Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejérzékeny gyanús gyerek nem...

Tejérzékeny gyanús gyerek nem ehet semmilyen savanyítottat sem?

Figyelt kérdés
22hós a fiam kipattogott az arca és a doki a rendes tejre gyanakszik,de azt mondta savanyítottat azt ehet,ellenben a barátnőm kislánya is hasonló cipőben jár neki viszont azt mondta a dokija hogy semilyen tej terméket sem sőt amiben tejszármazék előfordul olyat sem...van erről tapasztalata valakinek?
2010. febr. 8. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha kipattogott a bőre, akkor az szerintem tejallergia, és akkor semmilyen tejeset nem ehet. Vigyázz, mert pékáruban, felvágottban, nagyon sok mindenben lehet tej(származék).


Én tejérzékeny vagyok azaz tejcukorérzékeny (laktózintolerancia) ennek a tünete hasmenés, ha tejcukrosat eszik az ember. Itt csak a laktóztartalmat (tejcukor) kell figyelni az élelmiszer kiválasztásakor. Én nem eszek savanyított tejtermékeket sem, mert valamennyi laktóz abban is marad. Vannak laktózmentes tejtermékek, vagy rá van írva így, hogy "laktózmentes", vagy megnézed a tápanyagtartalmat, és a szénhidrátnál kell figyelni, hogy közelítőleg 0,00 legyen.

2010. febr. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Van aki a tejcukorra, és van aki a tejfehérjére érzékeny. A tejcukrosok ehetnek savanyítottat, mert abban a cukor más formában van jelen, a tejfehérje meg minden egyes tejtermékben benne van, így ők csak szója, zab, meg rizstejet igyanak. Tapasztald ki, vagy vizsgálattal megmondják hogy mekyik is a fiadé.
2010. febr. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Savanyítottat ehet, csak olyat nem ami tejet, tejport tartalmaz.

Nagyon fontos a diétát betartani!

Ha jobban utána nézel, találsz egy csomó tejallergiásoknak gyártott terméket, de ha priviben írsz emailcímet akkor tudok átküldeni neked recepteket is, mert nálunk is volt ugyanilyen probléma (a diéta hatására 4,5 évesen az allergiateszt szerencsére negatív lett)

2010. febr. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
írnék ha engedélyeznéd:-)
2010. febr. 9. 11:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Lánymnak egy évesen derült ki, mikor elkezdtük a tejterméket, először túró, majd joghurt és végül tej. Hasmenése volt, elég durván. A doki azt javasolta, minden terjterméket vonjak meg, így fog kiderülni, hogy az árt-e neki. Így is tettem, jobban lett. Azóta csak laktózmentes tejet iszik, abból is csak 2x2 dlt egy nap. Ha mást is adok neki tejterméket, mindjárt fosik szegény.
2010. febr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!