és kérdezett tőlünk aminek mai napig nem tudom mi köze volt a zárkózottságához. Mára ő a nagycsoportos(vegyes csoportba járunk) épp most nyert meg egy rajzversenyt, és van, hogy már panaszkodnak rá hogy túl eleven:)) Viszont talán a régi bántásoknak köszönhetően olyan kis igazi igazságosztó lett mindig megvédi a kicsiket bántástól:)
2012. szept. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is megkérdezném először az óvónőket is, nem csak erről, hanem arról is, hogy nekik mi a véleményük a gyerekedről, meg hogy szerintük jól érzi-e magát.

Amúgy én azt mondtam a fiaimnak, hogy ne foglalkozzanak a csúfolódással, akkor egy idő után abbahagyják (tapasztalat).

Ja meg van ez a mondóka: "aki mondta másra, az mondja magára, te mondtad magadra, béka nő a hasadba!" és ez nagyon tetszik nekik :)

2012. szept. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

Ja igen és esetleg nem tudnád te hordani vagy menni érte? Hogy ne csak a nagyszülőket lássák?

Odafelé vagy hazafelé menet pedig meg lehet beszélni a dolgokat.

2012. szept. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!