Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldjátok meg, hogy a...

Hogyan oldjátok meg, hogy a válogatós/"rossz"evő kisgyermeketeknek változatos, és egészséges ételeket adjatok?

Figyelt kérdés
2012. okt. 11. 20:38
 1/10 anonim válasza:
0%
Nekem nincsen gyerekem,de én nem kényeztetném agyon hogy nem adok neki ilyen-olyat,nem tetszik neki???Akkor belekeverem a másikba:)
2012. okt. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Ez nevelés kérdése, senki nem születik válogatósnak.

Én is úgy tudtam válogatós vagyok aztán az osztálykiránduláson kiderült hogy az osztályból a lányok kb semmit nem esznek meg:

virsli, szalonna, kovászos uborka, cordon bleu, párizsi, és még sorolhatnám.

2012. okt. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
kísérletezek, h mit h eszik meg. pl. spenótot a szokásos krumplis megoldással nem, ezért tejszínes tésztába teszem neki, brokkolit krumplipürével keverem, halrudacskákkal adom. szóval így próbálkozom :))
2012. okt. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

nem hinném, hogy nevelés kérdése. Két gyerekem van, a lányom borzasztó válogatós, alig van olyan étel, amit szívesen, jóízűen meg is eszik, vékonyka is nagyon...... a fiam jó étvágyú, jóízűen eszik, öröm nézni. Szereti megadni a módját az evésnek, nekitelepszik, szép komótosan megeszik mindent, vagy majdnem mindent, míg a lányom azt lesi, mikor szabadulhat az asztal mellől.


Pedig ugyanazt a nevelést kapják, és ételeket is többnyire ugyanazt. Ha tudom, hogy olyan ételt főztem, amihez a lányom biztos, hogy hozzá sem fog nyúlni (képes öklendezni, ha mégis rá akarom bírni, hogy kóstolja meg), akkor neki összeütök valami mást.


Hogyan oldom meg?! Hát nehezen....mert természetesen nem az egészséges ételek azok, amiket szívesen megeszik. De édességet nem igazán tartok itthon, vagy ha kap is egy darabka csokit, akkor csak normális evés után (néha még ennek sincs elég motiváló ereje).


Próbálom azt és úgy főzni, amit szeret, és nem erőltetni, de arra biztatni, hogy pár falatot egyen belőle.


Kisebb korában kipróbáltam, hogy nem adok mást, ha azt nem eszi meg, amit eléraktam. Nem túlzok: képes volt egész nap nem enni egy falatot sem. Mivel nagyon vékony egyébként is, nem akartam, hogy a szemem láttán sorvadjon el a hülye elveim miatt, úgyhogy próbálok egyensúlyozni, hogy viszonylag egészséges is legyen az étel, amit kap, és valamennyire szeresse is.

2012. okt. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nem szoktatás kérdése (mint ahogy sokminden más sem), mert ha az lenne,, akkor maga a probléma sem létezne, mert minden gyerek megenne mindent, amit elé raktak.


Gyerekekkel foglalkozom, azok alapján is, de legfőképpen a saját gyerekeim szokásai alapján mondom, hogy ez teljesen egyéni dolog és bizony nem szoktatás kérdése. Az egyik gyerekem eszik mindent, de mindent az ég egy adta világon, míg a másik kb 10 félét. Ugyanúgy neveltem, szoktattam mindkettőt, mégis így jártunk, de ez legyen a legnagyobb problémánk az életben :)

2012. okt. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Például a fasírtba belekeverek főtt zöldségeket. Ugyanígy a pizzára is rakok. Teljes kiörlésű gabonapelyhet csak úgy magában szívesebben elcsipegeti, mint tejjel. Olajos magvakat is ugyanígy. Halat szerencsére szereti,csak simán megsózom, petrezselyemlevéllel megszórom kicsit és megsütöm.
2012. okt. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
marslakócskák
2012. okt. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A fiam egyetlen zöldséget eszik meg: a zöldborsót, és abból is csak a főzeléket. Így 1 vagy 2 hetente biztosan főzök neki, akkor 2x eszik belőle. Imádja a nokedlit, paprikás csirkével, hetente van (ha nem én főzöm, akkor valamelyik mama). Most már próbálom a mamákat is rávenni, hogy keverjenek teljes kiőrlésű lisztet a nokedlibe.

Almát viszek a játszótérre és délutánonként frissen facsart narancslevet viszek ovi utánra. Azt nagyon szereti és 3 decit simán lehúz. Tavaly ebbe csempésztem a Cebiont, de most rájöttem, hogy a Marslakócskákból van szirup is, ráadásul narancs ízű, úgyhogy most ezt csempészem bele!! :)

Amúgy képes lenne virslin, pizzán, sült krumplin, nutellás kenyéren és hamburgeren élni. Hihetetlen, hogy a gyerekek ennyire vonzódnak a mű kajákhoz! És jellemző, hogy valahogy azt meg is kóstolják! Kiakadtam, amikor a fiam az ég világon semmi újat nem hajlandó megkóstolni, de a chips-re rögtön rábukott egy szülinapi bulin (amit akkor látott először)...

2012. okt. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sok ötletet merítettem belőlük, köszi:)

Utolsó, az én fiam is hasonló:)

2012. okt. 12. 14:06
 10/10 anonim ***** válasza:
az én fiaim is ilyenek föképp a kisebbik az iskolába azért már eszik de csak mert megalkudtunk ha eszik,ebédet,vagy legalább megkostolja az ebédet.akor délután kap péksütitt ,nagyobb 8-9 éves korátol eszik jobban .de igy is vékony és vitaminokal kell tömnöm hogy hizon is. kislányom viszont egy nagy kajás mindent megeszik csak ennivalo legyen.
2012. okt. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!