Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig hagyjatok/hagynatok...

Meddig hagyjatok/hagynatok ervenyesulni 2 eves gyerek akaratat?

Figyelt kérdés
Ujabban a kisfiunkat egyre nehezebb kezelni,nem ert se a szep szobol,se a buntibol... pl. nem hajlando delig enni,a kutya sokszor nem kap mast,csak a gyereknek elkeszitett kajat,mert inkabb nem eszik,ha nem azt kapja,amit o eppen kigondolt. ha valamire nemet mondunk,sikit es foldhoz veri magat,akar nyilvanosan is. mar nem tudom hogyan kezeljem,vagy mit csinaljak? segitseg!!
2012. okt. 5. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem is kétéves nem könnyü estett nekem se

de egy valmi van ha nem eszi meg azt amit föztem akkor vagy nem kap kaját vagy megeszi ha éhes lesz késöbb addig más nincs mégha földhöz veri magát se kap mást



mikey gé mániás lett naponta 3 videot meg kell nézni de mindig szolok ez az utolso mikey egér aztan sir vagy 5 percig ki van borulva mnajd talál magának más játékot. nem szabd engedni mindig

2012. okt. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
ha nem eszik: apukám,akkor éhen maradsz4 hidd el kihagy 1-2-3 étkezést aztán enni fog. mia z h nem a fogára való? eszi nem szei nincs más! földhöz vágja magát? én azt csináltam h átléptem rajta és mentem tovább. hidd el megúnja. csak keményen!!!
2012. okt. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
elsövagyok másodiknak igazat adok abba hogy ha elterüla földön ott vergödik akkor én is ott hagyom átmegyek másik szobába .vagy átküldöm hisztizni a sajat szobájába ha megunta ugy is kujön
2012. okt. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én az evésben hagyom. Ha nem eszik, nem eszik, én sem vagyok mindig időben éhes. De akkor édesség sincs, amíg nem evett valami normálisat.

Az enyém már 2,5 éves, több mint fél éve tart nála ez a cirkusz. Megszoktam, nem érdekel. Jó, a nyilvános hiszti még mindig nehéz, de itthon egyszerűen bezárom a nappaliba (nincs ajtó, csak gyerekrács, így látom, mit csinál), és megmondom neki, hogy ha lenyugodott, beszélgetünk. Már azon is túl vagyok, hogy idegesítsen.

Egyébként én nem vagyok az a csakazértis tiltó típus, elég sok dologról meggyőzhető vagyok, de bizonyos esetekben egyszerűen nincs mit tenni. Hétvégén például a következő volt:

- Anya, kérek joghurtot!

- Tessék, itt van.

- De nem kell joghurt, nem kell, NEM KELL!!!!! (Majd fél óra hiszti)

Na ezt reagálja le valaki intelligensen.

2012. okt. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Segíteni nem tudok, bocsánat. De ez a joghurtos... Mintha csak az én kisfiamról írtál volna. Megnyugtató a sokszor nagy elkeseredésben, hogy úgy tűnik, ez életkori sajátosság. Az én kisfiam lassan 3 éves, és épp a napokban tapasztalom, hogy lassan-lassan meg lehet vele beszélni ezeket a dolgokat, és ha szólok, hogy ezt nem így kellene, vagy hogy ne alapból azt feltételezze, hogy úgysem lehet (nem tiltok mindent, szóval nem értem, hogy miért ebből indul ki), hanem fejezze ki szépen, hogy mit szeretne, ne követelőzve, felháborodva, magyarul, hisztire hangolódva.
2012. okt. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!