Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves, eddig angyal kislány...

2,5 éves, eddig angyal kislányom teljesen kifordult magából amióta bölcsibe jár! Az apjával meg kihullik a hajunk Tőle! Ez most már így marad?

Figyelt kérdés

Rá sem lehet ismerni! Agresszív, visszabeszél, üt, ha kérünk Tőle valamit Ránk kiabál, hogy NEM!, csapkod felénk a levegőbe, 1000x kell mindent elmondani/kérni mire nagy kegyesen megteszi, nem engedi magát szeretgetni, megpuszilni, hajigálja a játékait, minden fürdés, vacsora és alvás előtt fél óra hiszti, lefekvés előtt 1 óra mire fogat mosunk, és eljutunk az ágyig, mert rohangál a házban, elbújik előlünk, kinevet.. stb.

Eddig semmi gond nem volt Vele, szófogadó, aranyos kislány volt.

Most meg rosszabb az ördögnél, és semmi sem használ! Általában szépen kérek mindent az első fél órában, 5 percenként.. aztán már nyomatékosabban, aztán megemelem a hangom, végül rákiabálok, ha az előzőek nem hatnak! Márpedig nem szoktak! Eddig az apjától tartott legalább, már Tőle sem!

Sokszor annyira utálatosan viselkedik, hogy elsírom magam.


Nagyon nehezen bírjuk már a férjemmel!

Van valakinek valami ötlete, vagy tapasztalata?

El fog ez múlni Nála vagy készüljünk fel, hogy ez már így marad?


2012. okt. 3. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Így nem marad, a dackorszakát éli. Az enyém most múlt kettő, de nálunk fél éve ez a helyzet. Én is nehezen viselem/kezelem.

Ajánlok egy jó cikket:

[link]

2012. okt. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jó eséllyel megmarad. Nálunk legalábbis megmaradt ez a viselkedés az addig tündéri kislányunknál. Ő is totál megváltozott a bölcsiben, ennek már 2 éve, az oviban is akaratos gyerek. De nem kell ráhagyni mindent, és nem kell ordibálni vele, azzal úgysem hatod meg. Én kérem szépen a lányomat, akár 5x is, elég türelmes ember vagyok, de elmondom a 3-4.-nél, hogy ha nem fogad szót, vagy üt, akkor megy a büntibe, és ezt be is tartom. Az ütést nem tolerálom, a 2. után megy a büntibe, falhoz állás/ülés addig, ameddig be nem fejezi a hisztit és nem kér bocsánatot,.
2012. okt. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

isten hozott a dackorszakban. :)

nem kiabálni kell vele, hanem megszabni a viselkedésének a határait. Jo Frost. Csak ennyit tudok mondani.

2012. okt. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vida Ági (kismamablog) Jo Frostot utánozza, így jobb az eredetinél maradni...
2012. okt. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jó, dackorszak.. elfogadom!

De az agresszív viselkedése is a dackorszak számlájára írható? Ezt viseljük a legrosszabbul!

Én is türelmes vagyok, de amikor 50x szólok szépen, és nincs eredménye, elszakad a cérna! Most komolyan, Nektek sosem száll el az agyatok?


Ráadásul a férjem új pozícióba került, ezért csak este 7-fél8 körül ér haza, így majd egyedül kell mindezzel megbírkóznom.. :(

"Jojo"-t néztem amíg itthon voltam Vele, mindig szörnyülködtem a gyerekeken.. és most ugyanebben a cipőben járunk! :) A bünti szőnyeg, vagy szék vagy valami jó ötlet! Ma ki is találom hová vigyem büntibe, ha rossz.

És rákeresek a neten Jo műsorára.. és tanulok!

Köszi!

2012. okt. 3. 13:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én 2,5 éves kisfiam is ilyen.Vele itthon vagyok,de olyan mint akibe ördög bújt.Akárhova megyünk mindenhol előadja a műsorát.Egyre több helyen vannak karácsonyi dolgok,múltkor ezért csapott óriási patáriát. Nem tudom mi lesz még addig.:(Legalább meg van a magyarázat,hogy miért hullik ennyire a hajam :):)

És igen,én sem vagyok türelmes.Mikor már 2 hónapja mindig cirkuszok vannak.Meg az utcán is leci.ányoz. Ez nekem is sok.Pedig nem beszélünk így.:(:(

2012. okt. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nemreg ment el baratnom. Kisfiatol mindig is egnek allt a hajam, dackorszakat eli, de tipikusan ROSSZ gyerek (olyan, akitol felnek mas gyerekek is, annyi gonoszsagot csinal. Az anyja karjat is van hogy veresre harapja.)


2 hete jar oviba, a baratnomet minden nap hivjak az ovibol, hogy menjen a kisfiuert, mert annyira uvolt, hogy a pedagogusok sem tudnak vele mit kezdeni.

Elhozta, atjottek hozzank (az en lanyom az oviban volt), 2 oran kersztul csapkodta a lanyom jatekait a foldhoz Bes kozben torka szakadtabol uvoltott.

Baratnomnek mondtam h ne foglalkozzon vele, persze ketszer is elsirta magat.


Az en lanyomnak is volt dackorszaka, tobbszor raktam buntibe, volt hogy hisztizett, de ilyet en meg nem b.tam.

Es biztos hogy az ovi miatt a kisfiu meg "gonoszabb" lett, amit az anyja ellen iranyit.


En buntetesbe raknam, lesz@rnam, hogy uvolt, a jatekokat, amit duhhel a foldhoz csapkod, osszeszednem egy zsakba (ha tobbszori felszolitasra sem teszi) es elraknam.


Sok sikert. Biztos, hogy el fog mulni, de a hatarokat te szabod meg!

2012. okt. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
utlso vagyok. es most lehet hogy tobben le fognak szolni (foleg hogy pedagogus vagyok), de amikor lattam, hogy mekkorat harap az anyjaba, meg amikor fejbe rugta a testveret, en olyan pofont adtam volna neki, hogy azt megemlegette volna. 2,5 eves kis ordog.
2012. okt. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!