Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leehet kulonbseg tejerzekeny...

Leehet kulonbseg tejerzekeny es tejerzekeny gyerek kozott a tunetek hevesseget illetoen?

Figyelt kérdés
2012. okt. 5. 14:29
 1/8 A kérdező kommentje:
enyhe reakciora is kimondhato az erzekenyseg? es van olyan,h kesleltetett reakcio? hogy csak napok elteltevel okoz problemat a tejfogyasztas? (bortunetet)
2012. okt. 5. 14:32
 2/8 anonim ***** válasza:
Természetesen. Sőt a tünetek sem mindenkinél ugyanazok.
2012. okt. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen.

Három tejfehérje érzékeny gyerekem van/volt (egy kinőtte már).

Mindegyiknél máshogy volt/van.

2012. okt. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
mesélnél róla pár szót? csak hogy érdemes-e bizonygatnom az igazam. jelenleg kórházban vagyunk,a tejterhelés felénél járunk és tejfogyasztással összefűggő atópiás dermatitisz gyanújával tesztelik.a kezelőorvos,aki majd kiértékeli a tesztet,nem látjata folyamat közben a gyereket.a nővérek írják a tüneteket és folyton azt kérdezgetik,hasmenése van-e.de ugye nincs,mert az nem is volt eddig se,max napi több széklet /ami amúgy nem jellemző,mióta diétázik/.bőrtünete van,de enyhe reakció,mert lassan,hetek alatt alakul ki nála a durva ekcéma.a kis foltot,foltokat nem igazán veszik tünetnek,mert aki allergiás,az hevesebb reakciókat produkál szerintük :-( nagyon el vagyok keseredve,mert majdnem biztos vagyok benne,h a terhelés következménye.mibe tartana annak venni és max utólag kiderülne,h nem az?
2012. okt. 6. 06:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az iskolás fiamnak általában hasmenése van,vagy csak kipirosodik a feneke,durván,

a picinek ekcémája jön ki az arcán,kezén,hasán a tejtől.

Nekem pedig régebben olyan hasgörcseim vannak a tejtől,hogy nem bírtam fél napokat felkelni az ágyból.

Amíg a fiaimnál ki nem jöttek a tünetek,nem is gondoltam,hogy allergiás vagyok,azóta én is elmentem orvoshoz,és csak laktózmentes termékeket eszünk,vagy amiből lehet mellőzöm a tejet.

2012. okt. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A fiam (3 éves)olyan súlyos atópiás, amilyet csak keveset láttak eddig az orvosok, neki ez az egyetlen tünete az összes allergiájára, pedig 4-es tej-, tojás- és porallergiája van.

2 éve diétán van, néhány hónapja jobb egy kicsit, a 100. fajta krémtől. A súlya sem gyarapodott rendesen, de mivel alapjáraton 4 kiló felett született, így a védőnő és a házidoki mindig azt mondta, normális, hogy csak 3-400 grammokat gyarapszik.

Mi bőrgyógyászhoz mentünk legelőször, igaz magán úton, ő rögtön azt mondta, tejmentes diéta. Az első bőrgyógyásznál tett látogatás után 8 hónappal volt allergiavizsgálat vérből, a tejterhelést a bőre miatt eleve nem is javasolták.

2012. okt. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves 15:09-es!

a testsúlyával összefügg a tejérzékenysége? csak mert az osztályos orvos szerint nem lehet köze hozzá, hogy a gyerekem hónapok óta nem hízik, gyakorlatilag azóta, hogy tehéntejet kap (nem tejterméket!, azt korábban is kapott). két évet tölti, 87 cm magas. vagy 88, nem tudom. és 9980 gramm. nyár elején volt 10 kiló, de az utóbbi hetekben még fogyott is. még az is lehet, hogy a terheléstől? :-O

2012. okt. 9. 14:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Miután meglátta az allergialapot a doktornőnk, egyből azt mondta, hogy ezért veszélyes, ha csak enyhe felszívódási zavarral társul az ételallergia egy nagy súllyal született babánál, mert esetleg csak a vizsgálat után világít rá arra az összefüggésre, hogy miért nem gyarapodott annyira a gyerek.

Nálunk ez annyira enyhe probléma volt, hogy a diéta kezdete után a gasztroenterológus javaslatára minden hónapban egy 10 napos Protexin kúrát csinálunk, ez egy fél év alatt teljesen rendbe tette az emésztését, és a mentes diéta mellett is jó súlyban van.

2012. okt. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!