Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a cumisüv...

Hogyan szoktassam le a cumisüvegről a lányom? Nappalra már nem kell neki szépen iszik pohárból ovis 3 éves de sete nem tudom elvenni tőle 2 szer ébred iszik belőle aztán alszik ha nem kapja meg hiszti mig el nem éri az akaratát

Figyelt kérdés
2012. okt. 16. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel még semmi gond.Majd le fog szokni, ha már nem igényli.
2012. okt. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

és ha 6 éves koráig igényelni fogja akkor mi lesz?...

jó kis tanács


a fogai sínylik meg.

2012. okt. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
én is ettől félek főleg hogy sokat iszik este és van hogy baleset van ....pisi be... bár már rég szobatiszta de mikor éjjel sokat iszik van hogy becsurog.
2012. okt. 16. 20:01
 4/7 anonim ***** válasza:

de akkor ne adj annyit inni neki.

lefekvés előtt pisiltesd meg,és akkor kibírja reggelig.


előbb utóbb el kell választani a cumisüvegtől, mond el neki hogy ő már nagylány az oviba se iszik senki üvegből az már kisbabáknak való..


biztos trauma lesz neki, de akkor sose szokik le,mert miért tenné ha neki ez jó?


esetleg menjetek el együtt boltba a műanyag pohár részekhez, vagy legalább a csőrösökhöz, és vegyél neki valamilyen szép csajos mintás üveget, aminek nem szilikon cumi a feje, mert tényleg vége lesz a fogainak.

legalább műanyag csőrös pohárból igyon az még nem gond..


ha ráhagyod ,meg a hiszire meg az akaratra,később nehéz lesz..ne az legyen amit ő akar, elhiszem hogy nehéz lesz,de próbálkozz ezzel, vagy valamivel jutalmazd meg, nem is tudom :)

2012. okt. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia,pont ezt akartam kérdezni,hogy mi van az éjszakai bepisiléssel?Az én kislányom már nem iszik cumiból,sőt figyelek,hogy este hat után ha szomjas is,akkor is keveset igyon és így is előfordul,hogy bepisil.Én úgy vettem el tőle a cumit,hogy mondtam,hogy kitesszük az ablakba és a télapó elviszi olyan gyerekeknek,akinek a szülei nem tudnak cumit vinni.Ezért decemberbe hoz majd neki sok ajándékot.Lehet,hogy hülyén hangzik,de működött.
2012. okt. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2 éves kislányomtól két hete vettem el a cumisüveget, helyette szívószálas kulacsból kapja a reggeli esti kakaót, nappal pohárból iszik, utazáskor sportkupakos üvegből.

Ma is megkérdezte reggel hogy hol van a cumisüvege, mondtam hogy a Bence babánál (most született unokatesója).

Első nap nem akart a szívószálasból inni, hát letettem az asztalra, 10 perc múlva maga ment érte.

Szerintem nem kell túlspilázni, elmondod, hogy tönkrement a cumija, így mától ebből iszik (vegyél neki valami kulacsot vagy jó kis bögrét).

2012. okt. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet hogy csak a konfort miatt ragaszkodik a cumisuveghez. De ha annyira zavar, csinalj nagyobb lyukat a cumira, majd megnagyobbat. Lehet hogy segit a leszokasban.
2012. nov. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!