Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsi-alvás? Hogyan fog...

Bölcsi-alvás? Hogyan fog aludni a bölcsiben nélkülünk? Volt valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
A fiam 2 éves, bölcsibe megy. Egyedül nem tud elaludni, csak ha apa vagy én mellette fekszünk és fogja a kezünket. Hogy fog így elaludni? Ha ilyen helyzetben voltál, mi volt a megoldás?
2012. okt. 4. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megoldják hidd el, a gyerekek meg megszokják, hogy ott máshogyan van. Nekem a nagylányom volt olyan, hogy fogni kellett a kezét és az első időben a gondozónő fogta a kezét. Mind a kettő tök sötétben aludt itthon csendben a bölcsiben meg simán aludtak világosban nagy zajban. Persze nálunk úgy van, hogy az első alvásoknál kint kell várakozni az előtérben, mert ha nagyon nem akar elaludni akkor kihozzák (nehogy rossz élmény legyen rögtön az elején) meg ha elaludt is meg kell várni, hogy amikor felkel ott legyen a szülő. Pár alkalom után mind a kettő gyerekem megszokta. Nyugi így lesz nálatok is, nem szabad ezen nagyon izgulni, mert megérzik a gyerekek és még nehezebb lesz nekik is meg neked is.
2012. okt. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem csak szoptatás közben aludt el, megis megoldották, gond nelkul
2012. okt. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is 2 éves, szeptembertől alszik benn, itthon még szopizik elalvás előtt, ott nem is emlegeti:). Én annyit kértem a gondozónőtől, hogy simogassa hátát kicsit, ha nem sikerül elaludni, ezt meg is teszi ha valamiért élénkebb a lányom, és szépen, max 10 perc alatt elalszik. Okosak ők már:), tudják, hogy máshol máshogy van, remekül tudnak alkalmazkodni, ne izgulj:)!
2012. okt. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is aggódtam ezen, mert az én fiam is úgy alszik el, hogy mellébújok, mesélek, énekelünk, verselünk.

Ezzel szemben a bölcsiben ő kéri el először az ágyát, lefekszik, cumi, alvós állat és már alszik is!

2012. okt. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gabszem ***** válasza:
Szerintem majd ott megtanul aludni egyedül ,de szerintem nem lesz gond mert sztem nagyon elfárad majd a játékban, bandázásban. Meg a Dadusok sztem nagyon értenek a baba-altatáshoz.
2012. okt. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!