Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatiszta lesz így, vagy ez...

Szobatiszta lesz így, vagy ez csak az én tévképzetem?

Figyelt kérdés

Nyár végén már félig-meddig nappalra szobatiszta volt a kisfiam. Mindig szólt, ha pisilnie kellett, a bugyipelus mindig száraz maradt. Kakálni nem járt még a wc-re, és alváshoz is pelus volt rajta. Szóval nem volt ez stabil dolog, és kb. 2 hétig tartott összesen. Aztán elmentünk nyaralni 3 hétre Magyarországra, és ott szépen lassan visszaszokott a pelusra. Egyre kevesebbet szólt, hgoy pisilni kell, és egyszer csak elmaradt teljesen. Nem akartam ezzel tönkretenni a nyaralást, hogy ezen görcsöljünk, plusz a második két hétben rengeteget voltunk úton, mikor hol aludtunk, tehát az nem volt ideális körülmény.

Hazajöttünk szeptember végén, és valahogy még mindig nem nagyon járunk wc-re. De ez az én hibám, lustaságom, vagy minek nevezzem. Tudom, hogy ha erőltetném, menne. Érsd: ha levenném róla a pelenkát, lehet, hogy lennének balesetek, de szerintem rászokna megint a wc-re, mert az augusztusban már kiderült, hogy fizikailag érett rá.

Na most jövő héten őszi szünet lesz (kétszer jár hetente "oviba", és egyszer gimnasztikára), egész héten itthon leszünk, és gondoltam, na majd most! Max. az udvarra megyünk ki, onnan akár be is lehet szaladni pisilni, itt lesz 7 teljes nap, amikor jól rá lehet szokni megint a wc-re.

Mit gondoltok?

Összegezve: "bizonyítottan" érett rá, hogy wc-be pisiljen, így egy hét alatt újra rá tudom majd szoktatni?


2012. okt. 19. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér.
2012. okt. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ácsi, te nagyon fogalomzavarba vagy!

a pelus levétele nem erőltetés hanem a minimális feltétele!

én még olyanról nem hallottam, hogy valaki pelenkában lett szobatiszta, ilyen nincs. le kell venni 2 hetekre, és egyszer csak sikerül!

arról nem is beszélve, hogy baromira összezavarja, ahogy meg is történt nálatok.

tehát vagy leveszed a pelust és kész vagy hagyod a "próbálkozást".


egyébként a kényszerítés az, mikor nem engeded felkelni a gyerekedet a wc-ről, biliről míg nem pisilt/kakilt. nagyon nem mindegy, a levételre ne használd ezt a szót!

2012. okt. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Na hát azért írtam hozzá, hogy mit értek én itt ebben a szövegkörnyezetben kényszerítés alatt, még mielőtt a torkomnak ugrana akárki is: hogy nem akarom oda szigetelőszalagozni a gyereket a bilihez, amíg nem produkál és hasonlók.


Augusztusban egyáltalán nem zavarta össze a fiamat, hogy bugyipelus van rajta, akkoriban már reggeli ébredéskor is azonnal rohant a wc-re. Mondom, mindig tiszta volt a pelenka. Aztán jött először az út Magyarországra. Ott még mondogatta, hogy menjünk pisilni, én meg azt, hogy sajnos a pelusba kell csinálnia (a kishúgával és vele repültem egyedül felnőttként, szóval esélyem sem volt a kicsit ölben tartva a reptéren vagy a gépen pisiltetni a nagyot). A családnál még azt első napokban ugyanúgy rohant minden pisinél a wc-re, aztán egyre gyakrabban ment a pelusba, és az első hét végére már egyáltalán nem szólt, ha pisilnie kellett.

Na de most nem lesz pelus egy hétig. Nagy reményekkel állok hozzá.

Kíváncsi leszek...

2012. okt. 19. 22:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom ezen a nyáron lett pisi tekintetében szobatiszta, és ebben nem zavart be, ha pelusban volt. Akkor is szólt ha az volt rajta. Szerintem próbálkozzatok, de az egy hét szűk határidő, lehet hogy az kevés lesz.
2012. okt. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!