Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hízik a 3 évesem, mit csináljak?

Hízik a 3 évesem, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Lassan három éves kisfiam az utóbbi időben felszedett magára jó kis húst. Látszik a kis arcán is a pufiság. Még nem kövér, de kicsit megijedtem, hogy el fog hízni. Az utóbbi fél évben kezdett felszedni magára. Pedig sokat szaladgál, jár úszni. Most kezdte az ovit, így nem tudom, hogy ezen kívül érdemes lenne e valamire még beíratni, talán majd csak jövőre. Nem eszik sok édességet. Egészségesen táplálkozunk, van minden nap gyümölcs, zöldség is. Egy túrórudit vagy valamilyen joghurtot, pudingot eszik egy nap. Nem hiszem, hogy ennek elhagyása segítene. Nincs a családban elhízott.

Ti mit csinálnátok? Próbálnátok kevesebb ételt adni? Bár most leírva ez is idiótaság, nem lehet egy 3 évest fogyókúráztatni.



2012. okt. 13. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk úgy van, meghízik, majd nyúlik egyet, és akkor megint csinos, majd megint meghízik, megint nyúlik egyet...

Most 3,5 éves, 18 kg, 110 cm. Most nekem sovány, nincs hasa, az arca is megnyúlt, nem kerek, cimbjai is hosszú vékonyak.

Lehet az ovi miatt hízik, hisz ott mindenhez kenyér van, tésztás burgonyás ételek, ami laktat, de hamar éhes utánna a gyerek

2012. okt. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
egyelőre semmit, majd lemozogja és ha beteg lesz, ami valószínű, akkor lesz miből leadni. Egyáltalán hány kg? Ez sem mindegy.
2012. okt. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Egy-két hétig írd, hogy mit eszik, mennyit mozog és beszélj dietetikussal és gyerekorvossal. Jobb, hogy most figyelsz már rá, és nem akkor,amikor akkora hasa lesz mint egy terhes kismamának. Én a nyílt napon az úszáson döbbentem meg, hogy az iskolás lányom osztályában (alsó tagozat) mennyi elhízott gyerek van. Nem az egészségesen husis, hanem a combos, domborodó hasú, hurkás - melles kislány.
2012. okt. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mit értesz azalatt hogy hízik? Hány centi hány kiló? Egyébként én lányom is husis nagyon kell figyeljek hogy ne hízzon el 3 éves 17 kiló 100 centi. Nem hájas csak olyan tömör. Ő is mozog meg nem áll egész nap, de enni is szeret. Ezenkívül amit te is írtál (heti 2-3szor egy egy rudi vagy tejszelet jelenti az édességet) sok főzelék zöldség gyümölcs, sovány husi, sovány tejtermék. De azért eszik rizst krumplit és kenyeret is (ebből is teljeskiőrlésűt vagy grahamot veszek magamnak is és akkor a gyerekek is azt eszik). Ezentúl nem tudok mást tenni, diétáztatni nem fogom és nem is kell úgy gondolom ételkészítési technikákban egyébként magam szempontjából is a grillezést párolást sütőben sütést (sütőzacsiban) főzelékeket részesítem előnyben.

A férjemnek persze kell "rendes" ételeket is főzni és abból is szokott enni a lányom hiszen ha látja hogy apa azt eszik ő is megkóstolja de azért nem ez a jellemző.

Egyszerűen alkat kérdése is a dolog , mivel a fiam meg akármit is eszik akármennyit (mondjuk nem is egy jó evő) iszonyú vékony 118 cm és 17 kiló. Pedig ugyanazt teszem eléjük és ugyanúgy élünk.

2012. okt. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!