Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítsam köszönésre a...

Hogyan tanítsam köszönésre a gyermekemet, mikor ismerőssel találkozunk, és nem akar köszönni?

Figyelt kérdés
2 éves és 8 hónapos a gyermekem, ritkán köszön, vagy integet, de nem ez a jellemző sajnos:(Itthon mindig beszélgetek erről vele, elmondom, hogy ismerősöknek, boltban, a házban lakóknak stb. mindig köszönünk, tiszteletet adunk stb, de mikor találkozunk mondjuk valakivel a lépcsőházban, és nem akar köszönni mit mondjak neki?Rászoktam szólni, hogy köszönj Te is Kincsem a néninek,de ennek ellenére nem köszön.Csak nem szidhatom le mások előtt, mert az másikat is zavarba hozná, de akkor még mit tehetnék szerintetek?
2012. okt. 16. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikor meglátod a köszönteni valót, szólj neki. Csilluka, nézd, ott a Katineni, köszönjük szépen te is, hagy lássa milyen okos nagy lány vagy. Utána meg megdicsérte, hogy milyen ügyes volt, milyen büszke vagy rá.
2012. okt. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az első jót ír. De nem szabad leszidni, akkor sem, ha nem köszön. Ebben a korban még többnyire csak annak köszönnek, akinek akarnak.
2012. okt. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Már a harmadik gyermekemet tanítottam meg a következő módszerrel köszönni: Amikor ismerős jön, akkor köszönök neki, és mondom a gyereknek, hogy csókolom/szia és ezzel egy időben nagyon enyhén szorítok egyet a kezén (általában kézen fogva sétálunk) De tényleg csak nagyon kicsit, itt nem az a lényeg, hogy fájjon, hanem csak felhívom a figyelmét, hogy figyeljen rám. Szinte automatikusan köszönt eddig mindhárom :) Aztán ha nagyon halkan vagy nyávogva köszönne azt már meg lehet beszélni kicsit később, amikor már nem az a lényeg, hogy köszön-e vagy sem. Ezzel kapcsolatban van egy sztorim :) a legnagyobb lányom, nagyon elnyújtottan, nyávogósan köszönt, párszor figyelmeztettem mielőtt bementünk valahova, hogy szépen mondja ki a szavakat, ne nyávogjon. Egy ilyen alkalommal épp egy ismerős boltjába mentünk be, köszönt is szépen hangosan, érthetően, aztán hátrafordult és kiabálva megkérdezte, hogy anya most nem nyávogtam? az egész bolt dőlt a röhögéstől :)

Sok sikert!

2012. okt. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak mutass neki jó példát, fog köszönni. Kell, hogy elvárd tőle a köszönést, de nem szabad erre túlzottan rágörcsölni, mert a visszájára fordul a dolog. Amúgy is nagyon kicsi még, majd ha egy-két év múlva is ilyen gondod lesz, akkor írd ki újra a kérdést! :) Van, aki még nem is beszél ennyi idősen.
2012. okt. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én sem köszöntem, de ez a kézszorításos dolog bevált anyukámnak! Köszöntem a szorításnál akkor is ha senki nem volt az utcán rajtunk kívül!:)
2012. okt. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!