Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rácsoságyból kiságyba került...

Rácsoságyból kiságyba került a 2 éves fiam. Utálja, nem alszik, követeli vissza a régit. Azok véleményére lennék kiváncsi, akik voltak ilyen helyzetben, mit csináltak?

Figyelt kérdés
Nem volt rá szükség, jól érezte magát az ágyában (alap IKEA ágy, rácsait nem lehet kivenni) csak mi gondoltuk úgy, hogy talán már ideje kicserélni. Először nagyon örült neki, aztán sírva követelte vissza a régi ágyikóját. "Ebben nem jó aludni, a régiben tudok aludni, ez az ágy butaság". Ez 2 napja van,de tényleg nem alszik rendesen benne, csak forgolódik szegénykém.Alapesetben a déli és az esti lefekvés után 15 perccel már alszik, most még 1 órával később sem. Cseréljük vissza, vagy várjuk pár napot? Volt vki ilyen helyzetben? Köszönöm!
2012. febr. 27. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekünk pont forditva volt a helyzet mert mikor picike is volt nem szeretett a rácsos gyerek ágyban aludni 2 percenként keltem fel hozzá s most már 3 éves lessz nyáron s melettünk alszik csak jot elég nehéz lessz a megszokott kis ágya nélkül vegyétek oda kicsit magatok mellé ha nagyobb lessz akkor ugy is külön ágyban szeretne majd aludni.....aludjon a ti ágyatokban probáljátok ki ....pár napig...a védönö is azon az elven van mindig hogy a gyerek aludjon külön de hidd el hiány érzete van s igényli a testi meleget még ha nagyobb is már
2012. febr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsodat, de sajnos nem hajlandó velünk aludni, már pici kora óta határozottan tiltakozik ez ellen. A mi legnagyobb bánatunkra. Mondjuk, mindig külön szobában aludt, de én egy évig mellette aludtam egy matracon, és csak aztán tértem vissza a közös ágyba apához. (na, jó, néha azért kiszaladtam. :) )Úgyhogy ez sajna nem menne.
2012. febr. 27. 17:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi pont így voltunk. Először örült az új ágynak, de 1 napig aludt benne, aztán sírva követelte a kiságyat. Hiába mondtuk neki, hogy te már nagy vagy ehhez. Végülis engedtünk neki, mert nem volt az ággyal semmi baj, nem akart átmászni rajta, meg semmi ilyesmi. Csak mi is úgy gondoltuk, hogy már nagylány hozzá. 3 éves koráig abban is maradt, akkor lett szobatiszta, akkor már muszáj volt váltani. Szerintem hagyjátok ti is, ennyi idős gyerekek még nagyon ragaszkodnak dolgokhoz. Ha nem mászik ki belőle, akkor semmi baj.
2012. febr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!