Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Azoknál a gyerekeknél akik...

Azoknál a gyerekeknél akik akaratosabbak, irigyebbek mit a többi gyerek, hogy alakult az ovi? Hogy viselik az ovodai közösséget?

Figyelt kérdés
Kisfiam januárban kezd. Elég akaratos,de ami szerintem rosszabb,hogy irigy.Hiába nevelem az ellenkezőjére. Ezerszer megbeszéljük,de még is. Mindig vita van a játékokon ha valki elveszi ami az ővé. És persze akkor üvölt és hisztizik. Mi lesz így vele az oviba? Már előre aggódom.
2012. okt. 4. 07:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Januárig még van időd megnevelni. Nem megbeszélni kell vele, mert azt még nem nagyon érti. Ha hisztizik, vagy elveszi más játékát, akkor vidd be a szobájába, vagy kapjon büntit. A hisztijét pedig ne vedd figyelembe.

Az oviban sem fogják ezt tolerálni.

2012. okt. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az akaratos, öntörvényű, itthon a hugával irigy kisfiam példaértékűen viselkedik az oviban.

Nyitott, önálló, barátkozós, nem agresszív, nem irigy, ügyes-5-6 éveseket megszégyenítően viselkedik. Óvónők odáig vannak.


Én meg vissza, mert itthon még tébolyodottabb lett, amióta egy hónapja jár oviba.

Itthon hisztérikusabb, nyávogós lett és agresszívabb a hugával. Ja és visszabeszél, olyan szöveget nyom, hogy köpni-nyelni nem tudok.

Ő 3év8hósan kezdte az ovit.

2012. okt. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam is itthon akaratos, hisztis és irigy és engedetlen.Olyan mértékben hogy enni is csak akkor eszik ha ő kér, ha én szólok neki hogy jöjjön enni már csak azért sem eszik. :(


Az oviba pedig egy kis angyal.Mindent az első szóra megcsinál, nem akaratos, nem irigy.

2012. okt. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lányom is ilyen (volt), nem kell aggódnod, az óvodai közösségben ő lesz az új, a kívülálló, nem fogja magát nyeregben érezni, nem az ő felségterülete lesz. Az ottani játékok nem a sajátjai, amit meg magával bevisz alvósnak, nem tragédia, ha nem adja kölcsön. Persze irigykedés lesz még iskoláskorban is néha, de azért elviselhető mértékben.
2012. okt. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Detto, amit előttem írtak. Itthon átok verése, az oviban mintagyerek. Már középsős és most újra elkezdte a reggeli nyafogásokat, hogy nem akar oviba menni. Nekem meggyőződésem, hogy azért mert ott viselkednie kell.
2012. okt. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Remélem nálunk is így lesz!
2012. okt. 4. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!