Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Másnak is volt rossz tapasztal...

Másnak is volt rossz tapasztalata a bababarát kórházakkal? Lassan egy éve szültem, de még mindig zavar a dolog.

Figyelt kérdés

A legkisebb gondom az volt, hogy nem tudtam pihenni. De ez tényleg lényegtelen. Én szerencsés voltam, mert simán szültem és anyukám is sokat bejött segíteni. De volt császáros kismama, aki felkelni nem bírt, segítsége sem volt. Minket kért meg, hogy tegyük mellé a babát. És hiába szenvedett nem szívesen vették be a babákat még éjszakára sem a csecsemősök.

A babám az első napokat intenzíven töltötte és cumisüvegből 20-30 ml tápszert kapott egyből. Aztán mikor kikerült az osztályra hozzám nem akart szopni, ordított. A csecsemős nővérek nem mindig tudtak segíteni. Nyilván nekik sok munkájuk van, bár volt olyan hogy lelkesen beszélgettek mégsem jött senki segíteni. Amikor elkezdett fájni a mellem elkezdtem mellszívót használni és cumisüvegből végre jól lakott a gyerekem. Ezért nagyon csúnyán néztek rám. Én nem mertem magam mellett altatni, hanem mindig betettem a kiskocsiba evés után. Ezt sem nézték jó szemmel. Így mintha mi külön életet éltünk volna, mert én három óránként fejtem, megkapta a baba a tejet. Tök nyugodtan aludt, csak nagyon ritkán sírt. Az igény szerint szopizó babák többsége meg ordított egész nap.

Igazából nagyon rosszul éreztem ott magam, alig vártam hogy hazajöhessünk!



2012. febr. 6. 09:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbbünknek nincsenek jó élményei a kórházi tartózkodással kapcsolatban: szédelegtem a wc-re senki sem segített a folyosón, gyerekemet nem vitték el eteni pedig nem volt még tejem, hajnaltól kezdve 10 percenként bevágta valamki az ajtót h véletlenül se pihenhessünk: hol a kukát vágták be és dobták a szoba sarkába, hol a lázmérőt vágátk az asztalunkra, aztán jött a menükérdezés mit kérsz ebédre, aztána vizitelés, a nőgyógyászod .... a zuhanyzókban hegyekben állt a fkália, a szobák padlója sáros volt!!!! Alig vártuk h hazaérjünk.

MOst ismét babát várok és kibírom azt a 3-4 napot aztán újra otthon és kit érdekel már akórház??! Főleg nem 1 év után. szerintem koncentráéj a babádra és ne foglalkozz a kótházzal!

2012. febr. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szintén alig vártam, hogy haza jöhessünk, nem egyszer a sírás szélén voltam ( bár gondolom ebbe a hormonok is szerepet játszottak) Természetes úton szültem, nagyon jól viseltem, rögtön utána fel tudtam kelni, jól éreztem magam , szóval ezzel nem volt gond. Viszont a nővérek ( tisztelet a kivételnek!) viselkedése nagyon megviselt! Annyira lekezelőek, pökhendiek voltak, hogy inkább nem szólt nekik az ember, de akkor meg az volt a baj, hoy miért tettem tisztába egyedül, az első pelenkázást ők mutatják meg... miután eltelt 3 óra, és senki sem jött, hát bátorkodtam kicserélni a pelust, ezért is kaptam. Aztán ugye nem vitték el a babót, ami persze jó, csak hogy az én kislányom végigüvöltötte a 3 napot, még pisilni sem tudtam kimenni, nem hogy zuhanyozni... húzták a szájukat, ha megkérdeztem, hogy beadhatnám-e addig amíg rendbe teszem magam! Hozzáteszem én magam is eü dolgozó vagyok ( amit direkt nem hangoztattam), nagyon rosszul éreztem magam , én soha nem bánok így a betegeimmel!
2012. febr. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint általános, hogy rossz élménnyel távoznak az anyukák. De biztosan vannak kivételek.


Természetesen nem ezen jár mindig az agyam, főleg nem ennyi idő után. Csak eszembe jut pl. a tápszeres etetéseknél, hogy például a szoptatás itt lett elrontva.


Remélem ha lesz következő babánk, akkor a tapasztalataim miatt már könnyebben viselem az egészet.

2012. febr. 6. 11:20
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok..

A legtöbb nővér szarik arra h megy-e a szoptatás vagy sem.. hagynak kínlódni, semmi instrukció. Lekezelőek, szinte gúnyosak. Minek megy az ilyen csecsmőosztályra????

Három napig nem volt tejem, tápszert meg nem adtak a babámnak mondván szoptassa anyuka!!!

Be is sÁrgult a 3. napon, inkubátor , lekötött szemek, védtelenül ordítorr az üvegkalitkában!!! Borzalom volt!! Tehetelennek éreztem magam és rosz anyának aki még szoptatni sem tud..

Azt mondták egész éjjel hagyjam bent az inkubátorban mert ez segít majd a véreredmény javulásában másnap....

Nem bírtam nézni ahogy szenved a kicsim.. végül úgy döntöttem nem hagyom bent sínylődni - senki sem veszi észre ha kiveszem.. magamhoz vettem , egész éjjel könnyzáporban a mellemre tettem... csodák csodája beindult a tejem!!!!!! le sem szállt a mellemről sznte reggelig szopott. akkor visszatettem az inkubátorban ami az ágyam mellett volt..és vártam a vizitte. elvitték a baát vérvételre és dél körül tátott szájjal jött a gyerekorvos meg minden nővér hogy mit csináltam a gyerekkel mert ilyen kíváló javulást még senki sem mutatott 1 éjszakai inkubátor után. Akkor bevallottam h bent sme volt..csak egyszerűen szoptattam...

Még most is elerednek a könnyeim ha rágondolok.. nagyon fájt a bimbóm akkor, reggelre már véres volt de nem hagytuk abba.. Aznap délután haza is mehettünk, akkor már boldogan, büszkén, magabiztosan.

Legyen ez mindenki számára pozitív példa!!! Ne adja fel senki és higgyen magában! Sem orvos, sem nőver nem tudja jobban mit kell tenni a babánkkal. :)

2012. febr. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez valóban nagyon megható! Ennyit ér az inkubátor, a kékfény az anyatejjel, az anyai közelséggel szemben!!!
2012. febr. 6. 12:26
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

igen, így van! EZért is írtam (első vagyok szintén) hogy ne is gondolja kórházra, örülj h otthon vagytok és élvezd a babázást!

Az hogy nem tudtad anyatejjel táplálni a kicsit biztosan az első kudarcélményekből is eredhet, ne legyen lelkifurdalásod. Sokaknak van tejük de begyullad a mellük és ők sem tuják aztán szoptatni. A barátnőm mindkét gyermekével így járt. Na és?? akkor mi van???

Ha szándékod ellenére nem tudtad szoptatnmi akkor ne hibáztasd magad! Hibáztassa az akinek lenne teje de félti a mellei formáját és inkább tápszerezi! 1 évig szoptattam de semmi változás nem történt az ég világon a melleimmel. Ha megnyúlnak akkor egyébként is idővel megnyúlnának és nem a szoptatás teszi tönkre.

Ha meg igen akkor nem éri meg egy gyermeket szoptatni még a melleink árán is?????

2012. febr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyéni dolog: aki igényli a babája közelségét 24 órában, az örül neki, hogy ott lehet vele, az ágyban vagy mellette a talicskában. Aki szeret szoptatni, az örül hogy akkor teheti cicire a kicsit, amikor akarja.

Aki meg más típus, és nem tud pihenni, ha ott van mellette a baba, vagy nem kíván igény szerint szoptatni, azt zavarja ez a helyzet. Mások vagyunk.


Nekem egyáltalán nem voltak rossz élményeim. Én akkor őrültem volna meg, ha nem lehet mellettem, ha nem tudnám, mondjuk éjjel, nem sír-e a csecsemős szobában magára hagyva.

Mondjuk nálunk abszolút pozitívak voltak a csecsemősök, ami hatalmas segítség.


Kérdező, a Te babádat az intenzíven "elrontották", sajnos nekik ott gyorsabb, egyszerűbb cumisüvegezni, beletolni az egy-két napos babákba több 10 ml-t, hogy minél tovább nyugton maradjon. Utána meg ember legyen a talpán, aki szopizásra tudja bírni...

2012. febr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is rémálom volt a kórházi benttartózkodás, sokszor a sírás kerülgetett. Semmit sem segítettek, se szoptatni, se pelenkázni, még fürdetni is majdhogynem nekünk kellett, úgy jött be a csecsemős, hogy :Na anyukák, fürdetnek?" Sajgó gátsebbel, mikor azt se tudjam melyik végén fogjam meg a gyereket, á nem normálisk ezek. A babát egyáltalán nem vették be, úgyhogy én is járkálhattam vele az éjszaka közepén, hogy ne keltsem fel a szobatársakat. Mikor kimentem a folyosóra, hogy mégse bent üvöltsön a baba, akkor visszaküldtek a kórterembe. Étkezni a közös étkezőben kellett, de a babát oda nem vihettük ki, ezért kb 2 percenként valamelyikünk felállt megnézni a kórteremben nem ordít-e valamelyik gyerek. Persze marha jó 2 percenként felállni, mikor az ember a gátsebével örül, ha egyszer le tud ülni. Hú sok mindent tudnék még írni, én is tele vagyok keserűséggel, pedig már 10 hónapja szültem. Hozzáteszem, ott dolgozom a kórházban orvosként, emiatt nem vártam semmilyen más bánásmódot, de azért amit kaptam, arra mégsem számítottam.
2012. febr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszadó én is így érzek teljesen. Nekem is nagyon fájt a gátseb, mozogni alig bírtam, jól esett volna a segítség a csecsemős nővérektől. Idővel biztos nem fog érdekelni, de még nekem is eszembe jut mindig. Arra gondolok néha, hogy talán ha egy másik babával "felkészültebb" leszek, nem lesznek felesleges elvárásaim a cudar valósághoz képest, jobban fogom megélni.
2012. febr. 8. 10:06
 10/12 limaia ***** válasza:
sziasztok.én azok közé tartozom,akiknek jó élménye voltak a kórházról,pedig én nem egy-két napot voltam bent,hanem 2 hetet!láttam nagyon sok kismamát,problémás esetet,könnyű esetet,de itt a nővérek próbálak mindenkihez úgy hozzáállni,ahogy a helyzet és az ember kivánja.megmondták a véleményüket annaj is,aki nem biztos,hogy jó szavakat kapott,mert akkor is igazuk volt!mindenki kedves,aranyos,a nővérek és a csecsemősök is,ha bejöttek a szobába,hosszú percekig beszélgethettél velük akármiről!a babák csak reggeli vizitkor,és fürdésnél vannak tőled távol,de ez szerintem igy jó.annyi idő alatt a tusolást stb. meg lehet oldani!ez nem "bababarát cimmel ellátott kórház,de megérdemelné a cimet!a babák az második naptól ha kell cukros vizet kapnak pótlásnak,aztán ha kell harmadnap tápszert.mindenben teljesen megfelelt az elvárásaimnak!ja és még valami:nem volt sem fogadott orvosom,sem szülésznőm,nem fizettem semmiért,nem vártam különleges ellátás,de ugy érzem,mindent megakaptam,a szülés előtt,alatt és után a mit más 100000-es hálapénzekkel meg fogadott orvossal megkap!ugyhogy nem általános dolog,hogy rossz a kórház!
2012. febr. 9. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!