Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lanyom 3 hete kezde kulfoldon...

Lanyom 3 hete kezde kulfoldon az ovit. Nem tudom ravenni hogy nelkulem pisiljen ott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mikor beszoktatas volt ott voltam vele es akkor magabiztos volt egyedul ment pisilni,leult gyumolcsot enni,ontott maganak innivalot.....Mar multheten egyedul volt ott.Csutortokon ugy jott haza hogy kicsit becsurgott a pisi.Persze minden nap kerdezem hazafele pisiltel e,ettel e, a valasz mindig az volt nem.Szerintem fel egyedul elmenni wc-re.Pedig mar reg varta hogy ilyen kicsi wc -re ulhessen!!Tegnap beszeltem az ovonovel,kertem vigyek mar el.Megcsinal egyedul mindent csak kuldjek el,esetleg varjak meg az ajtoban ne erezze egyedul magat.De nem vittek es ma megint szoltam ne felejtsek mar el,persze semmi gond mondtak,de ma sem vitte el senki.Igaz 3orat van ott de nem szeretnem hogy addig is szoritsa a pisit vagy bepisiljen es rosszul erezze magat.Sokat beszletem mar vele errol de semmi nem tortent.Az oviban sem ugy latszik.Ezek utan mit tennetek?Hogyan vennetek ra hogy elmenjen nelkuletek?Mikor hazajovunk elso a pisi es az ivas.
2012. okt. 9. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
3-4 órát kibír minden gond nélkül kibír a fiam is pisi nélkül. Szerintem túlaggódod a dolgot. Ne görcsölj rá ennyire. Gondolom, azt meg tudja mondani az idegen nyelven, hogy "pisilnem kell", tehát szólni tud. Kérdezd meg az óvónőket, hogy szokott-e mondani, kérni dolgokat, ha pl szomjas, szól-e, vagy ha kér még enni, ilyesmi. Szóval kommunikál-e a saját nyelvi szintjén.
2012. okt. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem mivel nem beszelni a nyelvet igy senkihez semmit sem szol.Tud alap dolgokat:pisi,szomjas....De szerintem 99.99% hogy senkivel nem kommunikal csak elvan maganak.
2012. okt. 9. 14:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Értem.

Alap mondatokat érdemes megtanítani neki, pl.

"Sziasztok"

"Hogy hívnak?"

"Engem XY-nak hívnak."

"Játsszunk együtt?"

"Pisilnem kell."

"Szorít a cipőm."

stb.

bár, ahogy írtad, szavakat már tud.

Vannak gyerekek, akik csak akkor szólalnak meg egy adott nyelven, ha úgy gondolják, hogy hibátlanul tudják.


Nálunk úgy van, hogy pl alvás előtt elküldik mindegyiket pisilni.


Konkrétan mondd meg, hogy melyik óvónéninek szóljon, ha szüksége van valamire.

2012. okt. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!