Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány hónapos vagy éves koráig...

Hány hónapos vagy éves koráig egészséges ha a szülőkkel alszik a gyermek egy szobába?

Figyelt kérdés
LÁnyom 2 éves múlt gondolkozom rajta otthagyom a saját szobájába de a szívem szakad meg emiatt
2012. szept. 26. 17:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ez nem egészség kérdése, hanem kulturális kérdés. Ebben az országban 2 évesen kb. már saját ágyban alszanak a gyerekek. Más kultúrákban, pld. a svédeknél még az ovisok simán együtt aludhatnak a szülővel, nem néznek csúnyán rájuk. Semmi baja nem lesz, ha veled alszik továbbra is, de akkor sem, ha saját szobát kap.
2012. szept. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

csaka férjem ki van akadva és rohadtul nem akrja hogya kislány is velünk aludjon és gyomorgörcsbe van minden nap a gyomrom amiért állandó vita tárgyát képezi én imádom a lányom és szeretem aha a közelembe ban. még abba is beleegyeznék ha áttesszük a másik szobájába és kétnaponta vele lehetnék este

ö ugy is éjfélig hajnal 2 ig netezik gépezik tv zik ezt nem akarom aludjon ha ott vagyok ne a hátát kelljen bámulnom egész este. illetve ha rá merek szolni orditás a vége.

2012. szept. 26. 18:06
 3/13 anonim ***** válasza:

2 évesen még bőven egészséges. 15 évesen már nem.

Ha neked és a lányodnak jó, igénylitek, akkor aludjatok együtt. Próbáld megbeszélni a férjeddel a dolgot (miért zavarja ha ott a kislány?).

Ha nem megy bele akkor esetleg aludj te a kislány szobájában, ha megoldható.

(Mondjuk ha nem lehet vele megbeszélni, és mindig ordítás a vége, akkor ott a kapcsolatotokkal is bibi van...)

2012. szept. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

2 évesen még egészségesnek mondható szerintem.

(Zárójelben megjegyzem, apukával is kellene egészséges együtt töltött este, amikor ő nem gépezik, te pedig nem a lányoddal akarsz aludni, és akkor nem lesz ordítás.)

2012. szept. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát nekünk másfél éves a kislányunk,és ha tehetnénk,ő már külön aludna,csak sajna nem tudjuk megoldani a lakás kialakítása miatt..Mindketten odavagyunk a lányunkért,DE egymásért is...Tök jó lenne sokszor esténként tévézni,összebújni nyugiban,nem attól félve,h felkel a pöttöm..

Ne haragudj,de abból amit leírtál,nekem úgy jön le,hogy neked kellene sürgősen elgondolkodnod,hogy a férjed vajon miért gépezik és tévézik éjfélig...Lehet azért,mert őt baromira elfelejtetted férfiként kezelni,és csak a lányod a minden?

Nem tudom,képzeld el pl,h neked hogy esne,ha ő mondaná azt,h inkább a gyerekkel aludna,mint veled...nekem ilyet mondana a férjem tutira nagyon kiborulnék,és megbántana.

2012. szept. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


A Férjed a szemembe egy nem normális, önző ember, hogy mondhat és őrjönghet emiatt, hogy a Kislányod nem külön szobába alszik!!!

A mi Lánykánk 4,5 éves és nincs szívünk a szobánkból a saját szobájába szoktatni, olyan jó, ha valami miatt megébredek akkor hallom a szuszogását, betakargatom, ha úgy látom, hogy kitakarozott.

A Párom is úgy van vele, maradjon még, mert neki is jó, és ha nincsenek itthon akkor szokta is mondani, hogy hiányzik neki sokszor, Nagyszülőknél alszanak.

Amúgy van egy Fiúnk is 2,5 éves, ő meg nem tudott a közös szobába aludni, és már 1 hónapos kora óta a külön szobába alszik.

Szóval testvérek között is van különbség.

Hamarosan amúgy, elkészül a Nagylány szobája, akkor tényleg kénytelenek leszünk átszoktatni a saját szobájába, de ha bármikor átjöhet hozzánk aludni!


Üdv egy Anyuka.

2012. szept. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2,5 éves volt a kisfiam amikor mi kiköltöztünk a nappaliba. Akkor kapott rendes nagy ágyat is a kiságy helyett, megcsináltuk az ő kis birodalmát.
2012. szept. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 TKI Ibolya ***** válasza:

Nekem 3 gyerekem van és az első pillanattól külön aludtak.Én szeretek a férjemmel esténként beszélgetni és olyat csinálni amit a gyerektől nem lehet.Akár netezni. Már ne haragudj de az még nem jutott eszedbe,hogy a férjed pont azért számítógépezik hajnalig,mert te úgy is a gyerekkel alszol? Esetleg rád lenne szüksége.Én is szeretem a gyerekeimet de a túlzott kötődést nem tartom egészségesnek.Te nő vagy a párod férfi és szerintem sem jó,hogy minden este a gyerekedhez "menekülsz". Az én férjem sem hagyná szó nélkül ha nem lehetne velem és én állandóan elvonulnék a gyerek szobába.


Ne haragudj ez az én véleményem.

2012. szept. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 TKI Ibolya ***** válasza:

Valaki azt írta bibi van a kapcsolattal ha ezt nem tudod a férjeddel megbeszélni és nem ért meg a férjed.Szerintem is bibi van ha nem igényled a férjed társaságát.

Miért természetes az,hogy a gyerektől esetleg még csak gyengéd sem tud hozzád lenni a férjed,mert köztetek alszik a pici?

2012. szept. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%
Soha nem egészséges. Egy gyereknek saját ágyra és szobára van szüksége újszülött kortól, de ennyi idősen meg pláne. Teljesen megértem a férjed.
2012. szept. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!