Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3éves fiam mellé megérkezett...

3éves fiam mellé megérkezett a kistesó. Tanácsok? Szegénykém teljesen kifordult magából.

Figyelt kérdés
a babával tüneményes, imádja, nem ez a gond.hanem szörnyen hisztis,akaratos lett.és elkezdte magát a földhöz csapkodni.ebből ma este pedig az lett a vége,hogy a száját jól beütötte,ömlött a vér....szóval a pici eddig nagyon jó baba, eszik-alszik, nem nagyon kell hanyagolnom a fiamat, mégis nagyon undok lett.én ezt a viselkedést nem tudom elviselni.de nem szeretnék vele egésznap kiabálni se, pedig most úgy tűnik csak ez használ.ráhagyni nem szeretném a dolgokat,tényleg csak olyanokért szólok amikért eddig is szóltam volna.meddig tarthat ez?mikor kapom vissza az én jó kisfiamat?mert jó volt, szófogadó, engedelmes.de most.......
2011. okt. 15. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A legjobban az szokott használni ha amennyire csak lehet bevonod a kicsi ellátásába. Közben mondhatod neki, hogy Milyen ügyes, hogy neki már mennyi mindenben nem kell segíteni és milyen boldog lennél ha a kicsi is olyan okos lenne később, mint amilyen ő most stb.
2011. okt. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják testvérféltékenységnek.Azt hiszi,hogy a kicsit jobban szereted,és Ő már nem kell, szoptatod, belenkázod,odabújsz, vele kevesebbet foglalkozol és fel akarja hívni magára a figyelmet. És ezt csak így tudja.Ha veszekszel vele,akkor azt fogja érezni,hogy igaza volt és már nem szereted.És egyre rosszabb lesz.
2011. okt. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3 éves, nekem nagyon dackorszakosnak tűnik, ez kistesó nélkül is simán lehetne..
2011. okt. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szó szerint ugyanezt a kérdést akartam kiírni....

Ráadásul az én fiam még a játszótéren is ver mindenkit.

2év9 hónapos és 7,5hónapos

Félek minden naptól, hogy hogy éljük túl.

Annyit foglalkozom én is vele, mégis.................

2011. okt. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kicsit csiszolodni kell, hiszem uj tagja van a csaladnak, aki raadasul felboritja az o megszokott kis eletritmusat. Sokszor kell mondani, hogy szereted, biztatni kell, kerni, hogy segitsen. Ha a kicsi alszik, akkor hazimunka helyett jatsz vele. Mondj neki neha "titkokat", ami csak a kettotoke. Amig a kicsit apolod es ott van melletted, meselj neki arrol, hogy milyen volt, amikor o kicsi volt.
2011. okt. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk az első hét volt nagyon kriminális. Vissza kellett rázódnia, hogy anya és a tesó marad itthon. Amikor végre megszokta, hogy már hármasban vagyunk itthon, hogy ott folytathatja az életét ahol a szülés miatt kicsit szakadt, helyre billent.

Most csak az alap dackorszak, amivel "boldogít". És viszi bele a "jóba" tesót, aki követi persze:)

Esetleg ha van rá mód, akkor egy egy sétát csak te meg a nagy tegyetek meg, addig apa a kicsivel legyen, aztán csere.(pl délelőtt együtt hármasban sétáltok, du apa hazér, akkor te meg a nagy elmentek a cukiba, játszóra, pitypangot szedni, gesztenyézni, hócsatázni....)

Én most babaúszást keresek, mert a kicsi imád pancsolni, a nagyot meg nem árt megmozgatni, esetleg ezt is próbáld meg.

2011. okt. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez simán dackorszak, a tesó csak megfejeli ezt. :) Előbb-utóbb baba nélkül is eljött volna ez a viselkedés.
2011. okt. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

bocs ha nem lesz tul kreativ, nekem pont a fiam 3. szulinapjara fog erkezni a kisteso..elore rettegek


a ferjed be tud segiteni?

igazabol amit en tervezek, hogy csinalunk "kettes" napokat, amikor csak kettesben vagyunk. ez a kisbabaval nehezen megoldható szopi meg ilyesmi miatt, de esetleg egy egy delutant, amikor csak ketten vagytok.

2011. okt. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam 3 éves és 8 hónapos lesz, mire a tesó érkezik. Én is nagyon izgulok, hogy mit fog a fiamból kihozni a tesó érkezése.

Nekem egyszer azt mondta egy anyuka, hogy egy kis tesó érkezése olyan, mintha a férjed haza állítana egy másik nővel, és azt mondaná, hogy mától ő is itt fog velünk lakni. Ugyan úgy szeretlek mindkettőtöket.

Bevallom, én is hisztis lennék, és bevágnám a durcát, míg rá nem jönnék, hogy semmi hátrányom nincs a dologból.

2011. okt. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Igen, de egy fiatalabb és csinosabb nőt hoz haza apa. Akkor is így gondolnád? Amikor ismerős, ismeretlen csak a kis újat dicséri, isteníti????

2011. okt. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!