Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Valaki hasonlo...

Mit tegyek? Valaki hasonlo helyzetben van ovis babaval?

Figyelt kérdés

Lanyom 3 eves es mindig beteges voltvit viszont most hogy elkezdte

az ovit szinte minden 2.heten beteg azert aggodom mert most is alig hagytuk abba az antibiotikumot mar itt a kovetkezo mert megint mandula baj van. Itt azt ertem hogy kedden hagytuk abba es most megint masik. Egy hetet nem jart vegig. Tonkre fog menni a gyomra. Azert kell antibiotikum mert lazas es nagyon meg a mandulaja van begyulladva. Szed immunerositot meg vitamint a berest is szedte mar annyi mindent probaltam. Masnal is vannak ilyen bajok? Teljesen el vagyok keseredve kerem valaki mondjon valami. Bocs az ekezetekert tel.irok.


2012. okt. 19. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Vidd gégészhez, valószínű, hogy csak a mandulaműtét segít.
2012. okt. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi is így voltunk tavaly a kisfiammal. Ősztől tavaszig 8 antibiotikum kúrát csináltunk végig, talán 1 olyan hét volt, amikor végig járt oviba. Vagy a füle, vagy a torka, vagy a mandulája, vagy ..... valami mindig volt. Megnagyobbodott az orrmandulája, és a hallása is csökkent. A vége orrmandula kivétel és fül becsövezés lett.

Hogy mit tehetsz azon kívül amit most megteszel érte?! Nem sokat. Ha beteg ne adj neki multivitamint csak és kizárólag c vitamint, illetve kapjon probiotikumot. Én mást nem tudok tanácsolni, de hátha kapsz jobb ötleteket is.

2012. okt. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valszokat. Attol felek en is hogy mandula kivetel lesz de annyira feltem Őt a dologtol,nem kell gondolom mondani hogy konkretan mire gondolok...nekem is 3evesen vettek ki de attol meg beteges maradtam csak akkor (es most is) garat meg gege gyulladast kaptam,kapok. Tehat nem tudzom jo lenne e a mutet.
2012. okt. 19. 21:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk dettó. Eddig 3 hetet járt oviba, vagyis pontosan 24 napot. Beteges volt ő is, de ahogy kivettük az orrmanduláját azóta nem. Na én azt hittem hogy a felső légúti megbetegedések az oviban sem jönnek majd elő, legalábbis nem lázzal... hiszen az orrmandula hiánya miatt a váladék sem húzódik rá a fülére.. stb.

Na nem így lett. Két hete kapott antibiotikumot a füle miatt, most megint azt szedi. Kész rémálom.. Én azt hiszem, hogy ha ennyit kap , immunis lesz rá.


De remélem az első év után már nem lesz beteges.. ezt ki kell bírnunk.

Most kaptunk immunerősítőt (broncho waxom) elég borsos az ára, de bízom benne.


A beszoktatásról már ne is beszéljünk.. 10 napot járt.. majd betegség.. (ekkor ugye délben elhoztuk) majd 1 hét elutazás.. majd két hét ovi (ekkor újra beszoktatás, délben elhoztuk) majd most 1 hete beteg... Szerdán megy megint .. Novembertől viszont jó lenne ha ott aludna már.


Kitartás! :))

2012. okt. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valszokat. Attol felek en is hogy mandula kivetel lesz de annyira feltem Őt a dologtol,nem kell gondolom mondani hogy konkretan mire gondolok...nekem is 3evesen vettek ki de attol meg beteges maradtam csak akkor (es most is) garat meg gege gyulladast kaptam,kapok. Tehat nem tudzom jo lenne e a mutet.
2012. okt. 19. 21:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Fül-orr-gégszetre vidd el, ne csak a gyerekorvos nézze meg mindig, mert ők tök könnyen ráfognak a mandulára mindent. Ha csak egy picit is piros, már írják fel az antibiotikumot, ami nagyon nem jó dolog.

Ha ki kell venni a mandulát, ki kell venni.

Voltatok már egy alapos laborvizsgálaton? Nem lehet, hogy valami immunbetegsége van?

Immunerősítésre a legjobbak a probiotikumok, olvass utána. Nálunk a gyerekek is és én is ezt szedjük, vagyis ősszel és télen 1-1 kúrát csinálunk, és nincs semmi bajunk. Csak ne normafloret adj neki, vannak sokkal jobbak ( bonolact pro kid pl, protexin)

2012. okt. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Közösségbe járás kezdetén sok mindent elkapnak egymástól a gyerekek. Erősítsd meg az immunrendszerét gyógynövényekkel, vitaminokkal és olyan probiotikummal, amiben tényleg megtalálható többféle hasznos bélbaci. A jobb elszaporodásukhoz meg célszerű prebiotikum fogyasztása. Az antibiotikumok kiölve a hasznos bélbacikat legyengítik az immunrendszert. A sok antibiotikum szedés meg azt eredményezi, hogy egyre erősebbet kell adni. Megelőzésre használhatsz természetes antibiotikumot, propoliszt.Ha érdekel pár konkrét javaslat, tapasztalat akkor adj egy email címet és szívesen elküldöm.
2012. okt. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!