Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi indokolja egy kisgyermeknél...

Mi indokolja egy kisgyermeknél az orrmandula eltávolítását?

Figyelt kérdés
Kisfiam három éves, jelenleg még bölcsis. Elég sűrűn folyik az orra, és köhög, de semmi láz, vagy ilyesmi. Mi ezt betudtuk a bölcsinek. A doktornéni felhívta a figyelmünket, hogy nagyobb az orrmandulája a kelleténél, ezért ezt majd a későbbiekben el kell távolítani. A kisfiamnak nyitva van sűrűn a szája, gondolom így kap jobban levegőt, talán ez is a mandula nagyságának tudható be. A bölcsődében a gondozónő viszont nagyon buzdít, hogy vetessem ki neki, mert így neki teszek jót, mármint a gyereknek. Megértem én ezt, de -és úgy gondolom, ezzel anyaként nem vagyok egyedül- nagyon féltem a kisfiamat egy ilyen beavatkozástól, mert ugye ez altatással jár. Talán nem normális dolog, hogy attól félek, talán nem ébred fel. Viszont azt sem szeretném, ha valamilyen károsodása származna abból, ha nem vennénk ki neki. Kinek milyen tapasztalatai vannak, és mit tanácsoltok, mikor vigyem el úgy orvoshoz, hogy na, most akkor mehet a műtét? Vagy kérdezzek rá egyenesen a doktornéninél? Köszönöm.

2012. júl. 26. 22:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát először is ne az óvónéni legyen a szaktanácsadó. Fül-orr-gégészeti szakrendelésre kérjetek beutalót, vagy menjetek ilyen magánrendelésre, ahol az orvos jól fel tudja mérni, hogy szükséges-e a műtét. Az altatástól pedig ne féltsd, nekem még úgy vették ki, hogy nem voltam altatva, na, az nagyon nagy sokk volt. De akkoriban még nem volt szokás az anesztézia ennél a műtétnél.


Hogy mikor kell kivenni? Általánosságban akkor, ha több kárt csinál, mint hasznot. Ha emiatt nehezített a légzése, általában kiveszik.

2012. júl. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam ilyen helyzetben, talán 1-2 évvel idősebb lehettem, mint a kisfiad. Nekem egyik alkalommal annyira begyulladt, hogy beledagadt a fülkürtbe, felfertőzte a fülemet, a fülcsontocskák ízületeit is, ami miatt szinte teljesen elvesztettem a hallásomat. Az orvos gyakorlatilag másnapra kiírt műtétre, és nem csak az orrmandulámat távolította el, hanem a fülcsontjaimat is próbálta rendbe tenni. Szerencsére a hallásomat az évek folyamán majdnem teljesen visszanyertem, de nem tökéletes, és a mai napig nincs rendes orrlégzésem, csak a számon kapok rendesen levegőt. Persze tudom, hogy ez nem túl gyakori eset, de egy rossz mandula folyamatos betegséggócot jelent, ami újra és újra felülfertőzi a szervezetet. Én azt tanácsolom, ha sokszor okoz gondot, jobb kivetetni.
2012. júl. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Az unokám a nagy orrmandulától nem hallott rendesen. 3 éves,és semmi gond nem volt,amikor kivették neki. Örült,hogy újra hall rendesen.

De először orvos véleményét kérdezd meg..

2012. júl. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
Az orrmandula magától is elsorvad nagyjából a gyerek 10 éves korára. Akkor szokták csak eltávolítani, ha állandóan beteg tőle a gyerek. Egyébként ahogyan nő a kicsi, és vele az orra is, egyre kevésbé fogja eldugítani az orrüreget, mert nem nő vele. A doki is valószínűleg ezért halasztotta egyelőre a dolgot, mert sok esetben magától rendeződik.
2012. júl. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
32%
Mióta altatnak mandulaműtéthez? Engem még nem altattak (kb. 10 éve volt a műtét). Szerintem nem érdemes megvárni, amíg fulladni fog tőle. Rengeteg gyereknek viveszik a manduláját és semmi bajuk nem lesz tőle. Nekem sincs már meg.
2012. júl. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Én nem hallottam róla, hogy elsorvadna, épp ellenkezőleg, műtét után visszanőhet.
2012. júl. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, engem altattak, pedig 16-17 éve volt. Nem tudom, hogy azért altattak-e, mert még elég kicsi voltam (3-4 éves), vagy esetleg azért, mert a fülemet is műtötték utána. Én sem hallottam még, hogy elsorvadna magától, sőt, konkrétan láttam boncoláson (orvosi egyetem), hogy a felnőtt preparátumnak is volt.
2012. júl. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%
A mandula (garatmandula) és az orrmandula két különböző dolog. Az utóbbi sorvad el felnőttkorra.
2012. júl. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
25%

Lehet választani, hogy altatás vagy csak érzéstelenítés.

Nekem anno azért vették ki, mert ráment a hallásomra is, muszáj volt.

2012. júl. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%

Az orrmandula egyenlő a garatmandulával (tonsilla pharyngea)! (képen zöld: [link] )

És egyáltalán nem mindenkinél sorvad el, nem egy embernek pont felnőttként okoz gondot.

2012. júl. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!