Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindenki tudatosan figyel a...

Mindenki tudatosan figyel a gyermeke vitamin és egyéb ásványi anyag bevitelére?

Figyelt kérdés

Gyakran olvasok olyan kérdéseket, hogy a gyermekem nem eszik ezt vagy azt, akkor mivel vigyem be neki ezt vagy azt a vitamint.


Elgondolkodtam és megállapítottam, hogy speciel nem igazán foglalkozom vele. Abban kimerül a dolog, hogy változatosan egyen és sok zöldséget gyümölcsöt adjak neki. De ennél többen nemigen. Meglátogatjuk a zöldségest, amit esetleg kér, azt megveszem illetve amit szépnek frissnek találok. De ha éppolyanja van, hogy nem kell neki pl.: a tejtermék néhány napig, akkor eszembe se jut a kalcium bevitel. Lehet, hogy ha hosszútávon történne meg, akkor már elgondolkodnék a dolgon, de 2-3 nap 1-2 hét esetén nem nagyon.



2012. szept. 27. 08:11
 1/7 A kérdező kommentje:
A "nem foglalkozom" vele kifejezést kérlek értsétek a nem esek pánikba, nem nagyon tűnik fel kategóriába és ne a lesz*romba.
2012. szept. 27. 08:13
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ezzel úgy vagyok, ahogy te. amúgy megfigyeltem, h pontosan tudja a szervezetük, hogy mire van szükségük, úgyh én ebből nem csinálok gondot.
2012. szept. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a változatosságon van a hangsúly,pl kálcium nem csak a tejtermékekben van,bele lehetne őrülni a számolgatásba.sok zöldség gyümi,húsok változatosan,kevés cukor.minőségi alapanyag,sztem ezek a legfontosabbak.
2012. szept. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én se problémázok ezen, lényeg hogy mindig legyen otthon valami gyümi, legyen tejtermék...stb. Aztán ha kéri-kéri, ha nem akkor nem.
2012. szept. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ebben egyet értünk, hogy fő a változatosság, de a változatos ételek összeállításánál tudatosan döntötök? Mint írtam én az alapján, amit megkívánunk vagy éppen szép. De nem úgy, hogy kellene már enni valami olyasmit amiben X vitamin van.
2012. szept. 27. 09:29
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég túlzónak tartanám, ha sorba venné az ember az összes vitamint és ásványi anyagot, majd hogy melyik miben található, és eszerint vásárolna meg főzne :) Változatos kaja, gyümölcs, takonyszerzonban egy kis multivitamin, kész.
2012. szept. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sem főzök a napi ásványi anyag és vitaminbevitel táblázattal a kezemben. Változatosság a lényeg: sok gyümölcs, zöldség, hús, tejtermékek, ahányszor csak jól esik neki. Ha valamelyiket nem kéri, nem kezdem a kezemet tördelni, majd kéri később.
2012. szept. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!