Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 és fél éves kislányomnak...

3 és fél éves kislányomnak adhatok hasfájásra és torok fájásra nurofent fájdalom csillapítóként? Voltunk dokinál és prolaktint írt de a fájdalomra semmit.

Figyelt kérdés
2012. szept. 20. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
A prolaktin egy hormon, az agyalapi mirigy termeli. Ezt írta fel a doki????
2012. szept. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a prolaktint, nem tudom a két gyógyszert üti-e egymást.

Csak azért írok,mert mi pont most voltunk dokinál és azt mondta, hogy adjak 3 napig napi 3x3 ml-t 2 éves fiamnak, mert piros a torka, pont a fájdalom és a gyulladás ellen.

Szóval szerintem adhatod ilyen szempontból.

2012. szept. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A nurofen hasfájásra biztosan nem jó, a másikat nem ismerem, de ha megbízol a dokidban akkor add a kislányodnak azt amit felírt.
2012. szept. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hasfájásra én biztosan nem adnám.
2012. szept. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Bocs Lacto Protect a gyogyszer amit felírt csak nem volt előttem a doboz,de nem is ez a lényeg, hanem mivel ez csak egy probiotikum és nem fájdalomcsillapító a torokfájásra és az erős görcsös hasfájásra nem írt fel semmit ezért gondoltam hogy ne szenvedjen szegényke valamilyen fájdalom csillapítót adnék neki!

2012. szept. 21. 22:16
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

A hasgörcsös fájást nurofennel nem lehet csillapítani 8azt szerintem max erős görcsoldókkal, de olyat én biztosan nem adnék kisgyereknek...nospa és hasonló) A Probiotikum tényleg nagyon jó, ha hasfájás van mondjuk vírus miatt vagy ha antibiotikumot szed az ember. Ez a betegség alatt elpusztult jó baktériumokat pótolja a bélben.

Jobbulást a kislányodnak, olyan rossz, hogy ilyenkor sok mindent nem tud tenni a szülő. Az én lányom is most volt túl egy nagyon durva hasgörcsös gyomorinfluenzán, aminek majdnem kórház lett a vége. Ő is "csak" probiotikumot kapott, ilyenkor nem nagyon lehet mást szedni, de hidd el segít a gyógyulásban.

2012. szept. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!