Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Figyelemzavaros fiamat dícséri...

Figyelemzavaros fiamat dícséri a gyógypedagógus akihez járatjuk, hogy nagyon értelmes, ma az óvónéni tudtomra adta, hogy "le van maradva", lehet, hogy mégis értelmi problémája is van?

Figyelt kérdés

6 éves,évvesztes a kisfiam,játékosabb,mozgékonyabb mint az átlaggyerekek,bennem soha fel sem merült ,hogy értelmi problémája is lenne,felmérték már a nevelési tanácsadóban,ahol átlagos értelmi szinvonalat állapítottak meg,a gyógypedagógus akihez magánúton járatjuk pedig nem győzi dícsérni,hogy mennyire nagyon értelmes,ügyesen számol,olvas,ír.


Megdöbbentett és elkeserített ,hogy az óvónéni szerint értelmi probléma is lenne vele,az az igazság,hogy közösségben produkálja magát és nevetteti a többieket,ezért bármit képes elkövetni.

Két személyes helyzetben a gyógypedagógussal pedig úgy dolgozik mint a kisangyal.


Lehet,hogy az óvónéni talán nem is ismeri a valódi képességeit,csak a bohóckodást láttja és ezért gondolja,hogy értelmileg gond lenne vele?

Vagy a gyógypedagógus hazudik nekem kegyesen,hogy nagyon jó képességű a gyerekem?


2012. okt. 15. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon gyakori, hogy a gyerek értelmi képességeit "elfedik" a viselkedési problémák. Egy IQ-teszt lenne a mérvadó, mert az, ha nem is 100%-os pontosságú, de elég jól meghatározza, hogy milyen intelligenciatartományba tartozik a gyermek.

Tanulási képességvizsgálónál jártatok már? Nekünk ott (is) csináltak IQ-tesztet, szóval papírunk van róla, hogy a gyerek extrém magas IQ-jú, a viselkedési problémái ellenére is (bár nálunk ezt az óvónők sem vitatják, de ők amúgy is tündériek).

2012. okt. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Készült már IQ teszt a nevelési tanácsadóban és a gyógypedagógusnál is akihez járunk,mindketten átlagosnak jellemezték a kisfiam értelmi képességeit.

A gyógypedagógus akihez magánúton járunk már hosszú ideje ismeri,fejleszti a kisfiamat és többször rákérdeztem,hogy szerinte értelmileg rendben van e a kisfiam és mindig kinevetett,hogy persze nagyonis rendben van :-/ ...most mégis lemaradást emlegetett az óvónéni,amikor arról beszéltünk,hogy sajnos sem tavaly ,sem tavaly előtt nem engedte az immunológus a kisfiamat ősztől-tavaszig oviba,csak egy-két hónapot járhatott oviba.

Ha oviba nem is járt,de én önszorgalomból fejlesztésre elhordtam hetente 3 x a gyógypedagógushoz ,TSMT tornára.

2012. okt. 15. 19:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ovónő elég ritkán látja a kicsit valószinübb hogy a szociális késségei éretlenek mert keveset volt társaságban, ettől élénkebb a csoportban ezt értelmezi félre az ovónő.
2012. okt. 16. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szociális képességek zavarainál gyakori tünet, hogy a gyermek kitűnően "működik" egy felnőtt/egy gyerek kapcsolatban, nagyobb közösségben viszont problémái vannak. Ezek kihatnak a teljesítményére is. A gyógypedagógus nem látja közösségben, az óvónő nem (ritkán?) van csak egyedül vele. Ebből adódik, hogy különböző tapasztalatokról számolnak be.
2012. okt. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem tudom mi a helyzet azóta, de adhd-nál gyakori, hogy a gyerek jól kijön a felnőttekkel ahogy azt felettem is írták. Értelmi baja nem hiszem, hogy lenne, általában még okosabbak is, csak nem olyanok, mint a többi. Nem ártana azokat az óvónéniket beavatni rendesen a gyerek problémáiba, tudják, hogy mi miért van, ne csak annyit, hogy problémás gyerek, hanem azt is, hogy hogy működik a gyermek.
2013. ápr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!