Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A két éves kislányom elég...

A két éves kislányom elég rossz evő. Más is van ilyen helyzetben, mint én? Van valakinek tapasztalata, ötlete?

Figyelt kérdés

Próbálok rájönni, mi lehet a baj. Babaként elég jól evett. Sokat és változatosan. Most meg - amióta egyedül eszik, nagyon válogat, és valahogy nincs türelme ott ülni és enni. Sosem erőltetem, de azért mindig próbálkozom, kínálom. Nem arról van szó, hogy nem szereti, amit kap - hiszen csak olyat igyekszem neki adni, amit szeret - hanem nincs kedve enni. Kialakult az a rossz szokása, hogy eszik 2-3 falatot, aztán letépi az előkéjét, odanyújtja a tányérját, és közli, hogy "kiszállok Anya". Ilyenkor már biztos nem farkas éhes, de hát az nem elég! Ilyenkor lehetetlen ott marasztalni. Most vacsorakor például sikerült, és meg is ette a húsadagját. Részben ő maga, részben én etettem. De ez az egyik kedvence volt. Máskor a száját sem hajlandó többé kinyitni. Nagyon elkeserítő tud lenni. Én is rosszul evő gyerek voltam. De ez már régen megváltozott, csak jó példát láthat tőlem.


Köszi



2012. okt. 16. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
türelem. nálunk kb 4 éves korra rendeződött, bár még most is vannak érdekes napok...
2012. okt. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk azóta van jó evés, mióta önállóan eszik, de ehhez az is kellett, hogy én éheztettem a gyereket. Ha nem volt hajlandó vacsorázni amit én adtam neki, akkor nem kapott enni. Keksz, nasi nincs nálunk, csoki tilos. Én magam sem eszek előtte chipset, csokit, mindig vele eszek finomat, egészségeset. A példamutatás szerintem segít és ha nem kér, hát nem kap, az éhes ember eszik. Előbb-utóbb elfogadja a szabályokat.
2012. okt. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is így csinálta. Mi 2hónapja kezdtük el neki adni a Béres cseppet meg a Cebion cseppet,és azóta láthatóan jobb az étvágya. És végre hízott egy kilót is,már jópár hónapja ugyanannyi volt. :)
2012. okt. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondd, hogy "rossz evő" - ez a szülők fejében létező fogalom, a valódi jelentése: "nem eszik annyit és azt, amit én szeretnék, hogy egyen". A gyerekek, ha egyébként egészségesek, és persze van mit, megeszik, amire a fejlődésükhöz szükségük van. A kislányodnak most fejlődik az éntudata, egyre inkább ő akar szabályozni dolgokat.Igazad lehet: ahoyg a farkaséhség elmúlik, máris mást szeretne csinálni. Innentől csatlakoznék a második válaszolóhoz: ne könyörögj neki, ha azt nem eszi meg, amivel kínálod, a következő étkezésig NE adj neki mást, akkor sem, ha fél óra múlva kéri. Ha engeded nassolni (erről nem írzs, tehát nem tudom), rájön, hogy megszabhatja mit és mikor eszik, és azt később annál nehezebb lesz helyrehozni. Tapasztalatból mondom ezt, mindkét lányomnál elérkezett az az idő 1,5-2 éves korban, amikor nagyon faxniztak az evéssel. Komolyan javaslom. ne könyörögj, ne tukmáld, attól csak rosszabb lesz. A érjem a mai napig emlékszik, milyen rossz volt, hogy az anyukája mindig tukmálta. "Rossz evő", mondta anyósom. Láttam az ovis képét: majdnem kövér volt!!!

Szóval: nincs rossz evő gyerek, a tied sem az. A jelek szerint nagyon ügyes, erős akarattal rendelkező kislányod van.

2012. okt. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is 2 éves. Én sem nevezném "rossz evőnek". Pedig ma mindösszesen 2 kanál ebédet evett, és 5 szem szőlőt. De tegnap pl. mindent megevett. Van hogy Nekünk, felnőtteknek sincs kedvünk napokig "rendesen" enni.
2012. okt. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én kislányom most 3,5 éves. Eddig keveseket evett, válogatott, könyörögni kellett neki, kínálgatni, unszolni.


Szeptembertől ovis. Állandóan eszik, mindent megkóstol, kéri az ételt, repetázik!

Kap minden nap egy Centrum Juniort is. De hogy most ettől-e, vagy az óvoda hatása,vagy egy növekedési ugrás lépett fel, nem tudom...de nagyon boldog vagyok!

Annyit hízott az elmúlt hetekben, mint máskor fél év alatt.

Szerintem csak legyél türelemmel, megoldódik a dolog magától!

2012. okt. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem másfél éves kora óta rossz evő. most 3,5 éves. Az óvodában jól eszik, de itthon... Én már össze vagyok törve teljesen. Tuti valami figyelemfelhívó faxni... De mit csináljak? Ne adjak neki egy egész napig, ha nem kér? (volt olyan napja, hogy egy joghurtot evett össz-vissz egész nap)

Gasztrón is voltunk, de semmi baja.

2012. okt. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm!


Nassolás: nem adok neki enni az étkezések között. Legfeljebb egy kis gyümölcsöt vagy zöldséget, ha még nincs kész az ebéd, de ő már nem "bírja ki" addig.


Trükkök: nem szoktam könyörögni, tukmálni, erőltetni sem az evést. De ha ő elfogadja, akkor rendben van, nem? Ha olyanja van, akkor még egy csomó mindent a szájába lehet dugdosni, és szívesen eszi. Néha elfelejt tiltakozni.

Mi a véleményetek arról, hogy útközben megeszi az almát, ha meg otthon vagyunk, akkor meg nem? Mert miközben tolom a kocsival, meg tudom etetni az almadarabokkal. Ha ezt nem tenném, talán nem is enne egyáltalán gyümölcsöt. Otthon eszik banánt, de van, hogy rá se bír nézni. Más gyümölcsökkel is nagyon szeszélyes viszonyban van. Úgy érzem, hogy az én felelősségem, hogy eszik-e gyümölcsöt, zöldséget, és ezt meg kell tennem. Ezzel talán nem rontom el nagyon, nem?


Multivitamin: bár a védőnő javasolta, de én nem merek neki adni. Az egyik orvos ismerősünk szerint, ha teljesen egészséges, és nem beteges, akkor inkább ne adjak neki.


Rossz evés: igyekszem őt nem megbélyegezni, hogy "rossz evő", de én is elég nehéz eset voltam, sok mindenre emlékszem. Pl. a pirítóst üresen ettem vajjal, mert undorítónak találtam az olvadt sajtot. Ma már ezt óriási hülyeségnek tartom...A tejbegrízt meg a májkrémes kenyeret szerettem a legjobban...Anyukám (kínjában) gyakran csinált nekem.


Ti is folyamodtok valamilyen trükkhöz, vagy ráhagyjátok?

2012. okt. 20. 23:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adj neki multivitamint, egyáltalán nem árt, sőt. Jön a tél, akárhogy eszel is egészségesen, nem tudsz elég vitamint juttatni a szervezetedbe. Az én lányom gumimacisat eszik, annak jó az íze. De pl a Béres csepp is jó, annyi csepp, ahány kiló.
2012. okt. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szia! Megjavult már a gyerkőcöd étvágya? Ugyan ezzel a problémával küzdök, és nagyon kivagyok. 3 falat után abbahagyja az evést, azt is alig tudom bele tukmálni. És az a legrosszabb, hogy már alig van olyan étel, amit egyáltalán elfogad. Pl. már nem eszik leveseket, főzelékeket, tejtermékeket sem. Tészta, rizs, tarhonya, krumpli. Ezeket variálom. Lesz ebből kiút valamikor. Ha már ezeket sem fogja enni, mit fogok neki adni. Szedi a Béres cseppet, de még nincs változás.
2013. júl. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!