Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves kislányom 8 hónapja...

3,5 éves kislányom 8 hónapja szobatiszta, de éjszakára még mindig kell pelus. Nem gond ez?

Figyelt kérdés
Minden reggel van a pelusban pisi, és gyakran nem is emlékszik rá, hogy belepisilt. Azt mondják, ez egy hormonális érési folyamat, hiába erőltetem, várjak addig, amíg kb. egy héten keresztül száraz lesz a pelus. Tettem már arra is próbát, hogy aludjon bugyiban, így is bepisil, van, hogy észre sem veszi... Legyek türelmes még?
2012. szept. 28. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
barátnőm esténként felébresztette a lányát éjjel 2 kor,hogy pisiljen tudott is mindig,majd 2-hét múlva magától ébredt és szólt ha pisilnie kellett ugye nem minden este kelt de nem pisilt be azóta sem,ő akkor 2,5 éves volt.Próbáld ki te is,hátha bejön.
2012. szept. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem gond 5 éves korig.

Az éjjeli ébresztést semmiképp nem javasolnám.

2012. szept. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én viszont teljesen egyetértek az elsővel.

szintén így jártam el a kislányommal mikor kezdtük a szobatisztaságot.


2,5 éves. ( 5 hónapja szobatiszta)

2012. szept. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az éjjeli ágytisztaság felső korhatára az 5.életév!

Ráértek még.

Ne keltegesd, mert az csak bekavar. Az ingert meg kell éreznie, fel kell rá ébrednie, ez az egész lényege. Ha te keltegeted, semmit nem érsz el, csak azt, hogy nem pisil be. De nem azért, mert ténylegesen megérett a szobatisztaságra, hanem azért, mert te felkeltetted és kivitted wcre.

Az én nagyobbik fiam 4 év 4 hónapos volt, amikor éjjelre szobatiszta lett. Nappalra 2,5 évesen lett szobatiszta. Nyugi!

A kisebbik 3 hónap múlva lesz 3 éves és még napközben is pelenkás. Ez van, majd mindennek eljön a maga ideje.

2012. szept. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!