Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2014-től lesz kötelező 3 éves...

2014-től lesz kötelező 3 éves kortól az óvoda, ugye?

Figyelt kérdés
Nem jövőre?
2012. okt. 2. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2014-től tudom én is.
2012. okt. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
én úgy tudom h már jövőre. és nagyon helyeslem!!
2012. okt. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2014-től.
2012. okt. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én 2014. szeptemberétől hallottam.
2012. okt. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2014 szeptembertől.Hogy jó-e ez,vagy sem,majd kiderül,de férőhely így sincs elég.
2012. okt. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2014-től. Addig kaptak az önkormányzatok haladékot arra, hogy a településeket felkészítsék a várható "rohamra".

Ezt most ne úgy képzeld el, mint egy kiárusítást az élelmiszer boltban, ahol minden hirtelen 50-100 Forint lett.


Épületeket kell biztosítaniuk (építeni vagy átalakítani) arra, hogy a "tömeget" betudja fogadni.

Ez eléggé vicces egyébként, mert nálunk 2 óvodát és 1 bölcsődét zártak be, mert állítólag nincs elég gyerek.

Idén bevezették a várólistát, mert annyian vannak, hogy nem bírják befogadni őket az intézmények.

2012. okt. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2014-től lesz kötelező.az enyém most kezdte a kiscsoportot de mivel nem kötelező és nagyon utál járni én kiveszem.Majd megy jövőre.
2012. okt. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Lepontozzátok azt is aki helyesli hogy kötelező legyen, meg azt is aki nem viszi? Vicces! Na mindegy is, véletlen tévedt a szemem a pontozásra, amúgy nem szoktam figyelni, lényegét amúgy nem is értem, de ez érdekes most.


Én is azt mondom, a gyereket nézzük, ne a többieket. Akinek vissza kell menni,nyilván beadja oviba a gyereket, mert kell. Az én lányom is elkezdte egy éve, de én is kivettem, még nem volt érett rá. Tavasszal már ő akart menni! Akkor volt 3,5 éves. Nyáron nem ment, mert összevont csoportok vannak, és csak az vitte amúgy is a gyerekét, akinek nem volt más választása, felénk így állnak hozzá inkább az anyukák. Most nyár végén már alig várta hogy menjen. Ott is aludt eddig, vagyis ott volt, de nem alszik. Itthon sem alszik már két éves kora óta. Épp most döntöttem úgy, hogy ezért haza is hozom holnaptól délben. Ebéd után fogat mostak, lefeküdtek, 3kor felkeltek, uzsi és fél4re, mire megették, már szinte minden anyuka ott van a gyerekekért, tehát játék nincs délután. Ez alapján a lányom kb két órát nézi a falat, vagy a többit hogy alszik, meg eszik egy közös uzsit, és kész. Ő szeretett volna ott aludni, de rájött már ő is, hogy nem jó ott unatkozni, így egyre kevésbé szeret járni. Megpróbálom úgy, hogy délben hazahozom, akkor csak vele foglalkozom, mert az öccsei alszanak, mert ha délután hozom, ez a csak ő van dolog is elég nehézkes.


A fiaim meg jövő aug-ban lesznek 3 évesek, ezért is tettem fel a kérdést, örülök hogy még náluk is figyelembe vehetem, hogy nekik mi a jó! :-)

2012. okt. 15. 21:48
 9/12 anonim ***** válasza:

Na, most engem is lepontozhattok, mert megakadt a szemem azon amit írtatok, és nem bírom megállni, hogy ne írjak.


Nyilván az a lényeg, hogy a gyereknek mi a jó. De ti halál komolyan azt gondoljátok, hogy az a gyereknek a legjobb, ha megtanulja, hogy semmi nem kötelező, mert ha valami nem tetszik, akkor anya elhoz, és nem kell megtenned?

Nem hiszem el, hogy valaki ezt komolyan gondolhatja. Majd iskolába is így jár? Hogy ha nem tetszik, anya ír igazolást?


Tényleg érdekelne, hogy ti hogyan gondolkoztok, mert egyszerűen nem értem, miért kell a gyereket ahhoz szoktatni, hogy semmi nem kötelező semmi nem muszáj, csak ha kedvetek van hozzá?

2012. okt. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
Azért azt vedd figyelembe utolsó válaszoló hogy egy 3 éves és egy iskoláskorú gyerek között iszonyatos nagy a különbség.Míg a 3 évesnek nagyon törékeny a kis lelki világa és egy rossz nézés vagy egy rossz mondat után elsírja magát addig egy nagy gyerek max.jót nevet rajta!és hidd el három gyerekem van hála a jóIstennek de egyikkel sincs baj,pedig én írtam azt a választ hogy kiveszem a kiscsoportból.És ezt nem fogom mások véleményére bízni,főleg nem a Tiédre,mert ha nem érett rá,azt csak én veszem észre.már bocsi.
2012. okt. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!