Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik a jó megoldás? /2 nagy...

Melyik a jó megoldás? /2 nagy otthon anya a kórházban/?

Figyelt kérdés

1: megmondjuk nekik h anya bemegy a kórházba h kivegyék a kistesót,ezért pár napig nem alszik itthon


2: elmennek este a mamihoz,másnap ott vannak-szülés napja-és apa mikor megy értük elmondja h a doktorbácsi kivette a kistesót,holnap mehetünk megnézni,anya pár napig ottmarad,de siet haza


a gyerekek ovisok,vagyis tudják h mit jelet pl az h 4 nap. tudják h doktor bácsi veszi ki majd. maminál minden héten 1x van ott alvás,és havi 1x teljes mami nap,vagyis nem lenne nekik fura


amitől tartok: ha nem mondjuk meg a konkrét időpontot,akkor hirtelen fognak bestresszelni azon h 4-5 napig nem leszek itthon,viszont este és aznap tök jól ellesznek, ha meg megmondjuk akkor már aznap stresszelni fognak h mennek mamizni-nagyon anyásak-és lesz sírás,rívás,anyába kapaszkodás....


melyik a kíméletesebb megoldás? 3 és 5 évesek


2012. okt. 5. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
én az 1 megoldást választanám. jobb felkészíteni őket.
2012. okt. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én 3 évesem is nagyon anyás, én úgy csináltam, hogy nem mondtam meg neki konkrétan, hogy anya 4 napig nem lesz itthon, hanem azt mondtam, hogy anya majd megy a kórházba, hogy a kistesó megszülessen, és ő majd mindig jön az apukájával látogatni anyát meg a kistesót, egészen addig, amíg a doktor bácsi azt nem mondja, hogy haza lehet vinni a kistesót.

Így nem parázott azon, hogy jaj anya 4 napig nem lesz itthon, hanem tudta, hogy majd megyek a kórházba, és ott minden nap mondtuk, hogy még 2-t, 1-t stb kell aludjon, hogy hazamenjünk a kicsivel. Így jól átvészelte:)

2012. okt. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előtte jó párszor átbeszélném velük, hogy mi fog történni.
2012. okt. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
azt tudják h mi fog történni csak azt nem h mikor..vagyius csak azt h már csak pár nap..
2012. okt. 5. 13:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is beszéljetek róla, lehetőleg gyakran, természetesen és feszmentesen.

Muszáj felkészülniük rá.

Tedd vidámmá valahogy pl. hú de jó lesz a mamánál, és (ha lehet) jöttök látogatóba a kórházba anyához, ami nagyon érdekes hely, stb. Apa is tegye hozzá, hogy milyen érdekes programok lesznek addig, pl. elmennek moziba, cirkuszba, állatkertbe, akárhová azalatt.

2012. okt. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
csak mamihoz mennek 1x, a többi nap oviban lesznek.. mondjuk szeretik az ovit de külön progikat nem tudunk csinálni
2012. okt. 5. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!