Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért mesélik be a kisgyerekek...

Miért mesélik be a kisgyerekeknek a Mikulást meg a Jézuskát?

Figyelt kérdés

A hat éves unokám előadta:

- Én már tudom, hogy a Mikulás meg a Jézuska nem létezik. Az ajándékokat az anyukámtól kapom.

De akkor miért mesélik be a kisgyerekeknek a Mikulást meg a Jézuskát?

Azt válaszoltam:

- A kicsiknek szükségük van ilyen csodás lényekre.

A válasz nem elégítette ki. Nem akartam tovább folytatni, mert oda lyukadtam volna ki, hogy a felnőtteknek is bemesélnek csodás lényeket. Más szóval ellentmondásba kerültem volna az apjától kapott vallási neveléssel.



2012. okt. 11. 14:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Mi hívő keresztények vagyunk és a gyermekeim, bár tudják, hogy az ajándékot én veszem, de mégis a Jézuskának kell megköszönni, mert hitünk szerint, minden jó dolog, ami bennünket ér, Isten végtelen kegyelméből való.

Ha valaki nem nagy hívő, akkor sem jár rosszul a gyermeke, ha elhiszi, hogy az ajándékot a Jézuska küldi és nem kizárólag apuka vastag pénztárcája a felelős, mert így alázatra és hálára taníthatjuk.

Sajnálom, hogy a kedves kérdező nem hisz csodás lényekben... Szerintem sokkal szebb az élet, ha hiszünk!

2012. okt. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Az iskolás gyerek azt nem értette, hogy miért kell az óvodásokat becsapni.


Fura a felállás.

Én nem hiszek Istenben.

A gyerek apja igen.

A gyerek tőle vallásos nevelést kap, ezért a Biblia szerint próbálom megválaszolni a gyerek kérdéseit.

Pl. így:

- Az Isten csak a régen élt embereknek jelent meg?

- Igen, például Mózesnek. Amikor pedig Krisztus feltámadott, akkor csak a _nők_ látták. [Oldalvágás a "lányokkal nem beszélek" kortünet miatt.]

- Ez hogy lehet?

- Ha már egyszer valaki Isten, azt is meg tudja határozni, hogy kik lássák.

2012. okt. 19. 13:23
 13/17 anonim ***** válasza:

Nálunk sem vallásos az egyik nagyapa. Sőt! Magas rangú katona tiszt volt, még a régi rendszerbe, szóval el tudja képzelni!

Nem szoktak tőle ilyesmit kérdezni a gyermekeim. Talán azért, mivel még kicsik, a Bibliával még nem sokat találkoztak, mert még úgy sem érthetik.

Nekik pont elég annyi, hogy tudják Jézus szereti őket.


Mindig olyan furcsa nekem - és ne haragudjon meg ezért - ha valaki kijelenti, hogy nem hisz Istenben.

Látom a titulusából, hogy művelt ember lehet, bár azt nem tudom, milyen tudomány területen.

Férjem is doktor, jómagam biológiával foglalkoztam és mégis...

2012. okt. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

> Mindig olyan furcsa nekem - és ne haragudjon meg ezért - ha valaki kijelenti, hogy nem hisz Istenben.

Mit csináljak, én már ateista nevelést kaptam a szüleimtől. Biológusként ismeri, hogy bizonyos ismeretek gyermekkorban rögzülnek. Egyik lányom baptista lett. Ahogy ott bántak vele, és amit a prédikációjukból hallottam, nem térített meg.


> Látom a titulusából, hogy művelt ember lehet, bár azt nem tudom, milyen tudomány területen.

Kémia.


Az eredeti kérdésre visszatérve, a gyereket idősebb játszótársai világosították fel a Mikulásról és a Jézuskáról. Ne keverjük a sz*rt, úgyis elég büdös!


A vallásos és egyéb nevelésről általában: Nem akarok olyan nagyapa lenni, aki bármilyen tekintetben ellentétes értékrendet ad át az unokáinak, mint a szülei, csakhogy a nemzetségfői hatalmát fitogtassa!

2012. okt. 20. 10:07
 15/17 anonim ***** válasza:
A lânyom 17 éves és idén is huncut mosollyal irta a Jézuskának a levelet. Gondolhatjátok hogy már rég tudja hogy nem ô hozza az ajándékot. De még mindig meg van nálunk az ünnep csodája, mosolygunk is rajta a férjemmel, úgy tûnik hogy ô akarja fenntartani ezt a mesét hogy véget ne érjen a gyerekkor.
2012. okt. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Az eredeti kérdésre visszatérve: ha nem vallásos, nem hívő, akkor nem kell sem megjátszania magát és megfelelni a kérdésekre, de azt se kéne - és helyesen nem is teszi - hogy a saját világnézetét ismertesse a gyermeknek.

Ha a szülők úgyis hívők, akkor én elterelném a szót és elintézném annyival, hogy "ezt anyukád, vagy apukád feladata elmagyarázni, kérdezd meg tőlük". Ennyi...

Annyi minden mást tud tanítani az unokájának, beszélgessenek másról és egyszerűen kerüljék a témát. Ha majd nem megy bele ezekbe a párbeszédekbe akkor szerintem a gyerek sem fogja erőltetni, hisz miért tenné, ha van közös témájuk is :) és biztos van.

2012. okt. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Heteske" vagyok. Egyet értek az előttem válaszolóval, csak én már nem akartam ezt/itt tovább magyarázni.


Túl van bonyolítva már ez a kérdés... Attól, hogy én nem hiszek istenben a párom meg hisz - lehetünk következetesek. A következetesség nem ebben rejlik :)

2012. okt. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!