Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nurofent adtam neki, de...

Ha nurofent adtam neki, de 5perc múlva hányt, újra adjam be neki ugye?

Figyelt kérdés
ez alatt az idő alatt nem szivódott fel nem?Vagy ifen?Lázas a fiam egész nap,most adtam neki nurofent,kb 5perc telt el,és hányt.Újra beadjam?Nem lesz baja?
2012. okt. 17. 20:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

hát.....

hányás esetén nem szuszpenzót adunk,hanem kúpot,persze ha nincs hasmenése !


azzal próbálkozz,így hamar elfogyik a nurofen ám..

2012. okt. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
az nem baj hogy hamar elfogy,majd veszek másikat,az legyen a legkevesebb...eddig meg nem hányt,hasmenése sincs,és 2napja nem tudom levinni an lázát.dokinál is voltunk,torokgyulladása van,kapott antibiotikumot.kúpot és nurofent adok kap felváltva,de a kúpot kikakálja,éjjelre nurofent szoktam adni.Csak nem tudom hogy most merjek e megint adni,hogy felszivódott e az előzző vagy sem.De szerintem 5perc alatt nem szivódott fel.
2012. okt. 17. 20:19
 3/16 anonim ***** válasza:

tuti hogy nem.

hát akkor próbálkozz..

hűtőfürdő ilyesmi megvolt gondolom.

2012. okt. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
persze,volt hűtőfürdő,39 fokig vitte le a lázát csak....
2012. okt. 17. 20:28
 5/16 anonim ***** válasza:
Ilyen makacs láz esetén a kúp jobb, mint ezek a szuszpenziók! Először hűtőfürdő aztán kúp. Ha jól csinálod a fürdőt, lemegy 38,5-re a láz.
2012. okt. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
nem 3 napos láza van? a fiamnak akkor volt ennyire brutál (40 foknál magasabb) láza. ezt nekünk 39-ig a hűtőfürdő vitte le, kúp és szuszpenzió. adj neki nyugodtan még egy adagot, 5 perc semmi ezeknek.
2012. okt. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
igen, beadnám, esetleg kicsit kevesebbet. A kúpnál meg tartsd jó sokáig összeszorítva a seggét, mást nem tehetsz.
2012. okt. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
szia, nekem a fiam mindíg hány, ha torokgyulladása van, tapasztalat, hogy ha megint bedsz neki szirupot,újra kifogja hányni, ilyenkor csak a kúp hatásos. Én ugy szoktam csinálni, hogy daedalon kúp, majd egy óra múlva lázcsillapító kúp.Nekem amíg nem kapja meg a deadalon kúpot, addig mindent kihány sajnos. neki rámegy a gyomrára a torokgyulladás. Antibiotikumot nem kaptatok?
2012. okt. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

köszi neketk,csak most tudtam géphez jönni,most aludt el..

sajnos megint 39,6 a láza,végül nurofent adtam neki,most aludt el.Nem hányta ki.Ő nem szokta kihányni szerencsére,ha beteg,akkor sem.A kúp meg szinte soha nem viszi le a lázát,azt csak azért és akkor használom,mikor váltogatnom kell,és igy nem kell kivárni a 3órát hogy újra lázcsillapitót adhassak be neki,mivel 2félét adok,igy 2óránként kaphat.Most is vizesruházom,a csuklóját,homlokát,bokáját nemtudom,mert zsákba alszik.Remélem lejjebb megy.Tegnap estétől van ez.volt már neki 3napos láza tavaly,akkor hasmenéssel is párosult,neki is 40fok felett 3napig,semmi nem vitte le neki,épp nyaraltunk,ügyeleten is voltunk akkor vele,de ott is annyit mondtak hogy csillapitsam neki,mást ők sem tudnak tenni..

Ma levittem dokihoz,hát meg se emlitette hogy 3napos láz lenne,ő a torkára fogta.Kapott antibiotikumot,ennyi.

2012. okt. 17. 21:42
 10/16 anonim ***** válasza:
hú, jobbulást!
2012. okt. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!