Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiam 3 eves lesz, mar nincs...

Fiam 3 eves lesz, mar nincs pelenkaja, de ha kaki lesz neki, csak pelenkaba kakil. Wc-be, bilibe egyaltalan nem. Pisi az meg csak a wc-be. Hogy szoktassam ra a wc kakilásra? Mert igy még oviba sem tudom be iratni.

Figyelt kérdés
anyukák segitsetek!!!!!
2012. okt. 9. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez volt nekünk a fiammal öt éves koráig. Csak pelusba volt hajlandó kakilni, ha nem kapott pelust, akár öt napig nem kakilt, de féltem hogy bélcsavarodást kap és ráadtam.


Az egészet a bilire tett matricázás oldotta meg, szerencse, hogy a kis tesóval itthon voltam és nem kellett az oviba beszoktatni, mert nem vették volna fel. Elsőnek nappalra adtam rá bugyit, fél év után éjszakára is. Nappal a bugyira adtam neki egy vékony nejlon harisnyát, az tartást adott a bugyinak és könnyebb volt lehúzni neki, mint a gombos nadrágokat, persze ezt csak itthonra adtam.

2012. okt. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Válaszolni sajnos nem tudok, nálunk ugyanez a gond. Nincs pelenkája, szépen elrendezi magának a pisit, állva is nagyon hamar megtanult, de a kakihoz pelenka kell neki. Ő is fiú és decemberben lesz 3 éves. Védőnőt kérdeztem, azt mondta, hogy még nincs megérve rá.
2012. okt. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ugyanez nálunk is. Szintén fiú, decemberben lesz 3. Pisi gond nélkül megy bilibe vagy wc-be, amelyik közelebb van, de kakihoz kéri a pelenkát. Ha nem adok rá, 2-3 napig is visszatartja.

Pedig nyáron gond nélkül kakilt bilibe 2 hétig, aztán valami bekattant, és azóta nem hajlandó:((

2012. okt. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálunk is, 3 éves fiú. Fél éve szobatiszta, wc-be pisil, de kakilni csak pelusba hajlandó. Múlt héten kezdte az ovit, azt mondták az óvónők, hogy amíg itthon intézi el a dolgát, addig nincs gond. Remélem tényleg úgy fogja majd időzíteni, hogy reggel vagy este kakiljon itthon.
2012. okt. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
januar 1jen lesz 3 eves a fiam,altalaban minden reggel intezi a dolgat aztan egesznap semmi.ha mondja h anya kaki,es odaall a wchec-hez,de raulni nem akar h belekakiljon.inkabb visszatatana.meg pelit se ker.aztan en teszek ra magamtol.remelem még valahogy januarig alakul.mert oviba akarom adni.
2012. okt. 10. 10:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Júliusban volt 3 éves a kisfiam. Pisi wc-be megy. Nappalra szobatiszta, éjszakára kell a pelenka csak.

A kakit nem hajlandó a wc-be inkább visszatartja. Szeptembertől óvodás. Hazahozza a kakit.

Minden lehetséges megoldást végigvittem és semmi!! Még most is nagyon el vagyok keseredve ez miatt.

Volt, hogy 2 órán keresztül nem adtam rá még bugyit sem, aztán volt hogy a tv elé ültettem a bilire, aztán a wc-re több időre, aztán pelenkát raktam a wc szűkítőre és arra ültettem rá, zenélős a bilink is, tehát van ilyen funkció is ha szeretné.. ezzel sem!


A barátnőm most vett a gyereknek egy perselyt, és pénzt ad neki ha kakil vagy pisil a gyerek (most 2,5 éves) hogy gyűjtsön játékokra :))) Egyfolytában a bilin ül, hogy több pénze legyen :))


Ezt még nem próbáltam.

2012. okt. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat! :) vmi modszert ki kell probalni.mert elkeserit engem is ez a kaki dolog..
2012. okt. 10. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!