Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsi beszoktatás kérdés?

Bölcsi beszoktatás kérdés?

Figyelt kérdés
Olyan anyukáktól kérdeznék, akiknek a gyermeke a beszoktatás heteiben lett beteg (neagyjisten még kórházba is került a pici), és egy hetet kihagyott. Hogy folytattátok a beszoktatást? Előlről kezdtétek, vagy ugyanúgy vittétek, mint utolsó nap, vagy már mondjuk reggelire vittétek, amikor még sosem reggelizett a bölcsiben....
2012. szept. 24. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A gondozónő azt mondta, hogy mindent elölről kell kezdeni.

De erre nem volt időnk, mert párommal mindketten dolgoztunk, így megkértük a gondozónőket, hogy a második bölcsis héten (1 hét kimaradás után) kicsit gyorsítsunk a folyamaton. Nem is volt gond. Először 9 körül vittük és ebédre maradt ott, másnap már reggelire vittük és ebéd utánig maradt ott. Harmad nap pedig már ott aludt. Pedig nálunk két hét a beszokás, addig ott sem lehetne aludni.

Nálunk végül 1 hét bölcsi, 1 hét betegség, majd 3 nap után megtörtént a beszoktatás, ott alvással.

Kicsit gyorsabb volt, mint a gondozónők akarták, viszont lányommal nem volt gond! Sőt jó is volt így gyorsan szoktatni, szerintem a második hét sokkal egyszerűbb és jobb volt, mint az első hét, amikor csak 1-1 órára lehetett bevinni. Az pedig nem volt gond, hogy egy hét kimaradt, mert kislányom nem felejtette el a bölcsit. Míg beteg volt addig is emlegette, magyarázott állandóan róla, és mikor újra mentünk, mindent felismert, nem volt semmi baj. 23 hónapos a lányom amúgy.


Ha van időd (pl. még nem dolgozol), akkor nyugodtan lassíthatsz, de szerintem felesleges mindent elölről kezdeni. A gyerekek gyorsan tudnak alkalmazkodni. Ha úgy érzed a te gyerkőcödnek menni fog, akkor csapjatok a lecsóba. :)

2012. szept. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A lányom 4 napig volt, aztán náthás lett, pénteken nem vittem be már. Szombaton meg bekerültünk nehézlégzés miatt a Heim-be, a múlt hét teljesn kimaradt, ma mentünk először. Sosem reggelizett még ott (abban a 4 napban), és ma már reggelire kellett menni. Pedig én szerettem volna, ha ma és holnap 9-re megy, már rögtön az udvarra, ne a csoportszobába, és szerdától meg reggeli. De sajnos nem engedték. Az lett belőle, hogy üvöltött reggel és megint kezdett fulladni. Engem elküldtek.


Nagyon köszönöm a válaszod. (én már május óta dolgozom 4 órában, most ezekben a hetekben szabin voltam, de szerdán kell már mennem dolgozni, viszont anyukám tudta volna újra beszoktatni.

2012. szept. 24. 10:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Na az viszont érdekes, hogy nem engednek lassítani a dolgon. Nálunk meg épp azt akarták volna!

Úgy látszik minden a gondozónőktől függ.


Ha nagyon gáznak érzed, és holnap is rossz lesz a lányodnak akkor beszélj a gondozónőkkel.

Viszont bízz a gyerekedben. Nagyon ügyesek, rafináltak és anyunak sokszor produkálják magukat, utána viszont tök jól elvannak már.


Remélem minden jól alakul nálatok is!

2012. szept. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Már a vezetőnővel is beszéltem, nem lehet:-(

Még egyszer köszönöm szépen!

Szép napot!

2012. szept. 24. 10:46
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

Szia!


Nálunk a Kisfiam bölcsis.

Tavaly a teljes beszokás után lett, olyan iszonyat beteg a Fiam, hogy itthon 3 hét, után 1 hét kórházi kezelés volt, mert a Nagylány valamit még hazahozott az óvodásból és a fülére ment, szinte már állni se tudott. Amikor kijöttünk a kórházból, nagyon megviselt volt, mert kapott infúziót, és sok szurit, így nagyon félt mindentől.

Mi úgy dönöttünk a Gondozónénikkel együttesen, hogy most tavasztól jár majd újra, hogy erősödjön az immunrendszere, a testi és lelki ereje is rendbe jöjjön!

Most tavasszal újra kezdtük a beszoktatást és annyira jól tettük, hogy most sokkal könnyebb volt neki minden. Nem beteges, és a szobatisztaság is már nyár közepe óta megvan.


üdv.

2012. szept. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Neked is a választ!
2012. szept. 24. 11:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk azt mondták, ha 3 munkanapnál kevesebb marad ki a 2 hetes beszoktatásból, akkor felgyorsítják a folyamatot, ha viszont ennél több, akkor újra kezdik az elejéről, azaz plusz 2 hét megint. Ez azért gáz, mert az anyukának mondjuk már kellene menni vissza dolgozni és nem túl jó egyből betegszabival indítani a munkát, illetve torlódás lehet a többi éppen beszokó gyerekkel. Nálunk az a szabály, hogy egyszerre csak 2-2 gyerek/gondozónő szokhat be.
2012. szept. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!