Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennél, ha a férjed/gyerme...

Mit tennél, ha a férjed/gyermeked apja, fülhallgatón keresztül üvöltve hallgattatná a 3,5 éves lányoddal a rockzenét?

Figyelt kérdés
A következő a helyzet: ő a lányommal alszik, mert én nagyon sokszor kelek éjjel a kisebbhez. Már ezerszer elmondtam a férjemnek, hogy ha zenét hallgatnak, akkor azt mérsékelt hangerővel tegyék, mert tönkreteszi a gyerek hallását ha nagyon hangosan hallgatják. Ezt rengetegszer kértem már. Ma este azt hallom a becsukott szobából, hogy a lányom hangosan énekli a Tankcsapda egyik refrénjét, szinte kiabálja. Bementem és meg akartam kérni, hogy halkabban, mert a pici erre felébred. Mind a kettőnek a fején volt a fülhallgató és üvöltött a zene (dvd-ről), a fejhallgatón kívül is lehetett hallani, hogy melyik szám szól. Lekaptam a lányom fejéről, és felraktam magamra, és olyan hangos volt, hogy én felnőttként nem bírtam azt a hangerőt, ahogyan hallgatták. A tv-t normál esetben a 20-21-es hangerővel hallgatjuk, a Tankcsapda az 58-as szinten szólt. Megőrülök ettől, szerintem teljesen tönkreteszi a gyerekem hallását, egyébként a férjem is részben már süket, pont ezért. Felrobbanok, felrobbanok, felrobbanok! Mit tennél? Vagy én reagálom túl?
2012. okt. 5. 21:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%
Én utálom a zenét,a helyedbe belevágnám a baltát a DVD-be ha nincs,kérnék kölcsön arra az időre.
2012. okt. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%
Nem engedném, hogy az apjával aludjon egy ágyba. Mindkét gyereknek a saját szobájában, saját ágyában van a helye.
2012. okt. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%
Első, remélem elcsap egy vonat.
2012. okt. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Ne haragudj, de a férjed nem normális. A Tankcsapda k..va jó, én is imádom, de amióta megvan a kisfiam, csak takarítás közben hallgatom hangosan, amikor Ő kint van a kertben apukájával. Mellesleg még így is kevésbé káros, mint fejhallgatóval, vagy füldugóval hallgatni.


A kicsik fülét tényleg tönkre teszi a túl hangos zene. Azt nem mondom, hogy beszakad a dobhártyája, de sajnos nem lehetetelen, hogy maradandó halláskárosodása lesz.


Ha a férjed nem hallgat rád, szerintem vidd magaddal, amikor legközelebb a védőnőhöz mentek és ott kérdezz rá ő előtte a szakemberektől, hogy hogyan vélekednek a dologról. Vagy ami mégjobb, valemelyik online fórumon tedd egy fel egy fül-orr-gégésznek a kérdést és amit ő válaszol, azt mutasd meg a férjednek.


(Vagy akár ezt az oldalt is elolvashatja, nyilván egy csomó ehhez hasonló véleményt fogsz itt kapni.)

2012. okt. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nekem a Tankcsapdával magában nincsen bajom, bár nem szeretem, de ha a lányom szereti, hát hallgassa. Megjegyzem a komoly zenéért is rajong, tehát mindenevő zenei téren. A hangerő ami aggaszt, mert brutális.

Az együtt-különalvásról nem kértem véleményt, a saját ágyában alszik a lányom, a férjem mellett, tehát ez stimmel. Ott a saját ágya, jelenleg máshogy nem tudjuk megoldani, de ha a továbbiakban is válaszoltok, akkor erről ne nyissunk vitát, mert nem tartozik a kérdéshez. Köszönöm az eddigieket, és várom a továbbiakat is!

2012. okt. 5. 21:50
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
cserélnék,apuka aludjon és ébredjen a kisebbel/kisebbhez,te meg a nagy lányotokkal!!
2012. okt. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok,csak most láttam hogy irtad hogy a nagy az apjával alszik és punktum :) Nem olvastam,ne haragudj!De azért lehet meg lehet próbálni :)
2012. okt. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem reagálod túl, én is felrobbannék. Ha a férjed nem látja be, hogy egy gyereknek mennyire ártalmas a hangos zene, pláne fülhallgatóval, nehéz lesz. Folyamatosan mondanám neki, és keresnék a neten erről cikkeket és az orra alá dugnám.
2012. okt. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
12%
Gratulálok a párválasztáshoz.
2012. okt. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem engedném. Magával a zenével nincs bajom, kedvelem a Tankcsapdát, bár nem ilyen kisgyereknek való, de ez a ti dolgotok. Fülhallgatóval, nagy hangerőn Mozart zenéje sem tenne jót, okozhat hallás károsodást. Esetleg utánanézhetsz a neten, biztos találsz erről orvosi tanulmányokat, azt megmutathatnád a férjednek. Nincs olyan rokon, vagy ismerős, akinek ad a szavára, őt is megkérheted, hogy segítsen. Az egyik előző hozzászóló ötlete is jó, hogy a védőnő mondja el neki. Ha egyik sem válik be, még mindig elteheted előlük a fülhallgatót, vagy lecsaphatod a férjedet egy sodrófával.
2012. okt. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!