Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves szobatiszta fiam újra...

2 éves szobatiszta fiam újra bepisil, szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Bőven fogok írni, mert nem egyszerű eset. 22 hónaposan egy jó darabon felszakadt a fityma letapadása. A felülfertőzés miatt csak alváshoz kaphatott pelust. Nappalra 2 hét alatt szobatiszta lett, éjjelre kb 3 hét kellett neki. Hozzászokott, hogy ha éjjel bepisil, az fáj neki, ez "segített". Májustól szeptemberig semmi gond nem volt, éjjel kb 1-1,5 havonta pisilt be, de csak akkor, ha előtte huzamosabb ideig nem tudott jól aludni pl: kánikula alatt, melege volt, éjjel felkelt többször inni, ilyenkor felébredt pisilni is, de amikor hűvösebb lett az idő első éjjel bepisilt, aztán semmi gond nem volt. Én ezen nem is aggódtam, büszke voltam rá. Szeptemberben kezdte a bölcsit, egész szépen ment a beszoktatás. 1 gondozónénije volt, akit nagyon megszeretett. Mi albérletben lakunk, és 1 órás út az állandó lakcímünk szerinti bölcsi, de nem tudok mit tenni, mert a mellettünk lévő bölcsibe nem vették fel. 1 órával kel korábban, mint azelőtt, a bölcsiben később is fektetik, este viszont max. 0,5 órával alszik el hamarabb. Első héten 3-szor pisilt be. Aztán, ahogy megszokta már csak a csütörtöktől vasárnapig tartó intervallumban pisilt be max 2 alkalommal. Úgy éreztem még néhány hét és minden rendben lesz. Erre hétfőn reggel közölte a gondozónő, hogy egy másik csoport gondozónőjével lesznek együtt, váltásban. Reggel még az eredeti gondozónéni volt, ébredés után, délután az új. Jövő héten fordítanak majd a műszakon. Az is hozzátartozik, hogy az eredeti gondozónőt nem szeretik a kollégái, de mivel a fiam szereti őt, és ő is jól bánik vele, ez engem nem érdekelt. Az új gondozónőn észreveszem, hogy nem szívesen dolgozik így, hiányzik belőle a lelkesedés. Kedvesnek kedves, de van benne valami fenntartás. Igaz 1 hete van a csoportban, lehet, hogy csak több idő kell neki és a fiamnak is. Hétfőn kezdett a fiam csoportjában, és azóta a kisfiam minden éjjel bepisil, van, hogy kétszer is. Az eredeti gondozónéni szerint ez a helyzet az oka, pelust ne adjam vissza, átvészeljük valahogy. Én erre hajlanék is. A bölcsiben nem pisil be alvásnál, mindkét gondozónőnek szól, ha ki kell mennie, van, hogy alvásnál ébred fel emiatt, de baleset még nem volt. Gondoltam arra is, hogy felfázott, de kicsit taknyos igaz, viszont nem pisil gyakrabban, nem fáj a pisilés, szépen bő sugárban jön, enyhén sárgás színű, és napközben egyáltalán nem pisil be. A pelust nem akarom visszaadni, nehogy lelkileg megviselje, meg ő sem akarja visszavenni, mert beszéltünk erről. Éjjel felébred arra, hogy bepisilt, ilyenkor szól. Ti mit gondoltok? A helyzet az oka? Várjak még, vagy beszéljek az új gondozónővel? (tartok tőle, hogy a fiamnak lenne hátránya belőle) Vigyem orvoshoz, mert lehet, hogy tényleg felfázott? Előre is köszönöm a válaszokat.

2012. okt. 13. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy nem érett ő még a szobatisztaságra, rá lett erőltetve a sebe miatt. Amúgy ha kisebb gyerkőcnek van ilyen sebe, lehet adni pelust rá, csak többet kell szellőztetni, de nem kell pelenka nélkül szambáznia egész nap. A szobatisztaság azt is jelenti, hogy éjszaka sem pisil be, de mint írod, igencsak bepisil még. Ha rendesen ráállna a szobatisztaságra, azt észre fogod venni. Ez amit írtál, nem az, csak ráerőltetés.
2012. okt. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
4 hónapig érett volt rá, aztán hirtelen meg elmúlt neki???Az, hogy 1-1,5 havonta éjjel bepisil, azt jelentené, hogy nem érett a szobatisztaságra??? Mert akkor az 5 éven aluli gyerekek nagy többsége nem az. Ez nekem furcsa, ne haragudj, de ezzel nem értek egyet. 4 hónapig nem volt gond, csak a bölcsődével jöttek a problémák. A kérdés amúgy sem az volt, hogy érett-e rá, vagy sem. Hanem az, hogy ez az új gondozónő jelenlétének köszönhető-e, és ha igen, akkor kérek javaslatokat, hogyan lehetne ezt kezelni, vagy esetleg lehet felfázás? Tessék még egyszer elolvasni a történet egészét.
2012. okt. 13. 22:31
 3/8 anonim válasza:
52%
Szia!Sajnos ilyenkor amikor oviba vagy bölcsibe kezd járni egy gyerek elöfordul olan hogy a változás miatt stresszbe kerülnek és vagy bepisilnek vagy bekakilnak.A sogornöm fia 2,5évesen került be az ovodába és öt is az elsö idöben annyi stressz érte hogy bepisilt meg be kakilt.De vannak olyan helyzetek is amikor az ovonök vagy épp a bölcsödében dolgozok trehanyak és nem figyelnek a gyerekre a sogornöm fiával pont ez történt.Ebéd után kivitték öket fogat mosni mikor visszamentek a terembe szólt a kisgyerek hogy kakilnia kell de nem engedték ki de ki sem kisérték a wc-re és bekakilt ez ment egy hétig az anyja meg ugy szólt z ovonönek miért nem lehet figyelni a gyerekre itthon a kisgyerek mindig szól az anyjának ha kakilni vagy pisilni kell és itthon nem wc-zik be
2012. okt. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Erről már én is hallottam, több ismerős anyukától, meg a gondozónő is mondta. Eddig annyira nem izgultam,, mert ott mindkét (még az újnak is, azonnal) gondozónőnek első perctől szólt, alvásnál is felébredt, csak éjjel volt néhány baleset, de azok száma is csökkent. Viszont ez a hét, mióta az új gondozónő itt van, katasztrofális volt. Minden éjjel volt baleset, néha 2, most már 3. Tartok tőle ezt nem csak a bölcsőde kezdés, vagy a gondozónők közti feszültség okozza. Hétfőn a biztonság kedvéért elviszem orvoshoz, nehogy felfázás legyen. Csak akkor nyugszom meg, ha ezt kizártuk. Még egyszer köszönöm a válaszod, ment a zöld kéz.
2012. okt. 14. 12:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor az én fiam sem érett a szobatisztaságra, mert 1 év után bepisilt az ovikezdéssel?

20 hónaposan lett nappalra és 23 hónaposan éjjelre szoba- és ágytiszta a fiam. Nem lett ráerőltetve, ő sikítófrászt kapott, ha csak meglátta a pelust. Pedig nem fájt a kukac, a pisilés sem, csak rájött, hogy jobb szabadon.

De a témához hozzászólva:

Szeptemberben kezdte a fiam az ovit (3 éves még nem volt egészen), 1 hétig minden éjjel bepisilt, volt, hogy kétszer is. Oviban is első pár nap volt néhány baleset, sőt itthon napközben is volt pár alkalom. De aztán elmúlt (nem volt felfázva). Hiszen mindenki idegen volt neki, addig napi 24 órát velem volt, az oviban senkit sem ismert. Bekerült 25 vadidegen gyerek közé egy csoportba, + 2 óvónéni (az egyik rögtön kis kedvencévé fogadta a fiamat, nagyon szeretik egymást), 1 dadusnéni, és az udvaron még másik 70 idegen gyerek és óvónénik. Jó, hogy frusztrálta a gyereket az új helyzet. Az óvónénik is mondták, hogy semmi gond nincs ezzel, csak jó sok váltóruhát tegyek be, mert még ilyen kicsiknél sok baleset előfordul (és nem csak a pisilésre értették, leönti, leeszi, leissza, lepocsolja magát).

2012. okt. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Neked is ment a kezecske, köszönöm a válaszod. Nagyon ügyes a fiad, elég korán lett szoba-és ágy tiszta, gratulálok hozzá, mindkettőtöknek. Ti is hasonló cipőben jártatok, mint mi. A biztonság kedvéért megkérdezem a gyerekorvost, bár anyósom is azt mondja, hogy ez nem felfázás, inkább érzelmi ok. Ott voltunk náluk délután, és direkt ő vitte el pisilni a fiamat, hogy meglesse, milyen színű, mert én még nem láttam felfázásos pisit. Szerinte is egészséges. ha az orvos is megerősíti, akkor csak az új gondozónéni okozta feszültség lehet a kiváltó ok. Remélem az lesz, és idővel elmúlik. Ma vettünk még egy éjjeli fényt is a szobájába, hogy lássa a bilit, meg apukájával délelőtt gyakorolták az akciótervet: ha érzi, hogy pisilnie kell, kapcsolja fel a lámpáját, kiabáljon, másszon le az ágyról, és irány a bili, mi meg jövünk majd mosolyogva, boldogan, hogy kiöntsük a tartalmát.
2012. okt. 14. 20:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia. Nálunk is hasonló volt a helyzet. Szeptember óta jár a kislányom bölcsibe augusztusban töltötte a kettő és május óta szobatiszta éjjelre nappalra. Egy csoportban két gondozónő van de megvan hogy melyik gyerkőc kihez tartozik. Hozzászokott és megszerette a saját gondozó nénijét két hétig vele volt jól érezte magát nem sírt aztán a harmadik héttől váltott műszakban dolgoztak. A másik nénit nem ismerte úgy, idősebb is sokkal de ő is kedves. Az első héten végig sírt hogy nem akar menni mert nincs ott a gondozónénije bár ahogy beértünk gyorsan megvigasztalódott. Délután itthon alszik és volt hogy sírva ébredt hol engem hol a gondozónéniét hívta. Ezután több éjszaka is bepisilt fel sem ébredt rá volt hogy nappal is becsurrant és én is arra gondoltam hogy ebben a hidegebb időben felfázott mert ilyen nem fordult elő már július óta. A múlt héten megint az ő gondozónénije volt délelőtt és megszűnt a sírás se reggel se délután és be sem pisil. Én is úgy gondolom a "stressz" helyzet hozta ki belőle. Már megismerkedett a másik nénivel is megszerette ez látszik is rajta. Az az igazság egy felnőtt embert is megvisel ha a jól megszokott környezetből egy teljesen idegenbe kerül, hát akkor még egy pici gyereket. Amit viszont észrevettem hogy szégyenlős lett. Eddig nagyon nyitott és barátkozó volt most hozzám bújva kukucskál ha idegen helyre megyünk és folyton kérdezget -hova megyünk-. De gondolom hogy majd ez is kialakul.
2012. okt. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a választ, ment a zöld kéz. Remélem hamarosan ti is visszaálltok a rendes kerékvágásba.
2012. okt. 15. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!