Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan adjam be a gyógyszert...

Hogyan adjam be a gyógyszert a 2éves kisfiamnak?

Figyelt kérdés
Paxirasolt kell adnom neki, de annak nagyon rossz íze van, este 2x próbáltam neki adni, először mézzel, aztán csokival, de öklendezni kezdett és mind2x az lett a vége, h kihányta, ami a kis gyomrába volt, azóta nem próbálkoztam. Egy fél pohát teába öntsem a gyógyszert? De félek, azt sem inná meg...
2009. aug. 6. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy vettem be, hogy összetörve anyu sűritett tejbe rakta, én meg megettem.
2009. aug. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi most kaptunk valami borzalamas ízű imunerősítőt. Úgy vettem észre a lányomon hogy az erős ellentétes ízzel nem fogadja el. Sűrű öszilébe raktam vagy répalébe, de szerintem naracsba is jöhet. Ja és ne létsa amikor beleteszed. Egy olyan két ujjnyi adaba tedd elösszőr aztán ha kiitta tölthetsz még neki.
2009. aug. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
24%
Velem anyám régen úgy vetette be, hogy elmondta, hogy ez a gyógyszer mire jó, miért kell és mi fog történni, ha nem veszem be. Tökéletesen működik.
2009. aug. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, válaszod alapján elég fiatalka lehetsz, szóval még nem lehet gyereekd, hogy értessem meg egy 2évessel, h ha nem veszi be, akkor irány doki?!? Vagyis megérteni megérti, de ez nem olyan egyszerű, mint hiszed, különben sem az volt a problémám, h nem veszi be, hanem , h nagyon rossz izű,és utána hányt nagyon, mibe tegyema folyékony Paxirasolt, h ne érezze az ízét?
2009. aug. 6. 23:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos hogy ne lássa hogy beleteszed! A sűrített tej jó ötlet és finom, valamint még lekvár esetleg, vagy a sűrű gyümilé is jó ötlet.

Ha úgy hogy nem tud róla és kihányja, akkor lehet érzékeny rá, nem gondoltál még rá? Bár igaz lehet akkor még nem is hat.

De amúgy az sem igaz, hogy egy két éves nem érti meg miért kell neki ezt bevenni. Nekem is most lesz két és fél éves a kislányom és már elég régóta szed keserű gyógyszert a gyomrára. Összetöröm neki kanálba, aztán rá vizet és gyorsan beveszi, majd gyorsan víz, limonádé, tea, mikor mi. Így elmúlik az íze kicsit. De amúgy én elejétől kezdve magyaráztam neki, hogy mire kell, miért kell, hogy ő milyen nagylány, mert beveszik a keserű gyógyszert, mert hát a felnőtteknek szoktak ilyet írni, és hogy ő ezzel milyen nagyon ügyes és nagy, meg hogy ez azért keserű mert ebben sok a vitamin, a gyógyítóanyag és ezt nem tudták édesre csinálni ezért. Ha gyorsan beveszi és lenyeli akkor csak pici ideig lesz keserű, aztán tud rá enni finomat (édességet, vagy limonádét stb-t).

Gondolom ti most így egy alkalommal kell hogy szedjétek, így mond el neki, hogy pár napig kell csak szedni, aztán ha meggyógyul akkor nem. Ha végképp nem sikerül sehogy sem vagy hány tőle, illetve kihányja, akkor menjetek vissza az orvoshoz és kérjetek másik gyógyszert ami ilyen hatóanyagú.

Kitartás! Türelem!

2009. aug. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, választ köszönöm. Perzse, h magyarázok neki, ikor beadom,össze-vissza mesélek, könyörgök, nemomndtam, h analfabéta egy 2éves, csak mégse kb.5éves, aki már megérti, h tényleg be kell venni, ésattól gyógyul meg.
2009. aug. 9. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!