Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5 éves kisfiam papíron...

2.5 éves kisfiam papíron megkapta a rózsahimlő elleni védőoltást, mégis elkapta a betegséget. Hol lehet feljelenteni a családorvost?

Figyelt kérdés
2012. okt. 17. 07:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
biztos, hogy rubeola?
2012. okt. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig véd meg a védőoltás. Nem gondolnám, hogy emiatt bárkit is fel lehetne jelenteni. Az orvos beadta (ez a 15 hós oltás), ergo ő nem tehet róla.
2012. okt. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne feljelenteni. Az oltások nem adnak 100% védettséget.
2012. okt. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A védőoltás nem azt jelenti, hogy nem kapja el a betegséget hanem, hogy nagyon kicsi rá az esély.
2012. okt. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy csak papíron kapta meg az oltást, de a valóságban nem. Ma Magyarországon szerintem nincs. Az oltás dobozán (üvegén?) van egy egyedi azonosító matrica, azt beragasztják a gyerek oltási könyvébe. Legalábbis nálunk. Ha mégis elkapta a gyerek a betegséget, az az oltóanyag hibája lehet.
2012. okt. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha elkapja, az nem az orvos hibája. Nem tudom ezt honnan gondolod.
2012. okt. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Te tényleg azt hiszed, hogy az oltás 100%-os?

Ha sok a pénzed, akkor pereld be a gyógyszergyártót is.

Én beadattam a gyerekemnek a bárányhimlő elleni oltást, amiből kettőt kéne, de csak egyet kapott. Egy oltással 92%, két oltással 95% az esély, hogy nem kapja el. Szóval esély mindig van...

2012. okt. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
el tudod képzelni hogy a szemed láttára vizet fecskendez a kicsi testébe, hogy papíron meglegyen a dolog? Valószínűleg annyira erős volt a vírus h még ez sem védett, de az is lehet hogy ezzel csendesebb lefolyású mintha nem kapta volna meg az oltást. Nyilván másképp válaszolnék ha fertőző agyhártyagyulladással jártatok volna így és maradandó károsodást szenvedett volna a gyermeked, de ez rózsahimlő....nekem is volt. A szám szélén a mai napig van egy icipici heg, mert elmartam, ennyi maradt belőle." A tünetek nem specifikusak, ezért a betegséget könnyű más lázzal és bőrkiütéssel járó betegségekkel összetéveszteni. A fertőzések felében tünetmentes.Szövődmények ritkán lépnek fel." Gyors gyógyulást kívánok a kisfiadnak, minden rendben lesz!
2012. okt. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A sóhivatalban!

Egyrészt nem az orvos gyártja az oltóanyagot.... másrészt egy oltás sem biztosít 100%-os védettséget...

Jó reggelt.

2012. okt. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ó te jó ég!!! Az oltás - ahogy előttem írták - nem 100%-os védettséget ad, na meg miért az orvost kéne feljelenteni, ha ő csak bead egy készen kapott oltást?
2012. okt. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!