Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi ido alatt szokott be a...

Mennyi ido alatt szokott be a kisgyereketek az oviba?

Figyelt kérdés
2 hete hordom a kislanyomat, a dolgot neheziti hogy kulfoldon elunk es nem is beszeli a nyelvet. sokat sir, allitolag o a legtobbet. mintha falnak beszelnek mikor mondom nekik, hogy nem erti mit mondanak es valszeg ezert nem megy ugy a beilleszkedes.most elolrol kezdjuk a szoktatast, eddig minden nap mast mondtak hogy maradjak vagy menjek, mikor hozzam, en alkalmazkodtam, hogy hogyan csinaljuk. sztetek ket het siras normalis vagy tenyleg nincs meg felkeszulve? januarban lesz 3 eves, de dec vegen szuletik a kicsim es akkor vegkepp nemtudok mar ott ulni vele ha most azt mondjak, hogy vigyem vissza januarban. Ordogi kor jo lenne ha tanulna a nyelvet ugyanakkor nemakarom a gyereket sem agyonstresszelni. Nektek meddig tartott? hogyan segithetnek neki?
2012. okt. 12. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs magyar ovi a környéken?

Unokatesóm is kint év Nagy-Britanniában és ő oda is hordta a gyerekeit.

Én 2-3 nap alatt letudtam a beszoktatást a harmadik gyerekkel, holott nagyon féltem az egésztől. Négy éves lesz, úgy éreztem, túl sokáig itthon volt, nem járt közösségbe, nagyon nehéz lesz. Ennek ellenére a harmadik napon már nem akart hazajönni.

Mostanában mindenhol azt olvasom, hogy annál rosszabb, minél tovább ott van a szülő. Gyorsan le kell tudni a dolgot. Most itt az utcában szintén így szokott be egy kislány, hogy bedobták a mélyvízbe: egy-két nap után őt is ott hagyták egész délelőttre.

De neked a nyelv miatt sokkal nehezebb.

2012. okt. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Két és fél hétig úgy mentem hogy azzal fogadott az óvónő hogy csak sír egész nap pár percre lehet csak lekötni.Nem evett nem aludt stb.Egyik napról a másikra már ment magától és nem sírt.

Sajnos neked a nyelv miatt nehezebb.

2012. okt. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az enyém beszéli a magyart és az ovi is magyar, de így is majd fél év volt a beszokás.
2012. okt. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!