Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen az "elég jó" anya?

Milyen az "elég jó" anya?

Figyelt kérdés
Biztos senki sem tökéletes anya, de mi az ami feltétlen szüksége ahhoz, hogy valaki "elég jó" anya legyen?
2012. okt. 13. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, mások szemében soha nem leszel elég jó anya ;)

[link]

2012. okt. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ki írta ezt első, nem tudod? Irodalmi Nobel-díjat kéne adni érte!!! :))
2012. okt. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, sajnos... De megszavazom az irodalmi Nobel-díjat! :D
2012. okt. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt is:

[link]


S nem attól lesz valaki rossza anya, mert hibázik, hanem attól, ha fel sem ismeri a hibáit.

Ja, és ami még szerintem fontos, hogy a gyerekkel minőségi időt tölts. Nem a mennyiség számít, hanem hogy amikor vele vagy mit csináltok.

S ne rágd magad. Ne is akarj megfelelni másoknak, csak a gyerekednek.

2012. okt. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
kérdezd meg 25 év múlva a gyereked.ő megfogja mondani.vagy nézz rá rád nevető pofojára,vagy fogd meg a kezét mikor megsimogatja az arcod,és akkor megtudod neki jó anya vagy e.nem attól jó valaki hogy mindig mindent megad neki,rá hagy,nem neveli,nem nyesegeti a rossz dolgokat le róla.nagyon szeresd és add meg neki épp neki kell,ha a szeret az akkor azt ha a nevelés akkor az.
2012. okt. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindkét linket, Vekerdy Tamás jól megfogalmazta mit érzek: "a gyerek iszonyatosan fárasztó, kiszívja a vérünket, lerágja a húsunkat, ezért meg kell tőle szabadulni néha....Élni kell, hogy utána egy jól szívható-rágható anyát kapjanak vissza." Sokszor ezt érzem, de nincs sok segítségem, dolgozom is, aztán megyek érte a bölcsibe, itthon házimunka és vele foglalkozom. Nem tudom normális-e, ha azt érzem, hogy olyan jó lenne néha a gyerek nélkül elmenni moziba, sétálni, filmet nézni, vagy csak magamban lenni. És egyre kevesebb kedvem van vele lenni, mert valóban sokszor nagyon fárasztó (most 2,5 éves). Sokszor iszonyatos anyának érzem magam, de próbálok "elég jó" anya lenni, mi kell hozzá?
2012. okt. 13. 13:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Kikapcsolódás nagyon fontos, rendszeresen.

Nekünk ez nem volt megadva, se család, se közeli barátok, másban meg nem bízok, így maradtunk a gyerekekkel mindig.

Már 6 és 8 évesek, végre találok estére munkát, amit sajnálok, mert kicsit nélkülük leszek majd, mikor elindulok. Elszakadási problémám van máris. Ugyanakkor tudom, hogy jó lesz nekem, egészségesebb lesz az egész. Én is ezt érzem, hogy már amit velük vagyok a játszás is megeröltető nekekm. És valóban a velük töltött idő minősége a lényeg, nem a mennyisége. Remélem összekapom magam, mielőtt bármi is elindulna lefele.

Ha van segítséged, használd ki, kapcsolódj ki !

2012. okt. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!