Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 eves lanyom multheten...

3 eves lanyom multheten kedden kezdte kulfoldon az ovit. Hogyan legyen a beszoktatas? Bovebben lent!

Figyelt kérdés
4 napot voltunk multheten oviban.Mivel nem beszel angolul igy meg nehezebb dolga van.3 orat van ott.(Ennyi ingyenes!)Elso nap ott voltam vele leultem es o elis ment jatszani de persze szemmel tartott.2. nap 3-szor fel orara kitudtam menni de elkezdett sirni es visszahivtak.3.nap egyszer 50 percet maradt el majd a vege elott 45 percel szoltam neki hogy pakolnak ossze,enekelnek aztan kint varom a tobbi anyukaval.Ennek orult es konnyen belement.4.nap 15 percre maradt csak el reggel aztan egesz ido alatt sirt ne hagyjam ott.Vegulis a vege elott megint mondtam neki kint fogom varni amibe szinten orommel maradt ott.Hetfon nem tudom mitevo legyek.Gondoltam kiulok a folyosora ahol ugymond lat az ajton keresztul de megsem vagyok ott vele de egy idoutan megszokja hogy egyedul van.Nem szeretnem huzni a beszoktatast de azt sem szeretnem hogy rosszul aludjon es sirjon mar az uton es ott is egesz ido alatt.Volt mar ra pelda.Ti mit tennetek?Tudom hogy ott kell hagynom de nem tudom hogy csinaljam hogy ne legyen neki nagyon nehez!Elore is koszonom a valaszotok!
2012. szept. 30. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
En kisfiam is most keztde külföldön a beszoktatást, de nekem 3 hét szoktatási idöt irtak elö, de nekem nagy a szerencsém, hogy a kisfiam imádja igy az elsö/ mult hét csüt pénteken már ott is hagyhattam délig, e héten du-is, ha akarja!!!! Aztán 3. héten meg készenlétibe kell lennem. :( Nem tudsz beszélni a nevelökkel hogy hogy látják jonak? En elmeséltem este neki, hogy másnap elviszem az oviba, és ott fogom hagyni az ovonénivel, játszani, és fogok érte menni ahogy elintézem a vásárlást. Aztán belement és mentem is érte, tudja hogy nem felejtem ott. Nem egyszerü az biztos. :)Sok sikert, de eröltetni nem szabad az biztos, mert visszafelé sül el.
2012. szept. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Külföld e vagy sem, ha a gyermek nehezen fogadja el, akkor nehezen fogadja el, de legeslegtöbb esetben néhány napi elválási sírás után már megnyugszanak.

Sokan ennyi időt sem tölthetnek el a kicsikkel. Szerintem minél tovább húzzátok, nem lesz könyebb kicsivel sem, és tovább tart az egész. Hamarabb otthagyod, sír kicsit, de hamarabb meg is szokja, hogy ez van. Lelkiismeretfurdalásodnak pedig nem kellene hogy legyen.

Nehéz, én szivem is megszakadt mikor mentek oviba, voltak elválási problémák, de megszokták.

De ha neked úgy jobb, hogy húzod, azzal sincs gond, hátha beválik és így szokja meg nyugodtabban.

2012. szept. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi is most kezdtük az ovi egy hete,és pont így ücsörgök ott mint Te!nem sír,szépen játszik.eljutottam odáig hogy kitudok menni az épületből,nem keres!de ha gond lenne,azonnal ott tudok lenni.Szerintem ha tudsz maradj vele ott még,ha látod hogy tényleg nem keres és ovi után nyugodt,kiegyensúlyozott maradt akkor nem lesz gond.Én is így csinálom.Amíg hazáig énekel és mesél mi volt az oviban addig tudom hogy minden rendben volt az nap!:)
2012. okt. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a biztato valszaitokat.Ma fel ora utan mondtam neki hogy kiulok a folyosora mert dolgom van.O az udvarrol pont odalatott,igy boldog volt!Persze aztan jott egy tanar es mondta nem tartozkodhatok ott.Van egy varo terem oda kell beulni.Na,gondoltam nem fog latni tuti sirni kell de nem elvolt mivel abban a tudatban volt hogy meg mindig ott vagyok!Tobbszor volt kint az ovono es mondta hogy elvan,jatszik.....Igy mikor vegeztek boldogan vartam es nagyon buszke voltam!!!!!!!!!!!Remelem holnap is ilyen jo napunk lesz!!!!!
2012. okt. 1. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!