Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két éves gyereknél el elmarado...

Két éves gyereknél el elmaradozik a délelőtti délutáni alvás? Vagy muszáj lennie hiszen akkor mi lesz az oviba?

Figyelt kérdés
2012. okt. 17. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
nem teljesen értem a kérdést. ha 2szer alszik egy nap, akkor simán kimaradhat egy. elvileg szüksége lenne az ebéd utánira, nem az ovi miatt, hanem, h pihenjen, de ha nem aszik, hát erőszakkal nem tudod rávenni. északon pl. már kiscsoporttól nincs alvás az oviban sem, mert szerintük felsleges.
2012. okt. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kérdésem csupán annyi hogy akkor a nappali alvás van ugy elmarad? vagy muszáj erőltetni hogy kipihent legyen
2012. okt. 17. 11:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát neked kell ismerni, hogy mennyire fáradt. Valószínűleg elég lenne neki már egy ebéd utáni nagyobb alvás is. Vidd délelőtt levegőre, szaladgáljon, ebéd aztán hidd el ringatni sem kell.

Azt tapasztaltam, hogy ha az én gyerekeim alszanak ebéd után akkor az azt követő éjszaka is sokkal nyugodtabb. (4 és 2 évesek) A nagy 1 órát, a kicsi 2,5-3 órát alszik.

2012. okt. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
En sosem eroltettem a kisfiam. Van olyan nap, hogy nem alszik delben/delutan mert mondjuk reggel 8-9 koztt ebred es van olyan is, hogy felkel reggel 7 orakor es ilyenkor mar kicsit elfarad delig. Kisfiam bolcsis de ott sem eroltetik. Ha nem alszik akkor van egy kulon szoba es ott csendben rajzolnak, gyurmaznak..., hogy ne zavarjak a tobbit. Oviba is ugyan ide fog jarni csak eppen mas terembe jovo aprilistol. Itt sem eroltetik oket csak eppen nem lehet szaladgalni meg zajongani amig a tobbiek alszanak. Nallunk csak az a kulombseg, hogy amiota delben nem alszik este 19 orakor mar huzza a lobort mert 18 orakor keri a furdetest mert faradt. Tehat egyben alszik tobb mint 12-13 orat. Ha viszont delutan alszik akkor olyan 20:00-20:30 ora korul alszik el este. Tehat ugyanagyit alszik mindket esetben. En is nagyon hamar ajetettem a delutani alvasom es oviba sosem aldutam. En mindig kepeskonyvet nezegettem vagy kaptam egy almat amin elcsamcsogtam, csak csendben kellett lennem de amugy nem csinaltak belolle gondot.
2012. okt. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!